دره دارآباد | جاهای دیدنی ایران
بلیط هواپیما تور خارجی

دره دارآباد

دسته بندی مطالب بر اساس :
2017-04-12دره دارآباد تهران تهران

دره دارآباد در شمال شرق تهران قرار دارد و یکی از مکانهای زیبا برای کوهنوردی پایتخت است.ابتدای این مسیر، محله ی دارآباد در شمال شرقی شمیران است. پس از منطقه ای كه به پاركینگ مشهور است و تابلوی راهنمای رود – دره ها و نقاط مشهور ارتفاعات دارآباد در آن نصب شده است.. مخصوصا برای کوهنوردیهای خانوادگی مکانی دنج و آرام بشمار می رود.دارآباد هم به دلیل وجود رودخانه کوچک آن که در داخل دره ای قرار دارد و هم دلیل مسیر کوهنوردی و پیاده روی دارای مشتاقان زیادی است. این محل در شمال شرق تهران واقع شده و بهترین راه دسترسی به آن از میدان تجریش و قدس است. اکنون این مکان دیدنی به صورت یکی از نقاط مهم گردشگری این شهر درآمده است.

با ورود به مسير كوهپيمايي، در ابتداي مسير كيوسك كوچكي با عنوان «ايستگاه دوستداران طبيعت» و پس از آن ايستگاه پليس كوهستان را در سمت راست مي‌بينيد. كمي جلوتر به يك تابلوي راهنماي مسير و يك پل سنگي مي‌رسيد.

اينجا سه راه يا سه مسير پيش رو داريد، مسير دره مقابل كه تا چند صد متر ادامه داشته و سپس غير قابل عبور مي‌شود. مسير دره، كوتاه اما بسيار زيباست و چشمه آبي نيز در اواسط دره وجود دارد. در انتهاي دره به يك آبشار كوچك مي‌رسيد. اگر كوهنورد باشيد و داراي مهارت كافي مي‌توانيد از يك شيب تند واقع در سمت راست آبشار بالا رفته، كمي با سنگها دست و پنجه نرم كرده و در نهايت خود را به مسير اصلي برسانيد. البته كمي قبل از انتهاي دره يك مسير پاكوب آنطرف رودخانه وجود دارد كه به راحتي اما در يك مسير نسبتاً پرشيب شما را به مسير اصلي و كافه آقا فرامرز مي‌رساند.

اگر به قصد تفريح، پياده روي كوتاه يا گذران اوقات فراغت به دارآباد آمده‌ايد مسير ذكر شده مي‌تواند گزينه خوبي براي شما باشد.مسير سمت چپ دره كه يك راه پاكوب نسبتاً عريض هست و سرويس‌هاي بهداشتي نيز در ابتداي همين مسير قرار دارند. اين مسير نيز پس از مسافت نه چندان طولاني در انتها به سمت دره سرازير شده و مسير مورد نظر ما نيست.

مسير سمت راست با گذر از روي پل كه مسير اصلي كوهپيمايي دارآباد و در واقع مسير مورد نظر ماست.

با عبور از يك پل سنگي در مسيري قرار مي‌گيريد كه شيب نسبتاً زيادي هم دارد. شيب تندي كه شايد خيلي از تازه واردها را از همان ابتدا نااميد كند! اما نگران نباشيد اين شيب تند چندان ماندگار نيست. حدود 300-200 متر بالاتر به مجتمع پذيرايي دارآباد (كافه آقا فرامرز) كه برسيد باقي مسير شيب چنداني ندارد. در كل مسير دره دارآباد در بين مسيرهاي كوهنوردي شمال تهران از شيب كمتري برخوردار است. در مجاورت كافه آب آشاميدني از طريق شير‌هاي آب در دسترس است.

دره دارآباد

دره دارآباد

دره دارآباد

دره دارآباد

PDFPrint
نقشه :
وضعیت آب و هوا :
دسته بندی :
برچسب ها :
جاجیگا تور

مطالب مرتبط :

در حال بارگزاری...

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

لطفا نظر خود را برای این مطلب بنویسید:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.