رزرو هتل رزرو هتل های شهر وان ترکیه
۸ آذر ۱۴۰۰

روستای قره باشلو بجنورد

اشتراک گذاری

روستای قره باشلو بجنورد ، روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان بجنورد در استان خراسان شمالی ایران است. قره باشلو یکی از روستاهای ییلاقی است که قدم زدن در زیر شاخسارها و رودخانه اش آدم را به یاد توصیفات خداوند از بهشت می اندازد. در این روستای حاصلخیز و تولیدی نشانی از خدمت رسانی دولت دیده نمی شود. جاده های تنگ روستا با عرضی کمتر از ۴ متر جوی های آبی که با بیل ها در میان خاک و سنگ ها شکل گرفته اند. جاده ای به امتدا ۱۰ کیلومتر ( از مهنان تا بش قارداش) با وجود حاصلخیزی و آبادانی و قابلیت های اشتغال زایی با کاربری های ایجاد رستوران و اماکن گردشگری رها شده است.

2217 روستای قره باشلو

ریشه نامگذاری

قره باشلو=(واژه ترکی)سیاه سرها، روستایی با مردمی که زبانشان کرمانجی است . تقریبا در ۱۰ کیلومتری بجنورد در جاده اسفراین قرار گرفته است.آب و هوای مطبوع، دره فیروزه ، کچرانلو، باغات منطقه، کوچه باغ هاف درختان کهن زیست. رودخانه فیروزه از جاذبه های طبیعی این روستا محسوب می شود .

موقعیت جغرافیایی

از نظر توپوگرافی دارای موقعیت دره ای و به طور کلی در دامنه های شمالی مجموعه رشته کوه آلاداغ واقع شده است. که در این بین قله هایی که دارای ارتفاع بیشتری نسبت به بقیه هستند، بیشتر جلب توجه می کنند. این منطقه در دامنه های شمالی کوه خرمن دره (با ارتفاع حدود ۱۹۳۰ متر). دامنه های شرقی کوه گنگونه (با ارتفاع حدود ۱۸۵۱ متر) و دامنه های غربی کوه قاری (با ارتفاع حدود ۱۷۲۹ متر) واقع شده است.

روستای قره باشلو بجنورد

روستای قره باشلو بجنورد

OLYMPUS DIGITAL CAMERA روستای قره باشلو

           
 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *