رزرو هتل فضاگشت
۳۰ فروردین ۱۳۹۷

روستای رضی

اشتراک گذاری

رضی، روستایی است از توابع بخش مرکزی شهرستان رامیان در استان گلستان ایران. این روستا در دهستان قلعه‌میران قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۱۹۶ نفر (۵۲خانوار) بوده‌است.

این روستا دارای مردمی مومن، متعهد و انقلابی است که در دفاع مقدس و صحنه های سیاسی، اجتماعی انقلاب حضور چشمگیری داشته اند و این روستای کوچک ۲۱ شهید را تقدیم میهن عزیز اسلامی کرده است.
روستای رضی حدود۶۰ خانوار و جمعیتی بالغ بر ۲۰۰نفر دارد که بیشتر مردمان آن به کشاورزی و دامداری و تعدادی از جوانان این روستا نیز در معادن زغالسنگ روستا مشغول به کار هستند .

مردم این روستا از روحیه و شادابی خاصی برخودار بوده و نیز به سخت کوشی معروف می باشند.

photo روستای رضی

17686_760px روستای رضی

           
 

نظر کاربران :

 • ارسلان

  بحث جاذبه ها وزیباییهای منطقه گردشگری رضی هست وحالا اثبات طایفه وقوم نیست، بجای اثبات ها بهتره به ترقی وتوسعه بیشتر فکر بشه نه بحث های کذایی

  ۱۲ مرداد, ۱۴۰۱ پاسخ دادن
 • نصیری رضی

  با سلام و احترام
  سند معتبر دارد در اوقاف گنبد کاووس از پوست گوزن که سند مادر هست و محدود املاک طایفه نصیری رضی که از طایفه بزرگ قزلباش می باشد که از جد بزرگوارشان مرشد قلی خان استاجلو وزیر شاه عباس اول صفوی به ایشان ارث رسیده است که از انقلاب سفید رژیم شاهنشاهی تا الان غصب شده است .

  ۴ اسفند, ۱۳۹۹ پاسخ دادن
 • نصیری

  این مطلب که ” وقفنامه ی به جا مانده از سال ۱۰۴۷ قمری که حدود ۴۰۰ سال از زمان انشاء آن می گذرد نام این روستا به همراه روستاهایی مانند کلچنار، کهنه رامیان، کلو، ملچ آرام، قورچای، شش آب، ویرو، کشکک، وطن، نرگس چال و…قید شده است که این نشان از قدمت بالای آن دارد. نکته جالب این که در این وقفنامه همه این مناطق موقوفه اهالی رضی می باشند. ” جای اصلاح دارد . چون این وقفنامه مربوط به طایفه نصیری است نه موقوفه اهالی رضی ؟؟؟؟!!!!!

  طایفه نصیری سندی معتبر در این خصوص دارند .

  ۳۰ فروردین, ۱۳۹۷ پاسخ دادن
  • اسلوب

   باسلام و تشکر ازشما دوست عزیز متن حذف شد .

   ۳۰ فروردین, ۱۳۹۷

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *