بلیط هواپیما سوئیت تبریز

روستای کمرد

زمان مطالعه : 2 دقیقه
۱۱ اسفند ۱۳۹۷

منطقه جاجرود و روستاهاي اطراف آن يکي از قديمي ترين ومهمترين مراکز سياحت وتفرج در شرق تهران است که بايد توسعه يافته و حفاظت شود. يکي از نقاط زيبا و ديدني براي طبيعت گردي کوتاه در اطراف تهران، منطقه کمرد با آبشار، غارها، امامزاده و جاذبه هاي ديدني فراوان است.منطقه کمرد در بيست کيلومتري تهران و در جاده منتهي به رودهن واقع شده است.اين منطقه حدود پنج کيلومتر از جاده اصلي رودهن(در محل منوچهرآباد وبعد از پل رودخانه جاجرود) فاصله داشته و در دامنه شرقي قله آراکوه به ارتفاع ۲۶۵۰ متر قرار دارد.
مساحت يکي از اين غارهای اطراف منطفه کمرد به ۲۰ متر هم مي رسد که مسير دسترسي به آن هم جالب بوده و نوعي صخره نوردي کوتاه است. بعد از روستاي کمرد و در حدود ۱۰ دقيقه پياده روي آرام در کنار يک دره زيبا به محلي مي رسيد که درختان بلند چنار و نارون آن را پوشانده اند و در انتهاي آن يک صخره بزرگ و مرتفع، پوشيده از گياه پرسياوشان و خزه هاي خوشرنگ ديده مي شود. غارهاي کوچک و بزرگ و شکاف هاي عميق بر ديواره آبشار فراوانند که در هنگام بي آبي نيز منظره آبشار را ديدني مي کنند.

آبشار اين روستا در انتهاي يک دره پوشيده از درختان نارون، چنار و زرشک کوهي خودنمايي مي کند. اگرچه اين آبشار زيبا فقط در فصل بهارآب دارد ولي زيبايي طبيعت اين منطقه مختص به يک فصل نيست و در تمام فصول سال ديدني است. لازم
نکته جالب پيرامون اين منطقه، وجود تکه هاي سنگي است که بويي شبيه به نفت مي دهند که دليل قانع کننده اي براي آن یافته نشده است.
در شمال شرق روستا و در کنار يک رودخانه فصلي، راه پاکوبي است که به دهستان لواسانات و منطقه تاريخي بورزند منتهي مي شود.
طبييعت زيباي اين منطقه نيز از دستبرد سودجويان و سارقان طبيعت، بي بهره نمانده است و نشانه هايي از شکارچيان کبک و ديگر حيوانات شکاري در کوه های اطراف آبشار کمرد ديده مي شود.

آدرس : جاده تهران – فیروزکوه، بعد از جاجرود، روستای کمرد

-کمرد-1 روستای کمرد
-کمرد-2 روستای کمرد
-کمرد-3 روستای کمرد

           
چاپ

لینک های مرتبط :

رزرو هتل جااینجاس
 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *