بلیط هواپیما سوئیت تبریز

زورخانه جماران ( شهيد اژدری )

۱۵ دی ۱۳۹۷زورخانه جماران ( شهيد اژدری ) استان تهران تهران

زورخانه جماران يکی از زورخانه های ديدنی، زيبا و مهم شهر تهران به شمار می رود که از آن با عنوان زورخانه شهيد مهدی اژدری نام برده مي شود. اين زورخانه تا کنون توانسته است علاقه مندان زيادی را در شمال شهر تهران به خود جذب کند.
قیمت : رایگان
ساعت کاری : ۲۱ تا ۲۲:۳۰
آدرس : تهران، خیابان نیاوران، خیابان جماران
یکی از نقاطی که در جماران قدمت دارد و طرفدار زیادی را هم به خود جلب کرده است، زورخانه جماران است. قدمت این زورخانه تقریبا به قدمت تاریخ انقلاب اسلامی بر می گردد و محفلی برای دور هم جمع شدن علاقه مندان به ورزش باستانی است.

تاریخچه
این زورخانه در سال ۱۳۶۱ در محله جماران تهران تاسیس شد و در حال حاضر به عنوان زورخانه و ورزشگاه شهید اژدری نامیده می شود. این زورخانه بعد از بازسازی مجدد در سال ۱۳۸۷ مجددا مورد بهره برداری عموم شهروندان قرار گرفت.
ویژگی ها
اكنون كه چندين قرن از عمر ورزش زورخانه ای مي گذرد و در حالی كه می رفت تا ورزش باستانی ايرانيان در ميان ورزش های مدرن محو شود شهرداری تهران در اقدامي كم نظير و قابل تقدير برآن شد؛ مرمت و احيا زورخانه ها را بر عهده گيرد و جان دوباره اي بر اين ورزش فراموش شده بدمد. در اين راستا زورخانه جماران(شهيد مهدی اژدری) نيز مانند بسياري از زورخانه هاي ديگر شهر تهران بازسازی و طی مراسمی نمادين در سال ۱۳۸۷ با حضور شهردار تهران افتتاح شد.
سیمای عمومی
در امتداد خیابان جماران، دیوارهای کاهگلی و آجری با رنگ روشن و سیمای خاص خود جلب توجه می کند. در سر در این زورخانه بر روی کاشی های آبی رنگ نام جماران نقش بسته است. سقف زیبای چوبی و هشت ضلعی، نمای آینه کاری شده، آثار حجمی، نقاشی های باستانی و عکس های پهلوانان قدیمی زورخانه در کنار گود زیبا و چشم نواز آن باعث شده است تا این زورخانه به یکی از مجموعه های مهم ورزش باستانی در شهر تهران تبدیل شود.
روزهای فعالیت: روزهای زوج از ساعت ۲۱ تا ۲۲:۳۰
مدیریت این زورخانه هم اکنون بر عهده آقای عرفانی قرار دارد. هر از چند گاهی مراسم گلریزان برای کمک به نیازمندان در این زورخانه برگزار می شود.

زورخانه جماران ( شهيد اژدری )
زورخانه جماران ( شهيد اژدری )
زورخانه جماران ( شهيد اژدری )
زورخانه جماران ( شهيد اژدری )
زورخانه جماران ( شهيد اژدری )

منبع:
bezanimbiroon.ir

بلیط هواپیما بلیط هواپیما ارزان تخفیف تفریحات کیش
 

نظر کاربران :

 • محمد

  توی این جهان مدرن دیدن این مکان خیلی میتونه جذاب باشه

  ۱۹ دی, ۱۳۹۷ پاسخ دادن
 • آرش واعظی

  این زورخانه یکی از قدیمی ترین مکان های باستانی می باشد.

  ۱۸ دی, ۱۳۹۷ پاسخ دادن
 • نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *