بلیط هواپیما سوئیت تبریز

روستای منصور آوج

زمان مطالعه : 2 دقیقه
۵ آذر ۱۳۹۸

روستای منصور روستایی است در دهستان خرقان شرقی بخش آبگرم شهرستان آوج در ۳۵ کیلومتر شمال غرب شهر آوج و همچنین در ۲۵ کیلومتری شمال غرب جاده اصلی قزوین- همدان واقع شده است. جمعیت این روستا بر اساس سرشماری سال ۹۰، برابر ۱۹۶ خانوار و ۵۸۶ نفر بوده است که عمده اهالی آن را افراد ساکن دایمی تشکیل می دهند و در فصول گرم سال نیز پذیرای تعداد زیادی ساکن فصلی نیز می باشد. اشتغال اصلی ساکنان دایم روستا عمدتاً مبتنی بر تولیدات کشاورزی است. محصولات مهم در این روستاگردو، عسل، بادام و نان محلی فتیر و همچنین انواع سیب، انواع هلو، زردآلو، گردو وگوجه فرنگی و… می‌باشد. این روستا دارای آب و برق و تلفن و خانه بهداشت و… است و راه دسترسی به آن مناسب می باشد و نسبت به سایرروستاهای شهرستان آوج و استان بهره مندتر می باشد.


جاذبه های گردشگری این روستا عبارتند از:

امامزاده منصور
آبشار منصور
– مناظر طبیعی و چشم اندازهای بکر کوهستانی

در مسیر روستا، شهر آبگرم قرار دارد و با توجه به آب و هوای مناسب در تابستان می تواند به عنوان اقامتگاه جهت مسافران استفاده شود.این روستا در منطقه ای کوهستانی واقع شده که دارای مناظر طبیعی و چشم اندازهای بکری است و وجود بناهای امامزاده و حسینیه منصور نیز ارزش های فرهنگی و مذهبی بدان بخشیده است. رودخانه دائمی روستا از گذشته تاکنون نقش مهمی در برپایی سکونتگاه های متعدد در این منطقه داشته و به لحاظ طبیعی نیز حائزاهمیت است. مناظر طبیعی پیرامون این رودخانه شامل کوه ها،صخره ها و زمین ها و باغات متعددی است که شاخص ترین آن ها آبشار این روستا است.

حسینیه منصور،امامزاده منصور،امامزاده علاءالدین و حمام قدیمی از جاذبه های تاریخی روستا هستند

روستای منصور روستای منصور آوج

آبشار منصور

آبشار منصور آوج در موقعیت جغرافیایی N3540 E4902 در استان قزوین واقع است. این آبشار در ۵ کیلومتری جنوب غربی روستای منصور میان صخره های مرتفع در مسیر رودخانه شکل گرفته است. آبشار روستای منصور از توابع بخش مرکزی شهرستان آوج دارای نمایی زیبا است که دیدن آن برای علاقه مندان خالی از لطف نیست. ارتفاع تقریبی این آبشار از کف رودخانه در حدود ۷ متر بوده و دورتادور آن با صخره ها ، کوه ها و نیز درختان بومی همچون بید در برگرفته شده است. راه دسترسی به این روستا از طریق جاده ای است که پس از انشعاب از جاده اصلی قزوین- همدان،در محل پل اروان، با عبور از روستاهای اروان، قوزلو، نقاش و نیارج به روستای منصور منتهی می گردد.

فرش بافی از صنایع دستی روستاست اکثر ساکنین روستا در تهران ساکن هستند و تنها در تابستان مراجعه میکنند.پس از زلزله آوج روستا به دو بخش قدیم و جدید تقسیم شده و بافت آن تغییر کرده است.بهترین زمان برای بازدید از جاذبه های طبیعی این استان فصول بهار و تابستان می باشد.

روستای منصور روستای منصور آوج

           
چاپ

لینک های مرتبط :

رزرو هتل جااینجاس
 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *