رزرو هتل فضاگشت
۹ آذر ۱۴۰۱

ساحل چاه مجنون کنگان

اشتراک گذاری

ساحل چاه مجنون کنگان از مناطق زیبای شهرستان کنگان در استان بوشهر است که خوشبختانه هنوز دست نخورده و بکر باقی مانده و با توجه به اینکه در جوار شهر باستانی سیراف قرار دارد مورد توجه گردشگران است.روستای چاه مجنون از توابع شهرستان کنگان یکی از مناطقی است که از موقعیت جغرافیایی تقریبا خاص و خوبی برخوردار است. این روستا دارای ساحل زیبا و دست نخورده ای می باشد که اواخر هر هفته پذیرای مهمانان و گردشگران منطقه و خارج از استان می باشد.

بقعه سید ابراهیم نیز به واسطه وجود درختان کنار و نخل های موجود در اطرافش و واقع شدن بر تپه ای کم ارتفاع و مشرف به آبهای نیلگون خلیج فارس، دارای چشم انداز زیبایی در این منطقه است. این بقعه، بالای تپه ای خارج از روستای چاه مجنون، میان قبرستان عمومی روستا قرار دارد. راه بقعه خاکی است و بجز یک باب آب انبار و حیات، امکانات دیگری ندارد.

اجاره خودرو

ساحل چاه مجنون کنگان

بندر کنگان

بندر کَنگان مرکز شهرستان کنگان معروف به “دیار مهربانی” در استان بوشهر در جنوب ایران واقع شده‌است. در ۶ کیلومتری شمال شرقی روستای بنک قراردارد. مساحت شهر کنگان ۷۳۸هکتار می‌باشد.شهرستان کنگان نیز در کنار شهرستان عسلویه محل اجرای پروژه‌های پارس جنوبی است. سایت ۲ پارس جنوبی (سایت کنگان) که بزرگی آن ۲ برابر سایت عسلویه است در ۱۰ کیلومتری بندر کنگان قرار دارد. بندر کنگان از شمال به دامنه‌ها و رشته کوهای زاگرس و تپه کنگان و شهرستان جم.از جنوب به خلیج فارس، از غرب به فاصله ۶ کیلومتر شهر بنک و بندر دیر و از سمت شرق به سیراف و عوینات (پارس جنوبی یا تمبک فعلی) محدود می‌گردد.
نام قدیم بندر کنگان، به روایتی بندر کوگانا بوده‌است که این نام از زمان هخامنشیان به این بندر نسبت داده شده‌است. بر پایه سرشماری عمومی نفوس و مسکن در سال ۱۳۹۵ جمعیت این مکان ۱۰۷۸۰۱ نفر بوده‌است.

آدرس ساحل چاه مجنون کنگان

روستای چاه مجنون، کیلومتر ۲۷ بندر کنگان

ساحل چاه مجنون کنگان

ساحل چاه مجنون کنگان

ساحل چاه مجنون کنگان

ساحل چاه مجنون کنگان

           
 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *