بلیط هواپیما سوئیت تبریز

روستای کمرد

زمان مطالعه : 2 دقیقه - تاریخ بروزرسانی :
۱۱ اسفند ۱۳۹۷

منطقه جاجرود و روستاهای اطراف آن یکی از قدیمی ترین ومهمترین مراکز سیاحت وتفرج در شرق تهران است که باید توسعه یافته و حفاظت شود. یکی از نقاط زیبا و دیدنی برای طبیعت گردی کوتاه در اطراف تهران، منطقه کمرد با آبشار، غارها، امامزاده و جاذبه های دیدنی فراوان است.منطقه کمرد در بیست کیلومتری تهران و در جاده منتهی به رودهن واقع شده است.این منطقه حدود پنج کیلومتر از جاده اصلی رودهن(در محل منوچهرآباد وبعد از پل رودخانه جاجرود) فاصله داشته و در دامنه شرقی قله آراکوه به ارتفاع ۲۶۵۰ متر قرار دارد.
مساحت یکی از این غارهای اطراف منطفه کمرد به ۲۰ متر هم می رسد که مسیر دسترسی به آن هم جالب بوده و نوعی صخره نوردی کوتاه است. بعد از روستای کمرد و در حدود ۱۰ دقیقه پیاده روی آرام در کنار یک دره زیبا به محلی می رسید که درختان بلند چنار و نارون آن را پوشانده اند و در انتهای آن یک صخره بزرگ و مرتفع، پوشیده از گیاه پرسیاوشان و خزه های خوشرنگ دیده می شود. غارهای کوچک و بزرگ و شکاف های عمیق بر دیواره آبشار فراوانند که در هنگام بی آبی نیز منظره آبشار را دیدنی می کنند.

آبشار این روستا در انتهای یک دره پوشیده از درختان نارون، چنار و زرشک کوهی خودنمایی می کند. اگرچه این آبشار زیبا فقط در فصل بهارآب دارد ولی زیبایی طبیعت این منطقه مختص به یک فصل نیست و در تمام فصول سال دیدنی است. لازم
نکته جالب پیرامون این منطقه، وجود تکه های سنگی است که بویی شبیه به نفت می دهند که دلیل قانع کننده ای برای آن یافته نشده است.
در شمال شرق روستا و در کنار یک رودخانه فصلی، راه پاکوبی است که به دهستان لواسانات و منطقه تاریخی بورزند منتهی می شود.
طبییعت زیبای این منطقه نیز از دستبرد سودجویان و سارقان طبیعت، بی بهره نمانده است و نشانه هایی از شکارچیان کبک و دیگر حیوانات شکاری در کوه های اطراف آبشار کمرد دیده می شود.

آدرس : جاده تهران – فیروزکوه، بعد از جاجرود، روستای کمرد

روستای کمرد
روستای کمرد روستای کمرد
روستای کمرد روستای کمرد

           
چاپ

لینک های مرتبط :

 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

حداکثر سایز عکس : 2 مگابایت.