رزرو هتل رزرو هتل های شهر وان ترکیه
۱۲ آذر ۱۳۹۳

لزوم سرمایه‌گذاری بانک‌ها در بخش گردشگری و صنایع‌دستی

اشتراک گذاری

تاریخ خبر :۱۳۹۳/۰۹/۱۲-کسب درآمد از صنعت گردشگری نیازمند سرمایه گذاری است و به ویژه در بخشهایی مانند تاسیسات اقامتی و صنایع دستی حمایت بیش از پیش بانکهای کشور لازم و ضروری است .

مسعود سلطانی فر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در دیدار با محمدابراهیم مقدم مدیرعامل بانک تجارت با اشاره به پتانسیل بسیار بالای جمهوری اسلامی ایران برای توسعه صنعت گردشگری گفت: بهره مندی از یک هویت تمدنی هفت هزارساله و تنوع بی نظیر جغرافیایی و فرهنگی در کنار ظرفیتهای مهم در بخشهایی نظیر توریسم سلامت و توریسم ورزشی ، این توانمندی بالقوه را برای کشورمان ایجاد کرده که به یکی از قطب های اصلی گردشگری در منطقه و جهان تبدیل شود .

سلطانی فر با اشاره به بهره مندی کشورمان از یک صد هزار مکان گردشگری یادآور شد: در حال حاضر بیش از ۳۲ هزار اثر تاریخی و فرهنگی در فهرست میراث ملی به ثبت رسیده و ۱۷ اثر نفیس تاریخی کشورمان در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است که خود می تواند عامل مهمی برای جذب گردشگران خارجی به کشور باشد.

وی با اشاره به اهداف تعیین شده در سند چشم انداز برای توسعه صنعت گردشگری گفت : بی تردید کسب درآمد از این صنعت نیازمند سرمایه گذاری است و بویژه در بخشهایی مانند تاسیسات اقامتی و صنایع دستی حمایت بیش از پیش بانکهای کشور لازم و ضروری است .

در ادامه این دیدار ، مقدم مدیرعامل بانک تجارت با اعلام آمادگی این بانک برای تعامل بیشتر با سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری گفت : بانک تجارت ، کمک به ایجاد اشتغال مولد و پایدار در همه بخشهای اقتصاد کشور را از جمله مهمترین اهداف خود قرار داده است و در همین راستا می تواند از طریق انعقاد تفاهمنامه با سازمان میراث فرهنگی و گردشگری با ارائه تسهیلات و خدمات بانکی به فعالان صنعت گردشگری ، حمایت خود را از واحدهای تولیدی صنایع دستی در کشور تداوم و توسعه بخشد.

وی یادآور شد : باور ما این است که حمایت از تولید فرش دستباف می تواند یکی از محورهای اصلی سرمایه گذاری دولت و بانکها در حوزه صنایع دستی و حمایت از مشاغل خانگی باشد.

اکبری عضو هیات مدیره بانک تجارت در این نشست با ارائه گزارشی از عملکرد این بانک در ارائه تسهیلات به طرحهای صنعت گردشگری و حمایت از واحدهای تولیدی صنایع دستی گفت : بانک تجارت طی سالهای گذشته همواره بخش مهمی از جوایز قرعه کشی حسابهای خود را به کارت های خرید صنایع دستی اختصاص داده تا هموطنان را ترغیب به حمایت از کارآفرینان و کارگران شریفی نماید که با تولید صنایع دستی در حفظ نمادهای فرهنگی کشور سهیم هستند.
1196 لزوم سرمایه‌گذاری بانک‌ها در بخش گردشگری و صنایع‌دستی

           
 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *