رزرو هتل تفریحات کیش

روستای کلنجین

۵ آذر ۱۳۹۸

روستای کلنجین روستایی است در دهستان خرقان شرقی بخش آبگرم شهرستان آوج که در ۷۲ کیلومتر جنوب شرقی شهر آبگرم واقع شده است. جمعیت این روستا بر اساس سرشماری سال ۹۰، برابر ۳۴۵ خانوار و ۱۲۰۵ نفر بوده است که عمده اهالی آن را افراد ساکن دایمی تشکیل می دهند و در فصول گرم سال نیز پذیرای تعداد زیادی ساکن فصلی نیز می باشد. اشتغال اصلی ساکنان دایم روستا عمدتاً مبتنی بر تولیدات- کشاورزی و کارگاههای کوچک خانگی است. محصول عمده غلات و سیب زمینی و انگور و زردآلو است و به علاوه انواع سیب، انواع هلو، زردآلو، گردو، بادام، گندم، گوجه فرنگی و صیفی جات، زراعت و و… از دیگر محصولات عمده این روستا می باشد. جاجیم و جوراب بافی، خیاطی، صنایع دستی از قبیل گلیم بافی، معرق چوب، منبت چوب، چرم دوزی(سراج سنتی)، نقاشی روی شیشه، نقاشی روی چوب، تذهیب، سرمه دوزی، سفالگری و سبدبافی و… از دیگر مشاغل این روستا است.
این روستا دارای آب و برق و تلفن و مرکز بهداشت و پایگاه آتش نشانی(البته بدون ماشین آتش نشانی)، دهیاری و کتابخانه و… است و راه دسترسی به آن مناسب می باشد و نسبت به سایرروستاهای شهرستان و استان بهره مندتر است.کلنجین در گذشته از شهر آبگرم بزرگتر و مهمتر بوده ولی به دلیل سه راهی تاکستان جاده اصلی که امروزه تبدیل به آزاد راه شده باعث رشد و پیشی گرفتن این شهر از کلنجین گردیده‌است. پیشه مردمان کلنجین کشاورزی و دامداری بوده و مرکز خرید روستاهای اطراف می‌باشد.
دارای جاذبه های گردشگری و آثار باستانی تپه‌کلنجین، تپه ایانک، تپه ساخسی لی، تپه گور قلعه ، مقبره امامزاده عبداقهار، رودخانه کلنجین، چشمه علی کوهستانهای آقداغ و رامند می باشد.

جاذبه های گردشگری این روستا عبارتند از:
– امامزاده دوتن(ع)
– امامزاده عبدالقهار (ع)
– تعدادی قلعه قدیمی و تپه‌ های باستانی متعدد
– نزدیکی با منطقه گردشگری و تفریحی چشمه علی (ع)
– مناظر زیبای طبیعت “قاراگول” کلنجین

روستای کلنجین روستای کلنجین

تور اروپا
           
برو بالا
ادامه تحصیل در انگلستان
 

نظر کاربران :

  • غلامحسین خورشیدی

    سلام.نام امامزاده را به جای عبدالقهار، عبداقهار، نوشته اند.

    ۲۸ دی, ۱۳۹۹ پاسخ دادن
  • نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *