بلیط هواپیما تور خارجی

غار میدانک

2014-03-16غار میدانک البرز کرج

غار میدانک در کیلومتر 53 جاده چالوس و در شمال شرقی روستای میدانک از توابع بخش آسارا شهرستان کرج قرار دارد.دهانه این غار در ارتفاع 2006 متری از سطح دریا واقع شده است. چند متر ابتدای غار میدانک  بسیار کم‌ارتفاع بوده به طوری که باید به صورت سینه‌خیز و نشسته پیمایش شود و بعد از آن به دلیل افزایش ارتفاع می‌توان به صورت ایستاده ادامه مسیر را پیمود.

غار میدانک دارای 3 تالار بوده و طول آن در حدود 150 متر می‌باشد. سقف تالار اول غار میدانک  به دلیل تخریب‌های انسانی و طبیعی (از جمله زلزله) ریزش نموده و بسیاری از ساختار زینتی غار از بین رفته و از زیبایی‌های آن کاسته شده است. تالار دوم 7 متر ارتفاع دارد و داخل آن حفره‌ای دیده می‌شود. در برخی مواقع در این حفره آب جمع شده و بر زیبایی این تالار می‌افزاید. بعد از تالار دوم تالار سوم قرار گرفته که این دو تالار از طریق معبر کوچکی که باید به صورت سینه‌خیز طی شود، به یکدیگر راه می‌یابند. تالار سوم زیباترین بخش غار میدانک می‌باشد که به دلیل دسترسی سخت‌تر، تاحدودی از آسیب‌دیدگی محفوظ مانده است.
برای دسترسی به این غار باید از گورستان روستای میدانک و برج قدیمی دوره سلجوقی حدود 300 متر به سمت جنوب غربی روی کو حرکت کرده تا دهانه غار رویت شود. حدود 5 متر اول این غار بصورت سینه خیز و نشسته بوده و بعد از آن میتوان ایستاده به کاوش غار پرداخت.غار شامل سه تالار بوده که به دلیل تخریب های انسانی و طبیعی از جمله زلزله چند سال قبل سقف تالار اول ریزش کرده و بسیاری از ساختار زینتی غار از بین رفته و از زیبایی های آن کاسته است. در داخل تالار دوم نیز حفره ای وجود دارد که در بعضی فصول تبدیل به یک چالاب میشود و بر زیبایی های غار می افزاید. ارتفاع تالار دوم به هفت متر میرسد و با یک معبر کوچک که نیازمند تلاش سینه خیز است به تالار سوم راه دارد. تالار سوم زیباترین تالار این غار بوده و بدلیل دسترسی سخت تر ، از آسیب دیدگی کمتری برخوردار است. طول این غار حدود 150 متر بوده و کاوش آن 2 ساعت زمان می برد.

غار میدانک

پربازدیدترین ها:

غار میدانک

PDFPrint

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

لطفا نظر خود را برای این مطلب بنویسید:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جاجیگا تور