رزرو هتل ایران بوم گردی

روستای انجیرسیاه

زمان مطالعه : < 1 دقیقه - تاریخ بروزرسانی :
۸ شهریور ۱۳۹۵

روستای انجیر سیاه از توابع بخش جبالبارز شمالی در ۳۵ کیلومتری شهر جیرفت از شهرستان های جنوبی استان کرمان واقع شده است. از شمال به روستای آبگرم از مشرق به روستای گهرج و از مغرب با دهستان زارین همسایه است قسمت جنوبی این روستا با کوه های سر سبز و مرتفع محصور شده است. وجه تسمیه این روستا این است که قبل از تبدیل شدن این منطقه به روستای کشاورزی و مسکونی، درختان بزرگ انجیر سیاه در اطراف رود خانه ای که از کنار این روستا می گذرد وجود داشته اند که تعداد اندکی از این درختان باقی مانده اند. البته این روستا را ناصر آباد نیز می نامیدند که چندان رایج نیست.

ساکنین این روستا به کشاورزی مشغول هستند و از روش های مکانیزه کشاورزی و باغداری استفاده می کنند محصولات عمده این روستا انواع مرکبات، زیتون، انار و انگور هستند.

از ویژگی های مهم این روستا وجود میوه های سردسیری و گرمسیری در کنار یکدیگر است. آب مورد نیاز کشاورزی این روستا ار رودخانه سغدر است که از ارتفاعات جبالبارزشمالی سرچشمه می گیرد.

تا سال های دهه ۱۳۶۰ افراد زیادی در این روستا سکونت داشتند اما با توسعه وسایل ارتباطی و جاده، بیشتر اهالی جهت بهرمندی از امکانات شهر روانه جبالبارز و جیرفت شده اند.

امید است مسئولین امر توجه بیشتری به این روستا داشته باشند. چرا که هنوز قابلیت های زیادی در این روستا دست نخورده باقی ماند است.

tn_aftb_jnwb_16 روستای انجیرسیاه

           
ما را در اینستاگرام دنبال کنید

لینک های مرتبط :

هتل های وان ترکیه تراول ماگ
 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جاباما سایت ویلا و اقامتگاه آنلاین