جدیدترین ها
رزرو هتل رزرو هتل های شهر وان ترکیه

سراب کوانج

تاریخ بروزرسانی :
۱۰ خرداد ۱۴۰۲

سراب کوانج واقع در روستای کوانج که در بخش پیرسلمان در ۳۰ کیلومتری شهر اسدآباد قرار دارد ، می باشد. روستای کوانج یکی از روستاهایی است که سراب زیبای آن موجب شده به عنوان یکی از نقاط دیدنی و گردشگری شهرستان برای گردشگرانی باشد که از این طبیعت بکر آگاه هستند.

سراب کوانج واقع در بالادست روستای کوانج یکی از جاذبه های بکر، طبیعی و ناشناخته ای است که که هنوز اکثر مردم شهرستان از وجود آن بی‌خبر هستند. می توان با پیگیری های لازم این جاذبه طبیعی را به یک فضا و مرکز گردشگری مبدل کرد.

این سراب به وسعت حدود ۲۰ هزار متر بوده و از حدود ۸۰۰ هکتار اراضی کشاورزی روستای کوانج به طور میانگین آب ۴۰۰ هکتار از اراضی این روستا را تأمین می کند. ضمن اینکه آب این سراب از مسیر چشمه و قنوات تأمین می شود.

سراب کوانج سراب کوانج

پوشش گیاهی و گونه های جانوری

گونه های ماهی، قورباغه، لاک‌پشت و مرغابی از جمله تنوع زیستی این سراب است. در فصول بارندگی وسعت این سراب افزایش دوچندان می‌یابد. سراب حق‌نظر اصلی‌ترین و بزرگترین چشمه روستا بوده که اطراف این سراب چمن‌زار وسیع و زیبایی وجود دارد.  این جاذبه طبیعی می‌تواند تفرجگاه مناسبی برای گردشگران مختلف باشد.

امکانات سراب کوانج

هنوز جاذبه بکر این روستا برای مردم شناخته شده نیست. و به تازگی پیگیر معرفی این جاذبه و ایجاد زیرساخت هایی برای تبدیل این ناحیه به یک مرکز گردشگری هستند. ضمن اینکه کمتر گردشگرانی هستند که از وجود چنین جاذبه گردشگری در بخش پیرسلمان باخبر باشند.بهسازی اطراف سراب، ایجاد آلاچیق، تسطیح، لایروبی سراب، بهسازی و فضاسازی پیرامون سراب می تواند از نقش مؤثری در تبدیل سراب کوانج به مرکز گردشگری برخوردار باشد.
روستای کوانج بافت منحصربفردی ندارد و تنها جاذبه این روستا سراب حق نظر است که می تواند تفرجگاه، مکان و منطقه دیدنی برای گردشگران باشد. یک سراب دیگر نیز در این روستا در بالای کوه وجود دارد ضمن اینکه تپه باستانی داخل روستا در فهرست آثار ملی کشور ثبت شده است. اما این موضوع دلیل بر هدف گردشگری شدن این روستا نیست و بافت منحصربفرد روستایی ندارد.

نحوه دسترسی به سراب کوانج

این روستا در استان همدان در ۳۰ کیلومتری شهر اسد آباد و بخش پیر سلیمان واقع شده است.

           
برو بالا
 

نظر کاربران : با ورود به حساب کاربری از نوشتن نظر خود امتیاز کسب کنید

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *