توسعه گردشگري با تاکيد بر نقش آموزش نيروي انساني | جاهای دیدنی ایران
بلیط هواپیما تور خارجی

توسعه گردشگري با تاکيد بر نقش آموزش نيروي انساني

2014-04-18

مقدمه و هدف پژوهش: درک و شناخت گردشگري و همچنين چگونگي توسعه و پايداري آن نه تنها در گسترش دانش گردشگري براي درک نيازمندي هاي آن، بلکه در آموزش زمينه هاي موفقيت در پيرامون تجارت گردشگري و همچنين نيازمندي هاي هر جامعه به امر گردشگري نهفته است که اين خود يک نگرش و رويکرد انساني را به گردشگري ضروري مي سازد. به بيان ديگر، شکل گيري، پايداري و توسعه گردشگري در هر جامعه نيازمند امر آموزشي مي باشد. هدف پژوهش حاضر، بررسي و واکاوي نقش آموزش نيروي انساني جهت توسعه گردشگري مي باشد.
روش پژوهش: مقاله حاضر با استفاده از روش تحليلي–توصيفي و مرور متون و منابع و تشريح چالش هاي نظام آموزش گردشگري در ايران در رابطه با آموزش نيروي انساني، به ارائه راهکارهاي اصلاحي جهت بهبود نظام آموزشي کشور مي پردازد.
يافته ها: يافته ها نشان داد نظام آموزش جهانگردي و واحدهاي آموزشي، امکانات و تجهيزات آموزش و از همه مهم تر، معيارها و ضوابط نظارتي و چگونگي اعمال آن ها بايد به سرعت متحول شوند و ايجاد اين تحولات مستلزم ارائه تسهيلات و معافيت هاي موسسات آموزشي، گسترش مبادلات بين المللي در امر آموزشي و تربيت مدرسان مورد نياز است.
نتيجه گيري: ارائه آموزش اثر بخش در يک سازمان مدرن مستلزم تفکر جديد، مدل هاي جديد، رويکرد جديد و ابزارها و مکانيزم هاي جديد است. از آنجا که آموزش به عنوان بخش زيربنايي مديريت منابع انساني و مديريت کيفيت در صنعت گردشگري مطرح است، براي اصلاح نظام ساختاري صنعت گردشگري کشور مي توان کار را از اصلاح نظام آموزشي آغاز کرد.
نویسنده : خدايي زهرا*,كلانتري خليل آباد حسين – 12 صفحه
* دانشگاه تربيت مدرس
منبع : پایگاه اطلاعات علمی
توسعه گردشگري با تاکيد بر نقش آموزش نيروي انساني
برای دانلود متن کامل مقاله روی لینک زیر کلیک کنید :
tourism13

PDFPrint
دسته بندی :
برچسب ها :
جاجیگا تور

مطالب مرتبط :

در حال بارگزاری...

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

لطفا نظر خود را برای این مطلب بنویسید:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.