رزرو هتل رزرو هتل های شهر وان ترکیه

جنگل ام الدبس بستان

تاریخ بروزرسانی :
۶ اسفند ۱۴۰۲

جنگل ام الدبس بستان ، در واقع منطقه ای جنگلی و کویری در استان خوزستان در نزدیکی شهر بستان می باشد که کمتر کسی نام آن را شنیده است. منطقه ای زیبا و رویایی که طبیعت کویری و جنگلی را با هم دارد. این جنگل در ۵ کیلومتری بستان، یکی از زیباترین جنگل‌ های ایران به شمار می ‌رود که جذابیت زیادی برای گردشگران دارد. منطقه ام الدَبس؛ با تپه های شنی و جنگلی، حد فاصل مزارع کشاورزی شمال رودخانه کرخه، بستان و جنوب کوه های میشداغ که از شرق به تپه ماهورهای چزابه در نزیکی مرز عراق منتهی می شود. فاصله زمینی جنوبی ترین نقطه منطقه تا شهر سوسنگرد چهل کیلومتر است.

-ام-الدبس-بستان-800x533 جنگل ام الدبس بستان

در ام الدبس تا پیش از طرح تثبیت شن های روان، تا چشم کار می کرد تپه های رملی بود اما پس از این طرح، این منطقه پوشش گیاهی قابل توجهی پیدا کرده و درختان و درختچه های مقاومی مانند کهور، استبرق، پانی کوم، آکاسیا ویکتوریا، گزشاهی، پنی زی توم و اسکنبیل سر از خاک بیرون زده اند. بسیار جالب است بدانید این نقطه کمتر دیده شده که اکنون جزو مناطق شکار ممنوع است، از دیرباز زیستگاه آهو بوده و در کنار این گونه زیبا، پستاندارانی همچون روباه، کفتار، شغال، گرگ، گراز و انواع جوندگان دیگر نیز زندگی می کنند.

-ام-الدبس-بستان1-800x600 جنگل ام الدبس بستان

نحوه دسترسی به جنگل ام الدبس

خروجی اهواز از میدان سه راه خرمشهر به سمت جنوب غربی در مسیر شهرهای حمیدیه، سوسنگرد و بستان، مسیری است که شما را به ام الدبس خواهد رساند. پس از رسیدن به سوسنگرد یک دوراهی وجود دارد. یک جاده به شهرهای هویزه و رفیع ختم می شود. جاده دیگر شما را به سمت بستان، دهلاویه، چزابه و فکه هدایت می کند. جاده دوم همان راهی است که به مقصد مورد نظر ما منتهی می شود.

-ام-الدبس-بستان2 جنگل ام الدبس بستان

جاهای دیدنی نزدیک جنگل

در مسیر ام الدبس، روستایی قرار دارد به نام بردیه که مضیف (مهمان سرا) زیبایی با نهایت ذوق و سلیقه در آن ساخته شده و دیدنی است. بعد از توقفی کوتاه در این روستا راهی ام الدبس شوید. اما بعد از بردیه، دهلاویه و پس از آن الوان و عبدالخان و شوش در راه رسیدن به مقصد نهایی در برابر شما خودنمایی خواهند کرد.

-ام-الدبس-بستان3 جنگل ام الدبس بستان

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟
[امتیاز: 1 میانگین: 1]
           
 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *