بلیط هواپیما تور خارجی

غار دانیال

2014-05-12غار دانیال آذربایجان شرقی مازندران سلمانشهر

36˚ 39′ 6.07″ : (N) عرض جغرافیایی دهانه غار

51˚ 10′ 8.46″ : (E) طول جغرافیایی دهانه غار

ارتفاع دهانه اصلی از سطح دریا : 160 متر

پربازدیدترین ها:

تعداد دهانه غار : 1 دهانه
طول غار : 2158 متر

عمق غار : 74.2 متر
جانداران داخل غار : زندگی جانوری آن محدود به پشه، خفاش و آبزیان محدودی از جمله قورباغه و خرچنگ می باشد.

توصیف سختی غار برای پیمایش : نسبتا ساده در بعضی مواقع درگیری با سنگ

تاریخ ثبت غار : 24/02/1390

توضیحات :

دومین غار بزرگ رودخانه ای ایران بعد ازغار قوری قلعه پاوه در کرمانشاه می باشد.
دمای داخلی آن در طول سال تقریبا یکسان می باشد . جریان رودخانه از ابتدای ورود به غار تا بخش انتهایی وجود دارد که از بهم پیوستن چندین جوی و چشمه بوجود می آید. عمق این جریان در بخشهای مختلف غار متغیرمی باشد ولی بطور کلی از یک متر تجاوز نمی کند. البته چندین گذرگاه و بخش در این غاروجود دارد که در هنگام بارندگی عمق آنها بالا آمده و گذر از آنها تقریبا غیر ممکن آب داخل غار از چند چشمه كوچك كه از شعب مختلف آن سرچشمه مي‌گيرد تامين مي‌شود وكاملا زلال و از نظر محلولات داراي درصدپاييني بوده و آن را قابل شرب مي‌كند.
دماي هواي داخل غار حدود 23 درجه سانتيگراد و دماي آب چيزي در حدود 17 درجه است كه اين دما در تمامي طول سال تقريباثابت است كه همين ثابت بودن اجازه مي‌دهداين غار در تمامي فصول سال حتي فصل زمستان قابل ديدار باشد اما توصيه مي‌شود براي تماشاي اين غار از فصول گرم به دليل بالابودن دما در خارج از غار و خيس بودن كل لباسها استفاده شود. زمان لازم براي پیمایش كامل غار براي يك تيم كوچك و سريع سه‌ و‌ نيم ساعت و براي يك تيم متوسط بين پنج تا هفت ساعت است .

نشانی محل غار : انتهای روستا قبل شیب جاده فرعی دست چپ را داخل شده و تا آخرین ویلا مسیر را ادامه می دهیم. از اینجا ازماشین پیاده شده و از رودخانه ای که درپایین مشاهده می گردد عبور کرده و از سمت چپ رودخانه مسیر رودخانه را تا دومین انشعاب ادامه می دهیم. پس از رسیدن به دومین انشعاب مسیر سمت چپ را به سمت بالاتا زیر دیواره ای سفید رنگ ادامه می دهیم.دهانه غار رو به شمال غربی بوده و درست درزیر این دیواره قرار دارد .

شرحی از پیمایش و ابزار مورد نیاز : کلاه ایمنی، لباس مناسب (ترجیحا یکسره)، هر نفر2 عدد هد لامپ + باتری اضافه، چکمه یا کفش مناسب جهت حرکت در آب، دستکش کار. لباس و لباس زیر اضافی + جوراب خشک جهت تعویض بعداز برنامه. پیمایش این غار نیاز به ابزارفنی غارنوردی و حتی علایم رد زنی ندارد.
جریان رودخانه بجز در چند قسمت محدودبهترین نشانه جهت پیمایش غار می باشد.

غار دانیال

غار دانیال

غار دانیال

ارسال شده توسط آقای سامان
منبع : غارهای ایران

PDFPrint

جاجیگا تور

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

لطفا نظر خود را برای این مطلب بنویسید:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
هر چقدر در جاذبه های بیشتری نظر بنویسید شانس برنده شدن بالایی خواهید داشت(شرایط دریافت جایزه)