بلیط هواپیما

روستای سرسبز مصعبی

۲۴ تیر ۱۳۹۶روستای سرسبز مصعبی خراسان جنوبی سرایان

روستاي مصعبي در حدود ۳۰ كيلومتري شمال غربي شهرستان سرايان واقع شده است. راه دسترسي به آن آسفالت مي باشد و داراي پيچ و خم هاي خطرناكي است.
در بين راه و در محل دو راهي چرمه به سد شهيد پارساي به سدي بزرگ و بسيار زيبا مي رسيم كه داراي پهنه آبي وسيع مي باشد كه تناسب نام كوير را برهم مي زند.
در اين بين باغ هاي بزرگ بادام وجود دارد كه يكي از محصولات عمده منطقه است. زعفران يكي از محصولات مهم ديگر اين ناحيه به شمار مي رود.
باغ هاي بزرگ و چشم انداز سرسبز روستاي مصعبي به گونه اي است كه چشم هر بيننده اي را خيره مي كند و مي توان آن را يكي از سرسبزترين و آبادترين روستاهاي خراسان جنوبي دانست.
پس از پيمودن چند كيلومتر مسير داخل رودخانه به كوه هاي رسوبي سفيدي مي رسيم كه به دره »سبز رود« شهرت دارد و يكي از تفرجگاه هاي مردم اين منطقه مي باشد.
درختان گردو، آبشارهاي كوچك و بزرگ زيبا، پاكي محيط زيست، هواي مطبوع و غناي طبيعي و حيات وحش اين منطقه از ويژگي هاي آن است.
متاسفانه در سال هاي اخير با افزايش حضور شكارچيان غيرمجاز به اين منطقه، بافت زيست محيطي آن با خطر جدي مواجه شده و بسياري از گونه هاي گياهي و جانوري آن در معرض نابودي قرار دارند.
در صورت اختصاص بودجه و بازسازي اين منطقه و ايجاد كمپينگ، نصب نردبان هاي ثابت و … مي توان از دره سبزرود و آبشارهاي آن به عنوان يكي از قطب هاي گردشگري استان بهره برد.
تيم عملياتي، شناسايي، تحقيقاتي شبكه زيست محيطي خراسان جنوبي براي اولين بار پيمايش كامل دره و آبشارهاي سبز رود سرايان را با بكارگيري نيروهاي مجرب و دوره ديده و با استفاده از پيشرفته ترين تجهيزات صخره نوردي انجام داد و ۳۰ آبشار كوچك و بزرگ را شناسايي و پشت سر گذاشت.
به دليل وجود صخره هاي عظيم و سر به فلك كشيده و نيز آبشارهاي بلند و لغزندگي مسير، پيمايش كامل مسير فقط توسط افراد فني و كوهنوردان حرفه اي و با استفاده از تجهيزات فني و ايمني ممكن مي باشد.

روستای سرسبز مصعبی

 

رزرو تورهای مسافرتی در لست تورز و توریاب:

روستای سرسبز مصعبی

روستای سرسبز مصعبی

سوئیت تبریز
 

نظر کاربران :

 • حسن

  سلام.مصعبی وکریمو فرقی ندارد پیشرفت هر کدام از این روستاها مایه افتخار همه است.امیدواریم در سایه تلاش شاهد پیشرفت همه باشیم

  ۲۴ بهمن, ۱۳۹۷ پاسخ دادن
 • حسین

  سلام آقای ابوالحسنی:ای کاش اشاره ای هرچند کوچک می کردید که چرا به یک باره این قدر شدید تغییر نگرش دادید

  ۲۷ آذر, ۱۳۹۴ پاسخ دادن
 • محمد

  با عرض ادب و احترام
  اینجانب محمد ابوالحسنی همسر خانم دکتر فاضلی هستم.
  من و همسرم به پیشنهاد اقای حسن رنجبر برای تفریح وهمچنین تماشای جاذبه های گردشگری روستای مصعبی به آنجا سفر کردیم و بقدری تحت تاثیر زیباییها و مهمان نوازی های مردم مصعبی قرار گرفته بودیم که همسر بنده تصمیم بر این گرفت که روزهای جمعه و روزهای تعطیل حتی در فصل زمستان با سفر به آنجا به صورت رایگان بیماران مصعبی را ویزیت نماید.
  ولی متاسفانه در سفر آخر اتفاقی افتاد که ما تصمیم گرفتیم که مصعبی و همه خاطراتش را فراموش کنیم

  ۲۰ تیر, ۱۳۹۴ پاسخ دادن
  • حسین

   سلام شاید می تونستیم کمکی بکنیم که یکدفعه اینقدر تغییر رویه ندهید.البته باید قبول کنیم که در هر منطقه ای از جهان آدم خوب وبد وجود دارد

   ۲۷ آذر, ۱۳۹۴
  • محمدرضا

   سلام.ممنون از لطف همسرتون.میشه بدونم چه اتفاقی افتاده که تصمیم گرفتید روستامونو فراموش کنید؟؟؟؟؟

   ۲۵ دی, ۱۳۹۴
 • علیرضا

  با سلام .آقایان بگذارید کنار این دعواهای خاله زنکی قدیمی رو .کریمو مصعبی نداره > امروز روز اتحاد و همبستگی است من بچه مصعبی هستم . هم به مصعبی و هم به کریمو . نوبهارو نرم و نوده و خورزاد و … افتخار میکنم .دهستان مصعبی و خراسان جنوبی افتخار ماست.

  ۹ بهمن, ۱۳۹۳ پاسخ دادن
 • ترنم

  کی گفته ما هرچی داریم از کریمو داریم؟اخه کریمو چی داره که انقدر بهش مینازین؟

  ۱۳ مهر, ۱۳۹۳ پاسخ دادن
 • ترنم

  واقعا روستای زیبایی دارید.

  ۱۳ مهر, ۱۳۹۳ پاسخ دادن
 • هیچکس

  شما مردم مصعبی هر چی دارین از کریمو دارین مثلا سبز رود الاباد

  ۲۸ تیر, ۱۳۹۳ پاسخ دادن
  • abbas

   برادر من شما در مورد مصعبی اشتباه فکر می کنید

   ۲ شهریور, ۱۳۹۳
  • محمد ا

   با سلام
   باید عرض کنم بر عکس گفتید
   از دیرباز مردمان مصعبی مردمانی با همت بودند و از اطلاعاتی که من دارم جاده کاخک با همت مردم مصعبی و مسولین آن زمان بازگشایی شده و تمامی جاده ها با همت مردم و اهالی مصعبی آسفالت شده و مدرکش هم اینه که جاده فردوس به مصعبی آسفالت شد و فقط تا مصعبی آسفالت شد و حدودا بعد از ده سال مسیر مصعبی به کریمو آسفالت شد که همت مردم مصعبی و مسولینش رو میرسونه و هم اکنون هم مردم و مسولین مصعبی بیشتر از کریمو درخواست برای بهبود منطقه دارند .
   یا علی

   ۷ دی, ۱۳۹۴

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *