رزرو هتل ایران بوم گردی

روستای شادگان

زمان مطالعه : 2 دقیقه - تاریخ بروزرسانی :
۱۶ فروردین ۱۳۹۶

روستای شادگان یکی از روستاهای شهرستان گلپایگان می باشد که در شمال شرقی این شهرستان واقع شده و با مرکز شهر حدود ۱۵ کیلومتر فاصله دارد، این روستا با داشتن ۴۰۰ نفر جمعیت، از سمت شمال با روستای فاویان و از سمت شرق با روستای دم آسمان همسایه می باشد.
ساکنین روستا همگی مسلمان و شیعه مذهب می باشند و از نظر فرهنگی تفاوت خاصی بین آنها وجود ندارد و آداب و رسوم مشترکی دارند.
این روستا در طول ۸ سال دفاع مقدس هفت شهید سرافراز و یک جانباز تقدیم اسلام و میهن اسلامی کرده و در طول جنگ اهالی این روستا همواره کمکهای فراوانی را به جبهه ها نموده اند.
اقتصاد این روستا بر پایه کشاورزی و دامداری است و اکثریت مردم به این شغل مشغولاند. روستای شادگان از نظر زمین های کشاورزی بیشترین زمین را در میان روستاهای شهرستان دارا می باشد ولی بعلت خشکسالی و کمبود آب و استفاده از روشهای سنتی کشت، بازدهی این زمینها کم می باشد.
در طی سه الی چهار سال اخیر جوانان روستا به تولید فرآورده های لبنی مانند ماست و دوغ و بستنی سنتی روی آورده اند که بحمدا… در این زمینه موفق بوده اند بطوریکه حدود چهل نفر از آنان در کارگاه تولید لبنیات مشغول به فعالیت می باشند.
این روستا از امکاناتی همچون آب، برق، گاز و پست بانک و خانه بهداشت و … برخوردار می باشد.

 روستای شادگان

 روستای شادگان

 روستای شادگان

 روستای شادگان

 روستای شادگان

 روستای شادگان

 روستای شادگان

 روستای شادگان

           
ما را در اینستاگرام دنبال کنید

لینک های مرتبط :

هتل های وان ترکیه
 

نظر کاربران :

 • مجتبی

  تصویر گذاشته شده مربوط به روستای شادگان گلپایگان نیست

  ۱۷ اسفند, ۱۳۹۵ پاسخ دادن
  • اسلوب

   با سلام و تشکر از شما تصاویر اصلاح شدند .

   ۱۶ فروردین, ۱۳۹۶

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  جاباما