بلیط هواپیما سوئیت تبریز

معرفی شرکت هواپیمایی وارش

زمان مطالعه : 9 دقیقه - تاریخ بروزرسانی :
۲۰ دی ۱۳۹۹

در این مطلب می خواهیم به معرفی شرکت هواپیمایی وارش می پردازیم .وارِش کلمه ای در گویش مازنی به معنای باران است و این کلمه امروزه، معنای دیگری هم پیدا کرده است. شرکت هواپیمایی وارش ایر در استان مازندران، به تازگی شروع به فعالیت نموده است. شرکت هواپیمایی وارش که تنها دو سال است که از فعالیتش می گذرد و در این زمان اندک، توانسته جایگاه خوبی پیدا کند. نام این ایرلاین از یک کلمه مازنی و شمالی گرفته و وارش نامگذاری شده است.در سال ۱۳۹۶ بود که زمزمه های تاسیس ایرلاینی با پایگاه مازندران و شهر ساری شنیده شد. در نهایت یک سال بعد، هواپیمایی وارش با هدف ایمنی و کیفیت در پرواز فعالیت خود را شروع کرد. رئیس هیات مدیره شرکت هواپیمایی وارش محسن حدادیان است.

شعار شرکت هواپیمایی وارش هنگامی که وارد سایت این ایرلاین می شوید، چنین جمله ای است:با شکوه نام ایران در طلوع آرامش بر فراز آسمان ها مى درخشد نام “وارش”

معرفی شرکت هواپیمایی وارش

تاریخچه هواپیمایی وارش

پایگاه اصلی شرکت هواپیمایی وارش در ساری توانست تشکیل شود. این ایرلاین تازه تاسیس در خرداد سال ۱۳۹۷ در فرودگاه دشت ناز فعالیت خود را برای اولین بار شروع کرد. با این حال اولین پرواز ایرلاین وارش در ۱۷ مهر همان سال انجام شد. پروازی که از فرودگاه مهرآباد تهران به سمت فرودگاه دشت ناز ساری با هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ انجام شد. مسیرهای پروازی بعد از ساری به مشهد انجام گرفت که آغاز کننده فعالیت رسمی این شرکت سهامی خاص شد.

ناوگان هوایی هواپیمایی وارش

هواپیمایی وارش ایرلاین در ابتدا با سه هواپیما کار خود را شروع کرد حالا یعنی در نیمه‌ی تول سال ۱۳۹۸ دارای ۵ فروند هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ کلاسیک می‌باشد. پروازهای وارش ایرلاین تماما اقتصادی و به اصطلاح اکونومی هستند. در اینجا قصد داریم به معرفی این نوع هواپیما برای شما عزیزان می‌پردازیم تا اطلاعات مختصر و مفیدی را در مورد این هواپیما خدمت شما عزیزان قرار بدهیم:
بوئینگ ۷۳۷ هواپیمایی وارش
بوئینگ ۷۳۷ که به بچه بوئینگ مشهور شده، یک هواپیمای مسافربری باریک‌پیکر و تک‌راهرو توسط شرکت بوئینگ کشور آمریکا ساخته شده است. طراحی این هواپیما از از دهه ۷۰ میلادی شروع شد و به پرواز درآمد. یک سال بعد با به کارگیری در ناوگان لوفتانزا ، کاربرد تجاری آن آغاز شد. مدل ابتدایی ظرف مدت کوتاهی با مدلی طویل تر جایگزین شد. بوئینگ ۷۳۷ هواپیمایی کارا و محبوب است. تاکنون بیش از هفت هزار مورد سفارش ساخت آن به بوئینگ داده و بیش از پنج هزار فروند از آن ساخته شده است. بوئینگ ۷۳۷ دو موتور توربوفن در زیر بال‌هایش دارد.
طول و ارتفاع این هواپیما به ترتیب ۳۰٫۵ و ۱۱.۳ می‌باشد ظرفیت حمل حدود ۱۳۰ مسافر را دارد. بوئینگ ۷۳۷ حداکثر می‌تواند ۸۹۰ کیلوکتر بر ساعت پرواز کند و محدوده‌ی پرواز آن ۴۷۰۰ متری زمین می‌باشد. در حال حاضر هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ در بیش از ۵۰۰ خط هوایی فعالیت می‌کند. تا پایان سال ۲۰۱۷ برای بوئینگ ۷۳۷ (در تمامی مدل‌ها) بیش از ۱۴۲۰۰ فروند سفارش قطعی ثبت شده‌ که ۹۸۰۲ فروند از آن توسط ۲۸۵ ایرلاین دریافت شده‌است. در هر زمان به‌طور میانگین ۱۲۵۰ تا از آن در آسمان در حال پرواز است. در سال ۲۰۰۶ به‌طور متوسط در هر ۵ ثانیه یک ۷۳۷ در جایی فرود می‌آمد. از سال ۱۹۶۸ (زمان شروع فعالیت تاکنون) ۷۳۷ بیش از ۱۲ میلیارد مسافر را جابه‌جا کرده و بیش از ۷۴ میلیارد مایل (۱۲۰ میلیارد کیلومتر) پرواز کرده‌، و بیش از ۲۹۶ میلیون ساعت در هوا بوده‌است. چرخ بیش از ۲۵ درصد از ناوگان تجاری هوایی جهان توسط این هواپیما می‌گردد. البته بوئینگ ۷۳۷ دارای انواع و مدل‌های متعددی است که شرکت هواپیمایی وارش دو مدل از آن را دارد. مدل ۷۳۷–۳۰۰ سری کلاسیک که یک مدل استاندارد با بدنه بزرگتر است و مدل ۷۳۷–۵۰۰ سری کلاسیک مدلی دارای بدنه کوتاه‌تر می‌باشد.

معرفی شرکت هواپیمایی وارش

قوانین شرکت هواپیمایی وارش

شرایط ابطال و استرداد بلیط هواپیما وارش

باتوجه به اینکه بسته به اتفاقات مختلف بیانیه‌های گوناگونی صادر می‌شود لذا توصیه ما این است که برای کسب اطلاع از آخرین موارد شرایط ابطال بلیط هواپیما وارش به سایت شرکت هواپیما وارش با آدرس اینترنتی http://varesh.aero سر بزنید.

شرایط، رویه و مقررات پذیرش و حمل حیوان خانگی در پرواز هواپیمایی وارش

• ارائه شناسنامه و یا گذرنامه حیوان
• ارائه مدارک واکسیناسیون
• دارا بودن قفس مناسب جهت حمل در بخش (قفس بایستی از نظر ابعاد و قفل و استحکام مناسب باشد)
• هماهنگی با دفتر فروش ایرلاین وارش جهت درج کد AVIH در رزرو و اخذ تائیدیه آن تا ۴۸ ساعت پیش از پرواز
• حضور مسافر به همراه حیوان تا ۳ ساعت پیش از پرواز هواپیمایی وارش در فرودگاه و مراجعه به دفاتر خدمات ترافیک جهت طی مراحل پذیرش
• دادن غذا در حجم مناسب ، چند ساعت پیش از پرواز و قرار دادن آب کافی در قفس
• عدم پذیرش حیوانات پرخاشگر، گرانقیمت و تمامی حیوانات غير خانگی. البته هزینه حمل حیوان خانگی دو برابر مجموع وزن حیوان و قفس و پرنده چهار برابر مجموع وزن پرنده و قفس در نرخ اضافه بار مسير (بدون در نظر گرفتن معافیت باری مسافر) است.

معرفی شرکت هواپیمایی وارش

 رویه و مقررات پذیرش کودک بدون همراه (UMNR) در پرواز هواپیمایی وارش

به کودک بین سنهای (۱۲_۵) که بدون ولی و با قیم قانونی خود سفر کند، کودک بدون همراه اتلاق گردیده و از شرایط و قوانین ذیل تبعیت خواهد کرد.
• درج اطلاعات کامل کودک با ارسال کد UMNR در سیستم رزرواسیون
• ارائه کارت شناسایی کودک
• چنانچه کودک توسط والدین و یا فیم قانونی خود تحویل نگردد، تحویل رضایتنامه رسمی ایشان به نماینده ترافیک هواپیمایی وارش، الزامی می باشد.
• پر کردن فرم و کارت UMتوسط نماینده ترافیک هر ایستگاه
• هزینه بلیط کودک بدون همراه عينة مانند فرد بزرگسال همان مسیر، محاسبه خواهد شد
معرفی شرکت هواپیمایی وارش

 شرایط خرید اینترنتی بلیط هواپیما وارش

برای خرید اینترنتی بلیط هواپیما وارش باید به سایت شرکت هواپیما وارش با آدرس اینترنتی http://ebooking.varesh.aero رفت و پس از طی وارد کردن اطلاعات لازم و پرداخت آنلاین می‌توان بلیط هواپیما وارش مورد نیاز خود را تهیه کرد.
بعد از رزرو بلیط هواپیما وارش نیز برای اعتبار سنجی بلیط هواپیما وارش خود می‌توان به صفحه‌ی مجازی http://ebooking.varesh.aero رفت و از اعتبار بلیط هواپیما وارش خریداری شده اطلاع یافت.

 حقوق مسافرین در هواپیمایی وارش ایرلاین

حقوق مسافر شامل موارد زیر است: • اگر ابطال پرواز وارش از شش روز تا ۲۴ ساعت قبل از انجام پرواز وارش باشد، در اين صورت شركت هواپیمایی وارش ایرلاین موظف به استرداد كامل وجه بليط هواپیما وارش و جبران خسارت مي‌باشد.
• هرگونه اقدامات اهانت آميز، توهين، رفتارغيرمسئولانه و غيرمتعارف توسط كاركنان و يا مسافرين كه باعث بروزوضعيت ناهنجار در محيط فرودگاه، هواپيما وارش، ترمينال و ساير اماكن مرتبط گردد، مشمول پيگرد قانوني از سوي مراجع انتظامي و قضائي خواهد بود.
• تمام مسافرين بصورت يكسان از خدمات شركت هواپيمايی وارش ایرلاین بهره مند مي‌باشند و نبایستی تبعیض بین آن‌ها صورت بگیرد.
• اگر ابطال پرواز از زمان خريد بليط هواپیما وارش تا يک هفته قبل از انجام پرواز باشد، در اين صورت شركت هواپیمایی وارش ایرلاین موظف به استرداد كامل وجه بليط هواپیما وارش مي‌باشد. اگر احتمال ایجاد تغییر در برنامه سفری را در نظر می‌گیرید برای آگاهی از جریمه کنسلی بلیط
• مسافر بيمار در دوره پس از عمل جراحي و يا دوران نقاهت از قاعده مسافرين توانخواه مستثني هستند و تابع مقررات حمل بيمار شركت هواپیمایی وارش ایرلاین خواهند بود.
• شركت هواپيمایی وارش ایرلاین و دفاتر نمايندگي فروش بليط هواپیما وارش موظف هستند، بليط هواپیما وارش مسافر را با مشخصات كامل به مسافر ارائه نمايند.
• اگرابطال بلیط هواپیما وارش از ۲۴ ساعت مانده تازمان انجام پرواز وارش صورت گیرد، دراين صورت شركت هواپیمایی وارش ایرلاین موظف به استرداد كامل وجه بلیط هواپیما وارش و موظف به جبران خسارت به ميزان مقرر است.
• در صورت بروز تاخير در انجام پرواز وارش بر اساس ساعت پرواز مندرج در بليط هواپیما وارش، اقدامات ذيل باید توسط شركت هواپيمايی وارش ایرلاین صورت گیرد.
• درصورت تأخير بيش از يكساعت و كمتر از دو ساعت از پرواز وارش، از مسافران پذيرائي نوع اوّل بعمل خواهد آمد و ارائه اين پذيرائي مشروط به وجود زمان كافي جهت پذيرايي و عدم افزايش تأخير بيشتر است و اگر تاخیر بین ۲ تا ۴ ساعت باشد باید
o انجام پذيرائي مناسب حداقل نوع اول با توجه به امكانات فرودگاهي
o فراهم نمودن امكان برقراري ارتباط تلفني جهت اطلاع رساني
o تغيير پرواز وارش در صورت درخواست مسافر و امكان انجام آن
o انجام اقدامات مربوطه برای اعزام با ساير شركت های هواپيمایی
• در نهایت برای تاخیرهای بیش از ۴ ساعت شركت هواپیمایی وارش ایرلاین موظف است، علاوه بر رعايت مفاد مربوطه، نسبت به جبران خسارت اقدام نماید.
• البته در مورد پروازهايي كه بدليل شرايط جوي ويا فورس ماژور فرودگاه مبداء، مقصد و مسيردچار تأخير و يا ابطال بيش از دو ساعت مي‌گردند، شركت هواپیمایی وارش ایرلاین با رعايت مقررات پذيرائي نوع اول ازمسافرين صرفاً موظف به استرداد كامل وجه بلیط هواپیما وارش به مسافرين هست.
• در صورتي كه پرواز در مكاني به غير از مقصد مسافر و يا نقطه مياني در پروازهای اتصالي مندرج در بليط هواپیما وارش توقف نمايد شركت هواپيمايی وارش ایرلاین موظف است که : مسافر را به مقصد پرواز منتقل نمايد و یا ضمن پرداخت وجه بلیط هواپیما وارش و خسارات به مبدا بازگرداند.
• در صورت نبود و يا آسيب ديدگي جامه‌دان و بار همراه، شركت هواپیمایی وارش ایرلاین براساس دستورالعمل پيگيري، جستجو و يا جبران خسارت خود وفق پيمان ورشو كه در سال ۱۳۶۴ به تصويب مجلس نيز رسيده است موظف به تأمين رضايت مسافران است.
• مسافردر صورت فقدان و يا آسيب ديدگي جامه دان و بار همراه، لازم است، بلافاصله قبل از ترک فرودگاه گزارش و ليست محتويات آن را به شركت هواپیمایی وارش ایرلاین ارائه فرمايند.
• در صورت تأخير در تحويل جامه دان و بار همراه، ضروري است مسافران حداكثر ظرف مدت ۲۱ روز نسبت اعالم مراتب به صورت كتبي به شركت هواپیمایی وارش ایرلاین اقدام کنند.
• در صورتي كه به رغم داشتن بليط هواپیما وارش ایرلاین تأييد شده، شركت هواپيمايی وارش ایرلاین از پذيرش مسافر به لحاظ محدوديت های شركت هواپیمایی وارش اعم از بازرگاني، فني ويا عملياتي خودداری نمايد، در اين صورت شركت وارش ایرلاین موظف به استرداد وجه بلیط هواپیما وارش و همچنين ارائه يک بليط هواپیما وارش رايگان مشابه از لحاظ مسير و كلاس پروازي به مسافر مي‌باشد.
• همچنين درصورت انتقال مسافر توسط ساير خطوط هوائي، اين امربدون پرداخت هزينه ويا مابه التفاوت توسط مسافر و يا خسارت توسط شركت های هواپيمايی انجام خواهد پذيرفت.
• شرايط خاص مسافر توانخواه مي‌بايست در زمان خريد بليط هواپیما وارش و حداكثر تا ۴۸ ساعت قبل از پرواز وارش به شركت هواپیمایی وارش ایرلاین اعلام گردد. ضروري است، مسافر جهت آگاهي از چگونگي اين خدمات با دفتر شركت هواپیمایی وارش ایرلاین تماس حاصل فرمايند.
o شركت هواپیمایی وارش موظف است جرايم مقرر در اين دستورالعمل را براساس امكانات موجود در قالب پرداختهاي مختلف اعم از الكترونيک، اعتباري، حواله و… به نحوي كه از سوي مسافرين قابل بهره برداري جهت خرید بليط هواپیما وارش در مسير دلخواه داخلي باشد، با ذكر مبلغ تحويل مسافرين نمايد.
o به جهت تأمين تسهيلات رفاهي و ايمني مسافرين توانخواه، شركت‌ هواپیمایی وارش در چارچوب دستورالعمل‌هاي تخصصي مربوطه، اقدامات لازم را در ارائه خدمات مناسب و رايگان معمول خواهد نمود.
o در صورت تهیه بلیط هواپیما وارش با قیمت بالاتر از نرخ های مصوب این شرکت می‌توان مراتب را سریعاً از طریق وب سایت شرکت هواپیما وارش و یا سامانه پیامکی شکایت اطلاع رسانی کرد.

معرفی شرکت هواپیمایی وارش

مسیرهای پروازی شرکت هواپیمایی وارش

بیشتر پروازهای این ایرلاین برای پایتخت استان ها و در حدود ۲۰ مسیر انجام می شود. سه فرودگاه و پایگاه اصلی آن، در شهرهای نوشهر، ساری و رامسر قرار گرفته اند. مسیرهای پرواز هواپیماهای وارش را در جدول زیر خواهید خواند. اگر مسافر هر یک از این مسیرها هستید، می توانید برای خرید بلیط هواپیما به سراغ این ایرلاین بروید. پروازهای شرکت هواپیمایی وارش را در سایت الی گشت هم خواهید یافت.

تهران به بندرعباس تهران به تبریز تهران به ساری تهران به شیراز
تهران به کیش تهران به مشهد شیراز به کیش شیراز به مشهد
کیش به اصفهان کیش به اهواز کیش به اهواز کیش به رشت
کیش به ساری مشهد به تبریز مشهد به رشت مشهد به ساری
مشهد به کیش تهران به اصفهان تهران به اهواز ساری به بندرعباس
اولین پرواز بین المللی هواپیمایی وارش از مشهد به پایتخت تاجیکستان یعنی شهر دوشنبه و با ۹۰ مسافر انجام گرفت. این پرواز در ۱۶ خرداد سال ۱۳۹۸ بود.

دفتر مرکزی هواپیمایی وارش (اکباتان-تهران)
آدرس : استان تهران، تهران، اکباتان، خ نفیسی، کوچه کیوان، پلاک ۴
کدپستی: ۱۳۹۳۷۸۳۱۷۳
ایمیل: sales.office@varesh.aero
تلفن : ٤٩٧٤٣

دفتر اکباتان هواپیمایی وارش
آدرس : استان تهران،تهران، اکباتان، خ نفیسی، کوچه کیوان، پلاک ۴
کدپستی: ۱۳۹۳۷۸۳۱۷۳
ایمیل : info@varesh.aero
تلفن : ٤٩٧٤٣
دفتر مهرپویان هواپیمایی وارش
آدرس : استان تهران – تهران – یوسف آباد – بین خیابان ۲۰ و ۲۲ شماره ۱۹۲
تلفن : ۰۲۱۸۳۸۱۱
دفتر ساری هواپیمایی وارش
آدرس : میدان شهدا – به سمت ملامجدالدین – شرکت هواپیمایی وارش
شماره تماس : ۰۱۱۳۳۲۰۰۱۳۰ – ۰۱۱۳۳۲۶۸۶۷۹

معرفی شرکت هواپیمایی وارش

           
ما را در اینستاگرام دنبال کنید

لینک های مرتبط :

instagram
 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *