بلیط هواپیما سوئیت تبریز

خرید بلیط

زمان مطالعه : 9 دقیقه
۲۴ فروردین ۱۳۹۸

خرید بلیط هواپیما به صورت اینترنتی این روزها هواداران خاص خود را پیدا کرده است. در یک سایت جامع تمام پروازهای موجود از هر شرکت برای شما به نمایش گذاشته می شود و حق انتخاب بیشتری دارید. برای خرید بلیط هواپیما به صورت اینترنتی باید سه شرط زیر را داشته باشید :

۱- یک ایمیل باید داشته باشید تا بتوانید ثبت نام کنید. اگر ندارید برای خود یک حساب ایجاد کنید.

۲- یک کارت بانکی عضو شتاب که رمز دوم آن را هم داشته باشید. اگر رمز دوم ندارید می توانید از خودپرداز همان بانکی که در آن حساب دارید رمز دومتان را بگیرید.

۳- پول به اندازه کافی

برای خرید بلیط هواپیما شما دو راه دارید؛ هم می توانید به سایت تک تک شرکت های هواپیمایی مراجعه کنید و بلیت خود را تهیه کنید و هم اینکه از یک سایت جامع این کار را انجام دهید.

 خرید بلیط

عیب روش اول این است که با انتخاب های کمتری روبرو هستید.

مثلا شما اگر قصد سفر به مشهد را داشته باشید، می توانید به سایت ایران ایر مراجعه کنید و فقط از بین هواپیماهای این شرکت پرواز خود را انتخاب کنید و دیگر دسترسی به شرکت آسمان و … ندارید اما در یک سایت جامع تمام پروازهای موجود از هر شرکت برای شما به نمایش گذاشته می شود و حق انتخاب بیشتری دارید.

سایت های بسیاری خرید بلیط را انجام می دهند. شما کافی است به یکی از این سایت ها وارد شوید و ثبت نام کنید و بعد از انجام امور ثبت نام روی دکمه خرید بلیط هواپیما کلیک کنید و مشخصات سفر خود را وارد کنید.

مشخصاتی مثل اینکه پرواز داخلی می خواهید یا خارجی، مبدا، مقصد و تاریخ حرکتتان. پس از جستجو پرواز مورد نظرتان را انتخاب کنید و پول بلیت را از طریق عابر بانک تان پرداخت کنید. کار خرید بلیط تان تمام شده است و شما می توانید در زمان مناسب به فرودگاه بروید و با نشان دادن یک کارت شناسایی به باجه صدور کارت پرواز بگویید که بلیتتان را به صورت اینترنتی گرفته اید.

تمامی افراد زیر با ارائه مدارکی که گفته می شود، می توانند در پروازهای داخلی برای خرید بلیط هواپیما ۵۰ درصد تخفیف بگیرند:

– تمام خانواده های شهدا، اسرا و مفقودان شامل پدر، مادر، همسر و فرزندان/ مدارک لازم: معرفی نامه بنیاد شهید و یا تصویر کارت شناسایی از این نهاد.
نکته: جانبازان جنگ تحمیلی تنها به همراه یک همسفر شامل این تخفیف می شوند.
– معلولان/ مدارک لازم: معرفی نامه سازمان بهزیستی یا کارت معلولیت معتبر

نکته: تنها فرد معلول شامل این تخفیف می شود.

– کارکنان سازمان هواپیمایی کشوری/ مدارک لازم: معرفی نامه از سازمان هواپیمایی کشوری

نکته: این تخفیف تنها برای خود کارمند و تنها یک بار در سال ارائه می شود.

– نمایندگان مجلس شورای اسلامی/ مدارک لازم: کارت شناسایی معتبر

نکته: تخفیف نمایندگان تنها در مسیر بین تهران و استان حوزه انتخابیه نماینده اعمال می شود.

خرید بلیط دقیقه نود

آخرین مهلت برای مراجعه به باجه های پذیرش مسافر در پروازهای داخلی یک ساعت و ۳۰ دقیقه قبل از پرواز و برای سفرهای خارجی سه ساعت پیش از پرواز است بعد از این زمان باجه پذیرش مسافر برای یک پرواز خاص، بسته می شود و شما فرصت خرید بلیط را از دست می دهید.

میزان باری که می توانید به صورت رایگان حمل کنید

با توجه به مقصد نهایی سفرتان، چمدانی که حمل می کنید به دو روش وزنی و تعدادی پذیرش می شود. در مسیرهای آمریکا و کانادا چمدان به روش بسته ای و در سایر مسیرها به صورت وزنی محاسبه می شود همچنین تعداد چمدانی که مجاز هستید حمل کنید براساس رده های مختلف پروازی متفاوت است. میزان دقیق بار مجاز در بلیت شما ذکر می شود. در پروازهای داخلی میزان بار مجاز ۲۰ کیلوگرم است.

نکته: اگر چمدان تان گم شد به امور جامه دان شرکت هواپیمایی پروازتان، مستقر در سالن ورودی فرودگاه مراجعه کنید و با پر کردن برگه ها و فرم های مخصوص برگه «اطلاعات و مشخصات اثاثیه تحویل نشده به مسافر» را تحویل بگیرید که حاوی یک شماره پیگیری برای پیدا کردن و ردیابی وسایل تان است.

وقتی می خواهیم بلیط مان را پس بدهیم

تمام بلیط های معمولی و غیرچارتر با کسر مبلغی خسارت، امکان لغو یا تغییر دارند. پول پرداختی هم تا پایان همان روز ابطال بلیت، به حساب شما برگردانده می شود.

اما پرواز چارتر چیست؟ پرواز چارتر به تمام پروازهایی گفته می شود که توسط یک ارگان، سازمان، هتل، تور و … برای شما رزرو شوند، شرکت های هواپیمایی این پروازها را باطل نمی کنند و زمان آن را به خواست مسافر تغییر نمی دهند.

اما مبلغ خسارت لغو یا تغییر زمان پرواز طبق مقررات سازمان هواپیمایی کشوری بر این اساس محاسبه می شود:

– تا ساعت ۱۲ ظهر سه روز قبل از پرواز پنج درصد
– تا ساعت ۱۲ ظهر روز قبل از پرواز ۱۰ درصد
– تا ۳۰ دقیقه قبل از پرواز ۳۰ درصد
– از ۳۰ دقیقه قبل از پرواز تا بعد از پرواز ۵۰ درصد

 خرید بلیط

خرید بلیط ارزان و مناسب هواپیما اولین شیرینی یک سفر لذت بخش است، این که بلیط ارزان هواپیما را از کجا بخریم و چگونه بخریم تاثیر زیادی در کیفیت سفر دارد. این ۱۲ روش فوق العاده به شما کمک می کند، ضروری ترین بلیط ها را در کمترین زمان ممکن تهیه کنید.

اول: بلیط خودتان را خیلی زودتر از سفر رزرو نکنید، در سال ۲۰۱۹ زندگی می کنید. کافیست موبایل خودتان را بردارید، دهها آژانس گردشگری و خرید بلیط اینترنتی در چند سانتی متری شماست. بلیط هایی که خیلی زود خریداری می‌شوند نه تنها گران هستند بلکه فروشنده به شما تخفیف کمتری خواهد داد.

دوم: روزهای خاص را فراموش کنید، در کشور ما همه مردم با هم تعطیل هستند، همه با هم مسافرت می روند همین موضوع باعث می شود که بلیطها در زمانهای خاص قیمت‌های گاها تا چندید برابر داشته باشند. روزهای خاص قیمت بلیط ها را افزایش می دهد. ترجیجا سعی کنید در این روزها سفر نکنید اگر کمی هوشمندانه سفر کنید دقیقا در پایان روزهای خاص قیمت های بلیط فوق العاده پائین است. مثلا روز بعد از تعطیلات سال نو و ..

سوم: شهرهای خاص را فراموش کنید، گفتم که ایرانیان عادت دارند همه باهم مسافرت بروند، جالبتر این که عادت دارند همه باهم به شهرخاصی بروند. قرار است سفر کنید و لذت ببرید. پس شهر ی را انتخاب کنید که کمتر خاص باشد. این موضوع در خرید بلیط شما تاثیر فوق‌العاده‌ای دارد.

چهارم: ‌اول‌ها و آخرها را ترجیحا از برنامه سفرتان حدف کنید. اول هفته و آخر هفته بلیط ها کمی گرانتر است. اول ماه و آخر ماه هم همین طور، اول فصل و آخر فصل هم همین طور، اول سال و آخر سال هم همین طور این اول و آخرها فقط و فقط هزینه شما را افزایش می دهد.

پنجم: بلیط های چارتر بخرید. این نوع بلیط ها به دلیل ماهیت از قبل برنامه ریزی شده احتما لغو کمتری دارد، طرف قرارداد هواپیمایی هم در قبال کل پرواز متعهد به پر کردن فضاست به همین دلیل روی قیمت ریسک نمی کند. خصوصا در پایان کار

ششم: تور و بلیط های لحظه آخری را در نظر داشته باشید. خرید بلیط های لحظه آخری همه قیمت پائین تری دارند مگر این که در روز خاص متقاضی سفر به مقصد خاصی باشید. بلیط های لحظه آخر معمولا در گروه ارزان ترین بلیطه ا هستند. سرویس های آنلاین زیاد در حال حاضر فرشنده تورها لحظه آخری هستند.

هفتم: قیمت را قبل از خرید چک کنید. کافیست یک اپلیکیشن خرید بلیط روی تلفن همراه خودتان نصب کنید یا یک وب‌سایت معتبر را عضو شوید. به آسانی آخرین قیمت‌ها در دسترس شماست . این مقایسه به شما کمک می کند به ارزانترین بلیط ممکن در هر زمان دسترسی داشته باشید.

هشتم: پروازهای چند فرودگاهی را به لحاظ قیمت به دقت ارزیابی کنید، گاهی یک پروز دارای دو یا سه فرودگاه تا مقصد است. می توانید سفر خودتان را بین دو یا سه فرودگاه با چند بلیط متفاوت تقسیم کنید، اگر چه این تکنیک برای پروازهای خارجی بین قاره ای بیشتر کاربرد دارد.

نهم: انتخاب های خودتان را افزایش دهید. این انتخاب می توند از تعدد شرکت‌های هواپیمایی و در مجموع سرویس‌های اصلی فروش بلیط اینترنتی آغاز شود. بنابراین از برنامه یا وب سایتی استفاده کنید که بیشترین پوشش خرید بلیط را از شرکت های مختلف داشته باشد. کافیست یک اپلیکیشن یا سایت جامع را استفاده کنید تا بتوانید همه موارد قیمت، امکانات و زمان سفر را به یکدیگر مقایسه کند.

دهم: در پروازهای کوتاه از خرید بلیط های گران خودداری کنید. نیازی نیست در یک پرواز کمتر از دو ساعت بلیط کلاس A خرید کنید. آنقدر فرصت نیست تا از گزینه های خدماتی جانبی مثل غذا و کیفیت صندلی و .. که قیمت بلیط را به شکل قابل توجهی افزایش می دهد استفاده کنید.

یازدهم: از میزان هزنیه حمل بار هواپیمایی که از آن بلیط خریداری می کنید مطلع باشید، گاهی این هزینه قیمت بلیط شما را تا چندین برابر افزایش می دهد خصوصا در بلیط های چارتر این شرایط بسیار اهمیت دارد. حتی المقدور از بردن لواز اضافه خودداری کنید تا در صورت بازگشت از سفر میزان بار شما به شدت افزایش نیابد.

دوازدهم: هر سفری ممکن است لغو شود یا جایگزین گردد. از شرکت یا سایت هایی بلیط آنلاین خریداری کنید که در صورت لغو سفر کمترین جریمه را برای شما در نظر بگیرند. این موضوع اهمیت زیادی در کاهش هزنیه های سفر شما دارد. قبل از خرید بلیط این مورد را از شرکت مربوطه چک کنید.

خرید بلیط سفرهای خارجی
وقتی تصمیم میگیرین به یک کشور خارجی سفر کنین، هیجان سفر واستون چند برابر میشه، و موضوع خرید بلیط هواپیما، با یک قیمت مناسب، واستون اهمیت بیشتری پیدا میکنه، ما در این مطلب تصمیم داریم شما رو با بهترین روش خرید بلیط آشنا کنیم.

هرچی به زمان شروع سفرتون نزدیکتر میشین، موضوع خرید بلیط هواپیما واستون مهم و مهم تر میشه. در ضمن نمیشه از اهمیت صرفه جویی تو هزینه خرید بلیط هواپیما چشم پوشی کرد. این یه مساله مهمه و تقریبا همه مسافرا به این موضوع اهمیت میدن. به همین خاطرهم نمیشه همینطوری، بدون مقایسه قیمت بلیط پرواز های مختلف، برین و یه بلیط برای مقصد پروازتون بخرین و واسه سفر آماده شین.

امروزه برای خرید بلیط هواپیما روش های متفاوتی وجود داره. یکی از راهها برای رزرو بلیط هواپیما، اینه که به صورت حضوری به دفترهای آژانس های هواپیمایی مراجعه کنین.کارشناس های فروش آژانس بهتون بلیط هواپیما پرواز های شرکتشون رو بهتون پیشنهاد میدن، شما هم میتونین از بین بلیط های هواپیمایی که بهتون پیشنهاد داده شده، اون بلیطی که با توجه به بودجه ی سفرتون، واستون مناسب تره رو انتخاب کنین، و به این صورت رزرو بلیط تون رو انجام بدین. روش دیگه ای که بهتر از روش قبلی هست اینه که با شماره های یکی از آژانس های مسافرتی معتبر تماس بگیرین و به صورت تلفنی برای سفرتون مشاوره بگیرین و بهترین گزینه ای که برای خرید بلیط هواپیما، بهتون پیشنهاد میشه رو انتخاب، و بلیط تون رو رزرو کنین. در نهایت آخرین روش رزرو اینترنتی بلیط هواپیماست. خرید اینترنتی بلیط هواپیما، با توجه به پیشرفت امکانات و شرایط دسترسی به اینترنت در همه شهرهای کشور، و وجود سایت های مختلف رزرو اینترنتی بلیط، به عنوان بهترین روش خرید بلیط هواپیما، قطار و اتوبوس، بیشترین محبوبیت رو بین مسافرها داره.

علاوه براینکه با خرید اینترنتی بلیط ، می تونین در زمان و هزینه هاتون، صرفه جویی کنین. دستتون رو تو انتخاب پرواز های مختلف، و قیمت های متفاوتشون باز میزاره. یکی دیگه از مزایایی که راجع به رزرو اینترنتی وجود داره، اینه که شما میتونین، در هر زمانی از شبانه روز، و یا حتی در روزهای تعطیل هم رزرو بلیط اینترنتی رو از طریق سایت خیلی راحت انجام بدین. در ضمن، می تونین اطلاعاتی که راجع به مقصد سفرتون، لازم دارین، با جستجو کردن تو این سایت های گردشگری به دست بیارین، اینکه چه چیزهایی رو میتونین توی سفرتون تجربه کنین، بازدید از کجا ها رو از دست ندین و …

هرچند رفته رفته روش های خرید حضوری و تلفنی، بلیط هواپیما، کم رنگتر میشن، ولی همچنان این روش ها در کنار روش رزرو اینترنتی بلیط ، بکار گرفته میشن.

اگه خرید بلیط هواپیما ارزان واستون اهمیت داره، می تونین از تورهای لحظه آخری که آژانس های گردشگری ارائه میدن انتخاب کنین. البته با سفر کردن در روزهای غیر ازتعطیلی و زمان هایی که فصل سفر نیست ، میتونین بلیط هواپیما و رزرو هتل ارزون تری داشته باشین.

 خرید بلیط

رزرو بلیط پرواز خارجی
در برخی از مواقع مسافر برای پرواز خارجی خود نیاز دارد که از چند شهر متفاوت همان کشور خارجی دیدن کند, در این گونه زمان ها در صورتی که بلیط پرواز خارجی را خودتان از طریق سایت های خرید بلیط تهیه کرده باشید. باید برای سفر به شهر دیگر دوباره اقدام به خرید بلیط کنید.

اما اینجا یک مشکل پیش می آید و آن اینکه شما باید مستر کارت در اختیار داشته باشید. ولی نگران نباشید بدون مستر کارت نیز در کشور خارجی می توانید اقدام به خرید بلیط پرواز کنید.

بسیاری از مسافران برای سفر به کشور خارجی از تورهای ترکیبی استفاده می کنند تا بتوانند به همه شهرهای خارجی که دوست دارند مسافرت کنند. به همین خاطر با خرید یک تور مناسب مشکل شان را برطرف می کنند و راهی سفرشان می شوند.

ولی بسیاری از مسافران نیز هستند که چندان رغبتی به سفر با تور ندارند و دوست دارند به صورت شخصی و تنهایی راهی سفر شوند. این دسته از مسافران باید برای سفرشان خرید بلیط پرواز خارجی و رزرو محل اقامت را به صورت جداگانه تهیه کنند.

در اختیار نداشتن مستر کارت و یا کارت های بین المللی در اکثر اوقات برای مسافران ایرانی ایجاد مشکل کرده است, به ویژه در سفرهای خارجی آنها مجبور می شوند پول های خود را به صورت نقدی با خود به همراه داشته باشند و این کار خطرات خودش را به همراه دارد.

به همراه داشتن پول زیاد در پیش خود در سفرهای خارجی نگران کننده است و مسافران از این بابت همیشه دل نگران هستند که خدای نکرده گم شوند و یا از آنها دزدیده شود. و حتی در برخی مواقه در صورت نبودن این کارت ها نمی توانند به صورت مستقیم از خود سایت های هواپیمایی و سایت های هتل موارد دلخواه خودشان را تهیه کنند.

در این زمان ها سایت های اینترنتی به داد شما می رسند و با کمک آنها می توان در کشورهای خارجی اقدام به خرید بلیط پرواز خارجی به شهری دیگر و اقدام به رزرو هتل کرد.

شما در هر کجای دنیا باشید خرید اینترنتی بلیط پرواز خارجی بهترین و مطمئن ترین روش تهیه بلیط هواپیما است. شما با این امکان می توانید در حداقل زمان بهترین بلیط خودتان را بخرید و کوچکترین نگرانی از بابت این موضوع نداشته باشید.

           
چاپ

لینک های مرتبط :

 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *