رزرو هتل تفریحات کیش

روستای گیشی

۲ آذر ۱۳۹۵

روستای گیشی ازتوابع بخش جلگه به مرکزیت شهر هرند می باشد که از شمال به شهر هرند و از شرق به روستای سیان و از جنوب به روستای قلعه بالا و از غرب به روستای قمشان منتهی می شود فاصله آن تا مرکز استان اصفهان ۶۵ کیلومتر و تا شهر هرند ۱۴ کیلومتر می باشد آب و هوای روستای گیشی بیابانی و نیمه خشک است و مردم روستا به کشاورزی و دامداری مشغول می باشند و محصولات این روستا پنبه دانه و گل آفتابگردان و ارزن خوشه ای و سیفی جات می باشد این روستا دارای کارخانه بستنی سازی و آسیاب غذای دامی می باشد که باعث اشتغال اهالی روستا است از ویژگیهای مردم روستا میتوان به ایمان آنان و محافل انس با قرآن کریم ایشان اشاره کرد مردم روستا تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در قلعه روستا سکونت داشتند و بعد پیروزی انقلاب در خانه های امروزی با امکانات مخابرات آب لوله کشی و برق و گاز می باشند و از اره نمودامکانات دیگر میتوان به جاده اسفالت و خانه بهداشت و مدرسه و مسجد اشاره نمود.

101 روستای گیشی

تور اروپا
           
برو بالا
ادامه تحصیل در انگلستان
 

نظر کاربران :

 • محمد محمودی هرندی

  سلام
  روستای گیشی از اوابع بخش جلگه به مرکزیت شهر هرند می باشد که از شمال به شهر هرند و از شرق به روستای برسیان و از جنوب به روستای قلعه بالا و از غرب به روستای قروشان منتهی می شود.

  در مطلب فوق دو قسمت به غلط ثبت شده است . روستای گیشی از شرق به روستای سیان صحیح است و برسیان روستای دیگری است در بخش مرکزی اصفهان.
  دوم ، از شرق نیز به روستای قمشان منتهی می شود و فروشان یا قروشان و هر کلمه ی دیگر غلط است .

  محموی هرندی ، خبرنگار صدا و سیما در منطقه ی جلگه

  ۲۲ آبان, ۱۳۹۵ پاسخ دادن
  • اسلوب

   با سلام و تشکر از شما متن اصلاح شد .

   ۲ آذر, ۱۳۹۵

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *