بلیط هواپیما سوئیت تبریز

معاون استاندارگلستان: دولت روحانی صنعت گردشگری را رونق داد

زمان مطالعه : 2 دقیقه
۱۲ مرداد ۱۳۹۶

به گزارش خبرنگار ایرنا، محمود ربیعی شامگاه چهارشنبه در آئین آغاز بکار نخستین جشنواره سفره ایرانی – فرهنگ گردشگری با حضور هنرمندان استانهای گیلان، مازندران، قزوین و گلستان در گرگان، اظهار داشت: با رونق ورود گردشگران خارجی به کشور باید تلاش شود که سهم ایران ازصنعت گردشگری و درآمدزایی این بخش افزایش یابد.
وی به جاذبه های گردشگری گلستان و زیست اقوام گوناگون و مذاهب مختلف در استان اشاره کرد و افزود: باید مسئولان مرتبط با گردشگری استان با برنامه ریزی تلاش خود را برای رونق این صنعت و زمینه سازی تولید ثروت، دو چندان کنند.
ربیعی؛ برپایی جشنواره های مختلف از جمله غذای ایرانی با حضور اقوام چهار استان را یکی از راهکارها در رونق صنعت گردشگری استان دانست.
معاون استاندار گلستان همچنین از تلاش برای پیگیری ثبت جهانی دیوار دفاعی گرگان و برپایی جشنواره فرهنگ اقوام ایران زمین در شهریور ماه در گرگان خبر داد.
جشنواره سفره ایرانی – فرهنگ گردشگری شامگاه چهارشنبه با حضور هنرمندان و شرکت کنندگانی از چهار استان کشور در گرگان آغاز بکار کرد.
در این جشنواره که به مدت سه روز در محل دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرگان دایر است هنرمندان استانهای گلستان، مازندران، گیلان و قزوین در قالب نمایشگاه و پخت انواع غذاهای سنتی و محلی ایرانی شرکت دارند.
این جشنواره در ۴ بخش پیش غذا، غذای اصلی، دسر و دم نوش ها و نوشیدنی های سنتی و بومی و محلی در حال برگزاری است.
در حاشیه این جشنواره ۵۰ غرفه شامل عرضه سوغات استانهای شرکت کننده دایر شده است.
استان گلستان واقع در شمال ایران یک میلیون و ۸۶۹ هزار نفر جمعیت دارد که از اقوام مختلف با آداب و رسوم گوناگون هستند.

 معاون استاندارگلستان: دولت روحانی صنعت گردشگری را رونق داد

           
چاپ

لینک های مرتبط :

 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *