رزرو هتل رزرو هتل های شهر وان ترکیه
۳ اردیبهشت ۱۴۰۲

جنگل های چاخانی آمل

اشتراک گذاری

جنگل های چاخانی آمل یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری آمل است. از نمادهای طبیعی که حس و حال عجیبی دارد و در شمال ایران می توان نمونه های بی نظیری از آن را یافت جنگل است .گاهی وهم در دل می اندازد و گاهی حس سرحالی را به انسان منتقل می کند. شمال ایران محل تجمع زیباترین جنگل های کشور است. جنگل هایی که هر گوشه از آنها چهره ی خاصی دارد و به طرز متفاوتی از آدمی دلربایی می کند. یکی از زیباترین این جنگل ها، جنگل های اطراف روستای گت کلا با نام چاخانی واقع در شهرستان آمل است .

جنگل های چاخانی آمل جنگل های چاخانی آمل

برای آشنایی بیشتر با شهر آمل پیشنهاد می کنیم سیری در آمل را مطالعه بفرمایید.

جنگل های چاخانی آمل کجاست؟

روستای ییلاقی گت کلا منطقه ای بسیار زیبا و البته تا حدی ناشناخته است. این منطقه در اطراف خود جنگل هایی دارد که می تواند مناظری فوق العاده زیبا را در مقابل چشمانتان به عرصه ی نمایش بگذارد. این جنگل ها که تحت عنوان چاخانی از آنها یاد می شود. اطراف روستا را احاطه کرده و می تواند بهترین تفرجگاه دنج و بکر برای افرادی که قصد سفر به شمال را دارند به شمار آید. جنگل هایی که چشم اندازهای منحصر به فردش بهترین گزینه برای ثبت تصاویر هنری و یادگاری است. قطعا گشت و گذار در میان درختان این جنگل ها و مشاهده ی کوه ها و قله های اطراف می تواند جان تازه ای به گردشگران ببخشد و آنها را برای ادامه ی زندگی سرحال تر و شاداب تر گرداند.
با ورود به این منطقه حال و هوای خود را عوض کنید و از وجود طبیعت بکر و دست نخورده لذت فراوان ببرید.

جنگل های چاخانی آمل جنگل های چاخانی آمل

روستای گت کلا

روستای گت کلا در ۵۰ کیلومتری جنوب شرقی شهرستان آمل، در منطقه ی میان بند در ارتفاع ۱۵۳۰ متری از سطح دریا واقع شده است. این روستا از نظر آب و هوا و چشم انداز از سایر روستاهای منطقه بهتر است و مناظری را پیش روی بازدیدکنندگان و گردشگران قرار می دهد که نظیر آن را در جاهای دیگر از مازندران یا حتی ایران نمی توانند ببینند. طبق آنچه از گذشتگان دهان به دهان گشته تا به امروزی ها رسیده روستای گت کلا یکی از قدیمی ترین، بزرگترین و پیشرفته ترین روستاهای منطقه بوده است. وجود سنگ فرش، در سمت غرب مسیر راه ششمیر و بازارنک (به معنی بازار کوچک) در سمت شرق، نشان دهنده ی صحت این گفته می باشد. پس گت کلا قدمتی چند هزار ساله دارد. قدمت زیاد ویژگی مهمی است که خود به تنهایی این روستا را به یک جاذبه ی تاریخی تبدیل می کند.

جنگل های چاخانی آمل جنگل های چاخانی آمل

           
 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *