بلیط هواپیما سوئیت تبریز

رایزنی برای برقراری پرواز مستقیم میان ایران و اسپانیا

۱۰ آذر ۱۳۹۵

نماینده اطلاع‌رسانی گردشگری ایران در اسپانیا گفت: «برای برقراری پرواز مستقیم تهران_مادرید و تهران_ بارسلون توسط یکی از ایرلاین‌های ایرانی، در حال رایزنی هستیم.»

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد محمدی‌راد در این‌باره افزود: «در صورت برقراری این پرواز از تابستان ۹۶، شهر بارسلون که تا به حال هیچ پروازی از تهران نداشته، دو پرواز مستقیم از ایران خواهد داشت و به این ترتیب هر هفته ۵۰۰ مسافر در این مسیر جابه جا می‌شوند. در این راستا سعی شده تا پکیج‌های ایران را به آژانس‌های مختلف اسپانیا ارسال و امیدواریم در سال جدید بتوانیم سفر به ایران را در کتاب سال اسپانیا وارد کنیم.» او در ادامه گفت: «بعد از برجام، میزان سفر اسپانیایی‌ها به ایران دو‌برابر شده است؛ اما مشکلی که وجود دارد در حوزه زیرساخت‌های گردشگری ایران است. ما ظرفیت جذب گردشگر را در برخی از ماه‌های سال نداریم چون هتل‌های ایران در برخی از شهرها به‌خصوص اصفهان و شیراز و تهران پر هستند.» محمدی راد خاطرنشان کرد: «ایران در اسپانیا یک برند محسوب شده و اسپانیایی‌ها بر این باورند که این کشور برای فعالیت‌های اقتصادی یک مقصد جدید و خوب است.

با این‌همه ایران هنوز برای آنها مقصد اصلی سفر نیست.» نماینده اطلاع‌رسانی گردشگری ایران در اسپانیا بیان کرد: «هر ماه یک هیات تجاری اسپانیایی به ایران می‌آید و با ایرانی‌ها مذاکره می‌کند؛ اما هنوز سرمایه‌‌ای جذب نشده و این اتفاق مستلزم گذر زمان بیشتری است. با این‌همه، رایزنی‌هایی انجام شده که منجر به همکاری یک گروه هتلداری بزرگ اسپانیایی با یکی از هتل‌های شمال کشور شده است.» وی درباره مشکلات سفر گردشگران ایرانی به اسپانیا نیز گفت: «میزان سفر گردشگران ایرانی به این کشور زیاد است؛ اما مشکلاتی نیز دارند؛ از جمله اینکه هنوز پرواز مستقیم به این کشور وجود ندارد و صدور ویزا برای اسپانیا سخت است؛ چراکه اسپانیا تنها کشوری است که اعلام کرده متقاضی ویزا باید شخصا به سفارت در تهران مراجعه کند و مدارک خود را به زبان اسپانیولی ترجمه کند. از طرفی مترجم‌های اسپانیولی کم هستند و زمانی که متقاضی زیاد باشد امکان پاسخگویی وجود ندارد.»

محمدی راد همچنین در ادامه به برگزاری نمایشگاه فیتور اسپانیا که هر ساله اواخر ژانویه برگزار می‌شود اشاره و اظهار کرد: «چند سال است که ایران در این نمایشگاه شرکت می‌کند و کانون جهانگردی و اتومبیلرانی نیز غرفه ایران را در اختیار گرفته است. اما امسال نسبت به سال‌های گذشته ایران حضور پررنگ‌تری خواهد داشت.» وی افزود: «سال گذشته شب ایرانی با حضور مقامات گردشگری اسپانیا و ایران برگزار شد و امسال نیز غرفه ایران ۳۲۰ مترمربع خواهد بود؛ درحالی که سال گذشته این غرفه ۳۰۰ متر مربع مساحت داشت. هنوز ثبت نام‌ها برای حضور در نمایشگاه امسال فیتور انجام نشده است؛ اما سال گذشته ۲۰ آژانس مسافرتی از ایران در این نمایشگاه شرکت کردند.»

614058_714

                       
رزرو هتل جااینجاس

لینک های مرتبط :

 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *