رزرو هتل فضاگشت
۲۴ آبان ۱۴۰۱

مجموعه هنری و موزه خلیج فارس کیش

اشتراک گذاری

مجموعه هنری و موزه خلیج فارس کیش ، مجموعه ای فرهنگی ، هنری ، تفریحی و سیاحتی می باشد که با هدف تبدیل به یکی از قطب‌های مهم هنری منطقه، برای برگزاری نمایشگاه‌های متنوع در رشته‌های مختلف و حراج‌های هنری ملی و بین‌المللی ساخته شده است. با ارتفاع ۵۲ متر و قطر ۱۰ متر، در طراحی سازه بتنی مجموعه از صدف دو کفه‌ای و مرواریدی در میان آن الهام گرفته‌اند. این مجموعه شامل بخش‌هایی مانند گالری‌ها، سالن آمفی‌تئاتر و کافی‌شاپ است. موزه خلیج فارس کیش نیز به‌عنوان یکی از اصلی‌ترین قسمت‌های مجموعه در زیر زمین قرار دارد. این موزه پنج گالری را در خود جای می‌دهد که یک بخش آن به خلیج فارس و اسناد و مدارک تاریخی مربوط به آن اختصاص یافته است. سایر گالری‌ها به فعالیت‌های هنری و برپایی نمایشگاه‌ها تعلق دارند.

موزه خلیج فارس کیش
این موزه که به نماد شهر کیش نیز معروف است در سال ۱۳۹۵ تاسیس شده است و یک طبقه آن به موزه اختصاص دارد. طراحی داخلی موزه مانند نمای بیرونی، به سبک مدرن است و از رنگ سفید در دکوراسیون استفاده شده است. در موزه خلیج فارس بخش اداری، آمفی تئاتر و همچنین بخش اصلی، که نمایشگاه آثار هنری است، تعبیه شده است.

امکانات مجموعه هنری و موزه خلیج فارس

درون برج موزه نماد خلیج فارس ۴ سالن گالری برای برپایی نمایشگاه ها، سالن آمفی تئاتر برای برگزاری جلسات و جشنواره ها. بخش اداری، کافی شاپ و کارگاه آموزشی قرار دارد. که تاکنون نمایشگاه های زیادی مانند: فراخوان رزیدنسی، نقاشی و … در این مکان برگزار شده است . اولین نمایشگاهی که در این موزه افتتاح شد به بخش صنایع دستی( مجسمه سازی، منبت کاری، نقاشی) که آثار اساتید مشهوری چون حسین محجوبی، داریوش فرد، پریسا شاد و ابوالحسین نبافیان بود تعلق گرفت.
محوطه بسیار بزرگ در اطراف این برج قرار گرفته که سبب شده است موقعیت خوبی برای قرار گرفتن امکانات تفریحی در این مکان باشد. هم اکنون در این محوطه پیست دوچرخه سواری با عرض ۴ متر و طول ۳ کیلومتر و بخشی برای شاتل سواری به عرض ۶ متر و طول ۲۷۵۰ اجرا شده است.

موزه خلیج فارس کیش

نحوه دسترسی

آدرس :استان هرمزگان، کیش، جاده جهان، روبروی کشتی یونانی

موزه خلیج فارس کیش

موزه خلیج فارس کیش

موزه خلیج فارس کیش

موزه خلیج فارس کیش

موزه خلیج فارس کیش

موزه خلیج فارس کیش

موزه خلیج فارس کیش

موزه خلیج فارس کیش

موزه خلیج فارس کیش

           
 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *