رزرو هتل فضاگشت
۴ اردیبهشت ۱۳۹۸

دره نینه رود قزوین

اشتراک گذاری

دره نینه رود در میان کوه‌های خرمدشت و گونه گول و در نزدیکی روستاهای هیر و ویار واقع شده است و با عبور رود پرآبی که در آن جریان دارد، یکی از مناطق ییلاقی و زیبای رودبار شهرستان از توابع شهرستان قزوین، محسوب می‌شود. این منطقه مملو از فندق‌زارهای سرسبز بوده و قسمت‌های شمالی و مرتفع آن دارای مراتع خوش آب و هوا است. در گذشته یکی از قدیمی‌ترین مسیرهای آمد و رفت بین گیلان و قزوین از این دره می‌گذشته است که بخش‌هایی از راه سنگفرش آن همچنان سالم باقی مانده است.
یکی از جاهای دیدنی روستای هیر « دره نینه رود » است، دره نینه رود در میان کوه‌های خرمدشت و گونه گول و در نزدیکی روستاهای هیر و ویار واقع‌شده است، درگذشته یکی از قدیمی‌ترین مسیرهای رفت‌وآمد بین گیلان و قزوین از این دره می‌گذشته که بخش‌هایی از راه سنگفرش آن همچنان سالم باقی‌مانده است.«دره نینه‌رود» با عبور رود پرآبی که در آن جریان دارد، یکی از مناطق ییلاقی و زیبای رودبار شهرستان از توابع شهرستان قزوین، محسوب می‌شود، رودخانه «نینه رود» از بزرگ‌ترین سرچشمه در استان قزوین به نام وگل جاری می‌شود و به شاهرود و ازآنجا به دریاچه خزر می‌ریزد.

«وگل» چشمه‌ای جوشان و دارای آبی گوارا و مفید و فوق‌العاده سبک و بی نظیر است که آب آن با برند ” وگل ” و به صورت بسته‌بندی به سراسر ایران ارسال می شود. نینه رود رودی خروشان با آبی گوارا و خنک در طول قرون همواره مورد تمجید مورخین قرار داشته و از آن به عنوان رود شفابخش یادشده است.این رود از کنار قلعه لمبسه سر معروف به دره انار نیز می گذرد و پس از آبیاری باغ‌ها و شالیزارهای رازمیان به شاهرود می‌پیوندد، این منطقه مملو از فندق زارهای سرسبز بوده و قسمت‌های شمالی و مرتفع آن دارای مراتع خوش آب‌وهوا است اگر در تابستان به این منطقه سفر می‌کنید حتما از ریواس‌های درشت و آبدار آن را نیز امتحان کنید.

اجاره خودرو

دره نینه رود  دره نینه رود قزوین

دره نینه رود  دره نینه رود قزوین

دره نینه رود  دره نینه رود قزوین

           
 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *