روستای سرسبز مصعبی | جاهای دیدنی ایران
بلیط هواپیما تور خارجی

روستای سرسبز مصعبی

دسته بندی مطالب بر اساس :
2013-11-04روستای سرسبز مصعبی خراسان جنوبی سرایان

روستاي مصعبي در حدود 30 كيلومتري شمال غربي شهرستان سرايان واقع شده است. راه دسترسي به آن آسفالت مي باشد و داراي پيچ و خم هاي خطرناكي است.
در بين راه و در محل دو راهي چرمه به سد شهيد پارساي به سدي بزرگ و بسيار زيبا مي رسيم كه داراي پهنه آبي وسيع مي باشد كه تناسب نام كوير را برهم مي زند.
در اين بين باغ هاي بزرگ بادام وجود دارد كه يكي از محصولات عمده منطقه است. زعفران يكي از محصولات مهم ديگر اين ناحيه به شمار مي رود.
باغ هاي بزرگ و چشم انداز سرسبز روستاي مصعبي به گونه اي است كه چشم هر بيننده اي را خيره مي كند و مي توان آن را يكي از سرسبزترين و آبادترين روستاهاي خراسان جنوبي دانست.
پس از پيمودن چند كيلومتر مسير داخل رودخانه به كوه هاي رسوبي سفيدي مي رسيم كه به دره »سبز رود« شهرت دارد و يكي از تفرجگاه هاي مردم اين منطقه مي باشد.
درختان گردو، آبشارهاي كوچك و بزرگ زيبا، پاكي محيط زيست، هواي مطبوع و غناي طبيعي و حيات وحش اين منطقه از ويژگي هاي آن است.
متاسفانه در سال هاي اخير با افزايش حضور شكارچيان غيرمجاز به اين منطقه، بافت زيست محيطي آن با خطر جدي مواجه شده و بسياري از گونه هاي گياهي و جانوري آن در معرض نابودي قرار دارند.
در صورت اختصاص بودجه و بازسازي اين منطقه و ايجاد كمپينگ، نصب نردبان هاي ثابت و … مي توان از دره سبزرود و آبشارهاي آن به عنوان يكي از قطب هاي گردشگري استان بهره برد.
تيم عملياتي، شناسايي، تحقيقاتي شبكه زيست محيطي خراسان جنوبي براي اولين بار پيمايش كامل دره و آبشارهاي سبز رود سرايان را با بكارگيري نيروهاي مجرب و دوره ديده و با استفاده از پيشرفته ترين تجهيزات صخره نوردي انجام داد و 30 آبشار كوچك و بزرگ را شناسايي و پشت سر گذاشت.
به دليل وجود صخره هاي عظيم و سر به فلك كشيده و نيز آبشارهاي بلند و لغزندگي مسير، پيمايش كامل مسير فقط توسط افراد فني و كوهنوردان حرفه اي و با استفاده از تجهيزات فني و ايمني ممكن مي باشد.

روستای سرسبز مصعبی

 

روستای سرسبز مصعبی

روستای سرسبز مصعبی

PDFPrint
نقشه :
وضعیت آب و هوا :
دسته بندی :
برچسب ها :
جاجیگا تور

مطالب مرتبط :

در حال بارگزاری...

نظر کاربران :

هیچکس شنبه 28 تير 1393 - ساعت 13:47:36

شما مردم مصعبی هر چی دارین از کریمو دارین مثلا سبز رود الاباد

پاسخ دادن
  abbas يكشنبه 2 شهريور 1393 - ساعت 12:21:02

  برادر من شما در مورد مصعبی اشتباه فکر می کنید

  محمد ا دوشنبه 7 دى 1394 - ساعت 21:14:59

  با سلام
  باید عرض کنم بر عکس گفتید
  از دیرباز مردمان مصعبی مردمانی با همت بودند و از اطلاعاتی که من دارم جاده کاخک با همت مردم مصعبی و مسولین آن زمان بازگشایی شده و تمامی جاده ها با همت مردم و اهالی مصعبی آسفالت شده و مدرکش هم اینه که جاده فردوس به مصعبی آسفالت شد و فقط تا مصعبی آسفالت شد و حدودا بعد از ده سال مسیر مصعبی به کریمو آسفالت شد که همت مردم مصعبی و مسولینش رو میرسونه و هم اکنون هم مردم و مسولین مصعبی بیشتر از کریمو درخواست برای بهبود منطقه دارند .
  یا علی

ترنم يكشنبه 13 مهر 1393 - ساعت 07:38:33

واقعا روستای زیبایی دارید.

پاسخ دادن
ترنم يكشنبه 13 مهر 1393 - ساعت 07:41:13

کی گفته ما هرچی داریم از کریمو داریم؟اخه کریمو چی داره که انقدر بهش مینازین؟

پاسخ دادن
علیرضا پنج‌شنبه 9 بهمن 1393 - ساعت 12:45:03

با سلام .آقایان بگذارید کنار این دعواهای خاله زنکی قدیمی رو .کریمو مصعبی نداره > امروز روز اتحاد و همبستگی است من بچه مصعبی هستم . هم به مصعبی و هم به کریمو . نوبهارو نرم و نوده و خورزاد و … افتخار میکنم .دهستان مصعبی و خراسان جنوبی افتخار ماست.

پاسخ دادن
محمد شنبه 20 تير 1394 - ساعت 07:18:49

با عرض ادب و احترام
اینجانب محمد ابوالحسنی همسر خانم دکتر فاضلی هستم.
من و همسرم به پیشنهاد اقای حسن رنجبر برای تفریح وهمچنین تماشای جاذبه های گردشگری روستای مصعبی به آنجا سفر کردیم و بقدری تحت تاثیر زیباییها و مهمان نوازی های مردم مصعبی قرار گرفته بودیم که همسر بنده تصمیم بر این گرفت که روزهای جمعه و روزهای تعطیل حتی در فصل زمستان با سفر به آنجا به صورت رایگان بیماران مصعبی را ویزیت نماید.
ولی متاسفانه در سفر آخر اتفاقی افتاد که ما تصمیم گرفتیم که مصعبی و همه خاطراتش را فراموش کنیم

پاسخ دادن
  حسین جمعه 27 آذر 1394 - ساعت 22:43:07

  سلام شاید می تونستیم کمکی بکنیم که یکدفعه اینقدر تغییر رویه ندهید.البته باید قبول کنیم که در هر منطقه ای از جهان آدم خوب وبد وجود دارد

  محمدرضا جمعه 25 دى 1394 - ساعت 12:24:25

  سلام.ممنون از لطف همسرتون.میشه بدونم چه اتفاقی افتاده که تصمیم گرفتید روستامونو فراموش کنید؟؟؟؟؟

حسین جمعه 27 آذر 1394 - ساعت 22:41:10

سلام آقای ابوالحسنی:ای کاش اشاره ای هرچند کوچک می کردید که چرا به یک باره این قدر شدید تغییر نگرش دادید

پاسخ دادن

لطفا نظر خود را برای این مطلب بنویسید:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.