رزرو هتل رزرو هتل های شهر وان ترکیه

دره پسدیو

تاریخ بروزرسانی :
۲۷ اسفند ۱۳۹۹

این دره به مسافت ۱۳ کیلومتر دارای ۳۲ آبشار دو تا ۲۰ متری است که در نزدیکی روستای روح آباد الموت غربی تا روستای پررود قرار دارد. آبشارهای زیبای این دره دارای حوضچه آب یک متری تا سه متری است و درختان داخل دره از نظر پوشش شامل درختان بید، چنار، انجیر، تمشک، انگور و انار وحشی است.
در این دره جاندارانی چون خرچنگ، کبوتر چاهی و پروانه دیده شده که افراد بومی پلنگ هم دیده و گزارش کرده اند.
دره پسدیو 1 دره پسدیو

در وسط دره از صخره های موجود، آب به طرز زیبایی سرازیر شده و چشم انداز دلنوازی را ایجاد کرده است. این دره کاملا بکر است و ترددی در آن صورت نگرفته زیرا هیچ آثاری از انسان و کارگاه در آن دیده نشده و جایی نیز ثبت نشده است. باید دره ها شناسایی شود تا دره نوردان و کوهنوردان در مسیر فعالیت ورزشی خود از آن دیدن کنند و این دره می تواند برای علاقمندان جذاب باشد.

دره پسدیو 2 دره پسدیو

روستای روح آباد حدود ۶۵ کیلومتر از شهر قزوین فاصله دارد و از روستا تا ابتدای اولین آبشار۳۰ دقیقه پیاده روی آسان دارید و با حضور در این منطقه می توانید از ۳۲ آبشار زیبای مسیر دیدن کنید و لذت ببرید.۱۲ آبشار هشت تا ۲۰ متری و ۲۰ آبشار با ارتفاع دو تا پنج متر وجود دارد که ارتفاع دره ۱۲۴۰ متر از سطح دریاست که ۱۶۰ متر ارتفاع تا آخر دره کم می کند که برای پایین آمدن از آبشار به لوازم فنی دره نوردی نیاز دارد.

بیشترین دره در استان قزوین در منطقه الموت قرار دارد که هشت دره در الموت و طارم شناسایی شده است.

دره پسدیو 800x450 دره پسدیو

           
برو بالا
 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *