رزرو هتل رزرو هتل های شهر وان ترکیه
۲۸ بهمن ۱۳۹۷

فرهنگسرای انتظار مشهد

اشتراک گذاری

فرهنگسرای انتظار مشهد در سال ۱۳۹۰ با هدف تقویت باور حضور امام زمان (عج) در زندگی فردی و اجتماعی افتتاح گردید و درحال حاضر بر جمع آوری اسناد انقلابی مساجد و آموزش و به کارگیری گروه های سرود مساجد متمرکز شده است.
این فرهنگسرا با زیر بنای دویست متر دارای بخشهایی از قبیل :اتاق مدیریت ، اتاق های اداری ، کلاس های آموزشی و سالن آمفی تئاتر می باشد .

برنامه های شاخص فرهنگسرای انتظار مشهد به شرح ذیل است :
اختتامیه جشنواره مسجدی ها: هدف (برگزاری جشنی به مناسبت پایان مرحله دوم جشنواره مسجدی ها و تقدیر از مساجد برتر)
برگزاری جشن خدا قوت کارگر ویژه صنف نانوایان: هدف (تقدیر و تشکر از کارگران صنف نانوا)،
فرهنگسرای انتظار ضمن هماهنگی با صنف نانوایان چهارصد و پنجاه نفر از خانواده بزرگ این صنف را جهت برگزاری جشن خدا قوت کارگر از طریق ارسال پیام کوتاه و دعوت نامه دعوت نمود . در این برنامه ازپنج پیش کسوت صنف نانوایان که صاحب ویژگی های خاصی مثل انصاف ، اخلاص در کار ، رسیدگی به محرومین و …بودند،تقدیر شد – برگزاری کلاس آموزشی مستند سازی ویژه فعلان مسجدی: هدف (توانمند سازی فعالان مسجدی در زمینه تولید محتوای مردمی)، در این دوره که پنجاه رابط مسجدی از مساجد سطح شهر حضور دارند به آموزش سناریو نویسی و ساخت فیلم کوتاه و مستند پرداخته شده است. – نمایشگاه مشهد دوست داشتنی ویژه بهار: هدف (معرفی مساجد شاخص شهر مشهد، به تصویر کشیدن مساجد دهه شصت، ثبت تاریخ شفاهی مراجعه کنندگان نمایشگاه، نمایش سرود و تئاتر گروه های مسجدی) غرفه فرهنگسرای انتظار در این نمایشگاه بازسازیی از مسجد فیل از مساجد قدیمی شهر مشهد است ، دور تا دور شبستان مسجد فیل در قالب طراحی معماری اسلامی به معرفی یازده مسجد از مساجد شاخص قبل و بعد از انقلاب که در مبارزات انقلابی تاثیر گذار بودند پرداخته شد که با حضور یک راوی برای بازدید کنندگان به تفصیل روایتگری می شد .
همچنین در شبستان مسجد هر شب گروههای سرود و تئاتر مسجدی حضور پیدا کرده و به اجرای سرود برای بازدید کنندگان پرداختند .
از دیگر برنامه های نمایشگاه مشهد دوست داشتنی اجرای تئاتر مسجدی ها با موضوعات اعزام به جبهه و استقبال از اسرا ، در مسجد فیل و سایر قسمت های نمایشگاه بود .

آدرس: بلوار قرنی، قرنی ۲۲، روبروی مجد ۳۷

فرهنگسرای انتظار مشهد
فرهنگسرای انتظار مشهد فرهنگسرای انتظار مشهد

منابع : باهشت , خبرگزاری شبستان

           
 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *