رزرو هتل ایران بوم گردی

روستای اوله

زمان مطالعه : 2 دقیقه - تاریخ بروزرسانی :
۳ مهر ۱۳۹۵

روستای اوله که در ۱۵کیلومتری امامزاده سید محمید از توابع بخش چاروسا واقع شده است که این روستا حدود ۹۰ درصد آن را سادات تشکیل می دهد .این روستا با توجه به محرومیت های زیادی از جمله نداشتن مدرسه های راهنمایی و دبیرستان ولی با استعدادهای درخشان پا به پای کسانی که از همه ی امکانات برخوردار می باشند حرکت نموده است و از نظر علمی سابقه ی درخشانی دارد که این روستا دارای تعداد ۷۰ خانوار می باشد که حدود ۴۰ نفر آن را دانشجویان تشکیل می دهداهالی این روستا نسبت به مسائل مذهبی و دینی بسیار پایبند می باشند.

روستای اوله در هنگام بهار سرسبز و معطر میشود از زیبایی های این روستا باغات فراوانی که در این روستا دیده میشوند که متاسفانه با لوله کشی این روستا این باغات طراوت همیشگی خود را از دست دادند ولی با این وجود با ابیاری کم هنوز این شادابی و سرسبزی در این باغ ها به کثرت دیده میشود . دیدن عکس های زیر که از مناظر مختلفی گرفته شده اند خالی از لطف نیست.

روستای ما در واقع اوله میباشد از دو جزء او+له ساخته شده که در اصطلاح لری به اب (او)گفته میشود و ( له) در اصلاح لری به زمین گود که به صورت فرورفته باشد در واقع زمینی که از چهار طرف به کوه منتهی شود.

در واقع روستای ما بین چهار تا کو ه به صورت گودی در بین این چهار کوه قرارگرفته اوله یعنی زمین گود وپهناوری که در ان اب ها وچشمه های زیاددیده میشود

photo_2016-06-05_12-25-24 روستای اوله

           
ما را در اینستاگرام دنبال کنید

لینک های مرتبط :

 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جاباما سایت ویلا و اقامتگاه آنلاین