بلیط هواپیما

فاجعه فروردین و اردیبهشت را دریابید

زمان مطالعه : 2 دقیقه - تاریخ بروزرسانی :
۷ اسفند ۱۳۹۵

رییس جامعه تورگردانان ایران، آمار تقاضای گردشگران خارجی برای سفر به ایران را در سال ۲۰۱۷ مطلوب ارزیابی کرد، اما کمبود اقامتگاه مناسب گردشگری را مهم‌ترین چالش پیش‌رو دانست و خطاب به مقامات گردشگری و هتلداری کشور، گفت: فاجعه‌ی فروردین و اریبهشت‌ماه را دریابید.

ابراهیم پورفرج که بارها در این‌باره هشدار داده و پیش‌تر نیز از رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خواسته بود برگزاری همزمان همایش‌ها و نمایشگاه‌های بین‌المللی با فصل اوج ورود گردشگران خارجی به کشور را مدیریت کند و در هیأت دولت نیز برای آن چاره‌ای بیاندیشند، در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد:‌ شاید هتلداران هر بار در برابر این هشدارهای ما آمارهایی را اعلام کنند که حاکی از ظرفیت خالی در اقامتگاه‌های کشور باشد، اما باید به این نکته توجه کرد که مورد اشاره‌ی تورگردان‌ها هتل‌های ۵ و ۴ ستاره و نهایت ۳ ستاره‌ی گردشگرپذیر است. ما از هر هتلی برای اسکان گردشگران نمی‌توانیم استفاده کنیم، باید استانداردهایی را درنظر بگیریم. بر همان اساس نیز اعلام می‌کنیم با کمبود اقامتگاه‌ مناسب گردشگری روبرو هستیم.

وی ادامه داد: دقیقا در فصلی که جمعیت زیادی از گردشگران متقاضی سفر به ایران هستند، تهران که مبدأ ورودی کشور است، میزبان نمایشگاه بین‌المللی نفت و انرژی شده و ظرفیت هتل‌های خوب شهر هم تحت تاثیر مهمانان خارجی آن نمایشگاه قرار گرفته است. متاسفانه شرایط پیش‌رو، بازار گردشگری فروردین و اردیبهشت‌ماه را به وخامت کشانده و نگرانی‌های بسیاری را از بابت کمبود اقامتگاه مناسب، ایجاد کرده است.

رییس جامعه تورگردانان ایران با تاکید بر لزوم اصلاح مدیریت هتلداری در کشور اظهار کرد: درحال حاضر میزان تقاضای گردشگران خارجی برای سفر به ایران خوب است، اما دو نگرانی بزرگ وجود دارد؛ نخست سیاست‌های دولت آمریکا است که نگرانی‌هایی از بابت به چالش کشیدن بازار گردشگری ایران را بوجود آورده، هرچند در داخل کشور به شدت پیگیر هستیم تا چاره‌ای برای آن بیاندیشیم و در دیگر سو، رعایت نشدن مدیریت اقامت در کشور است که دست ما را برای پذیرش گردشگران بیشتر، بسته و شرایط را نامطئمن کرده است که انتظار داریم با توجه به درخواست‌ها مکرر، بازنگری در این بخش صورت گیرد.

 فاجعه فروردین و اردیبهشت را دریابید

           
ما را در اینستاگرام دنبال کنید

لینک های مرتبط :

 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *