بلیط هواپیما سوئیت تبریز

طهران در قصر

زمان مطالعه : 2 دقیقه - تاریخ بروزرسانی :
۲۶ مرداد ۱۳۹۴

تاریخ خبر :۱۳۹۴/۰۵/۲۶- تهران-ایرنا- جشنواره طهران در قصر با هدف معرفی، حفظ فرهنگ و آداب و رسوم و سنت های قدیم شهر تهران برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حسین هوشیار رییس باغ موزه قصر روز شنبه در نشست خبری گفت : این جشنواره با مشارکت بخش خصوصی ۲۵ مرداد تا ۱۰مهرماه در باغ موزه قصر تهران برگزار می شود.
وی غنی سازی اوقات فراغت و ایجاد روحیه نشاط و شادابی در جامعه را از اهداف برگزاری این جشنواره عنوان کرد.
هوشیار با بیان اینکه جشنواره طهران در قصر با بهره مندی از نظرات کارشناسان و تهران شناسان برگزار می شود، اظهار کرد: این جشنواره برای همه شهروندان تهرانی به خصوص نسل جدید فرصتی است که به یکصد سال گذشته سفر کنند و با مشاغل، فرهنگ و آداب رسوم تهران قدیم آشنا شوند.
رییس باغ موزه قصر با اشاره به حضور ۷۰ هنرمند و بازیگرسینما و تلویزیون در جشنواره طهران در قصر گفت: بیش از هشت نمایش خیابانی با حضور گروه های حرفه ای و آماتور در این جشنواره اجرا می شود.
وی معرفی بازی هایی بومی و محلی، مشاغل، خوراک و پوشاک طهران قدیم و نمایش اتومبیل های قدیمی تهران را از جمله برنامه های جشنواره طهران در قصر ذکر کرد.
وی افزود: در این جشنواره نقالی و پرده خوانی، نمایش های آیینی، روحوضی با حضور هنرمندان برجسته همچون علی سلیمانی اجرا می شود.
وی ، ترنا نوازی و اجرای برنامه های موسیقی سنتی را از دیگر بخش های جشنواره طهران در قصر برشمرد.
هوشیار همچنین با اشاره به بزرگداشت روز سینما در جشنواره طهران در قصر افزود: در این برنامه از علی حاتمی به دلیل نقش او در حفظ فرهنگ تهران قدیم و به واسطه نگاهی که به سنت های ایرانی اسلامی داشته، تجلیل خواهد شد.
رییس باغ موزه قصر از ساخت لوکیشن فیلم مادر نیز در این جشنواره خبرداد و گفت: در این جشنواره یک اثر سینمایی با مشارکت بخش خصوصی تولید خواهد شد.
هوشیار بیان کرد: در جشنواره طهران در قصر از مرتضی احمدی به عنوان صدای طهران قدیم که حق بزرگی بر حفظ سنن و اصالت طهران قدیم داشت، تجلیل می شود.
وی ابراز امیدواری کرد: جشنواره طهران در قصر سالانه در باغ موزه قصر تهران برگزار شود.

81720221-70097126 طهران در قصر

           
ما را در اینستاگرام دنبال کنید

لینک های مرتبط :

instagram instagram
 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *