بلیط هواپیما تور خارجی

تله کابین حیران

2014-11-16تله کابین حیران گیلان آستارا

تله کابین حیران كه در غرب روستاي ونه بين و حاجي امير آستارا قرار دارد، انتهايي ترين گردنه حيران را با طي كردن يك مسير سرسبز 1500متري به شرقي ترين نقطه پارك جنگلي فندقلوي شهرستان نمين متصل ميكند. تله کابین حیران كه با سرمايه گذاري بخش خصوصي و توسط احمد علي رستمي با 12 ميليارد تومان هزينه در مدت 6 سال احداث شده، در هر ساعت با 30كابين 6 نفره پيشرفته ميتواند يك هزار از گردشگران را با سرعت 6 متر بر ثانيه جابجا كند.ارتفاع ايستگاه بالا دست تله کابین حیران در منطقه فندقلو حدود 1730 متر از سطح دريا است و طول كل مسير رفت و برگشت در فاز يك پروژه حدود سه كيلومتر ميباشد.تله کابین حیران هم اكنون بيش از 50 نفر ظرفيت اشتغالزايي دارد و موقعيت جغرافيايی تله کابین حیران طوری است كه از شمال به قله باستاني شينداند و جمهوري آذربايجان، از غرب به پارك جنگلي فندقلو، از شرق به روستاي ونه بين و جاده اصلي آستارا به اردبيل و از جنوب به دهستان حيران و گردنه زيباي آن اشرف دارد.
احمد علي رستمي سرمايه گذار و مدير پروژه با بيان مطالبي در مورد نمين، پارك جنگلي 4062 هكتاري فندقلو و برشمردن مشخصات اين پروژه و نحوه و خريد دستگاههاي آن از كشور اتريش ،اذعان دارد منطقه حيران برخوردار از جغرافياي مناسب ، آب و هواي خوب و طبيعت زيبا و ديدني است و يكي از 4 منطقه نمونه گردشگري شهرستان آستارا است كه پيش از اين به تصويب هيئت دولت رسيده است، بعد از تله كابين لاهيجان و كيا كلايه لنگرود، تله كابين حيران سومين تله كابين گيلان است كه به بهره برداري ميرسد و با استان اردبيل نيز مشترك ميباشد و چهارمين تله كابين گيلان در منطقه درفك رودبار با 5/11 كيلومتر مسير به عنوان بزرگترين تله كابين جهان هم اكنون در حال ساخت است. وجود سواحل ،‌چشمه ها، آبشارها، آب گرمهاي طبيعي و بازارچه هاي ساحلي را از جمله جاذبه هاي توريستي شهرستان آستارا مي باشد و به نقش اين شهرستان در جذب مسافرين گفت فقط از آغاز فصل گرما تاكنون بيش از 6 ميليون يكصد هزار نفر مسافر داخلي وارد استان گيلان شده است .
تله کابین حیران از نظر تکنولوژی ساخت جزء پیشرفته ترین و ایمن ترین دستگاه های موجود حال حاضر اروپا می باشد که از کشور اتریش و شرکت Domppelmayer خریداری شده است که از سازندگان بنام و برتر تله کابین در جهان می باشد.
طول مسیر تله کابین حیران 1752 متر و ارتفاع ایستگاه بالا از سطح دریا 1720 متر و اختلاف ارتفاع بین دو ایستگاه در حدود 500 متر می باشد. حداکثر سرعت کابین ها 6m/s و ظرفیت جابجایی در یک ساعت 1350 نفر می باشد.
لازم به ذکر است که کلیه کابین ها ساخت کشور سوییس می باشد که بزرگ ترین و بهترین سازنده کابین ها در جهان است.

تعداد و نوع کابین ها

تعداد کابین ها 33 عدد می باشد که از این تعداد 30 عدد کابین معمولی با ظرفیت 6 نفر و 3 عدد کابین مخصوص VIP با ظرفیت 3 نفر می باشد.
کابین های VIP از امکانات ویژه ای برخوردار است که شامل:
1: صندلی های مبله چرمی
2: سیستم پخش موسیقی
3: یخچال با وسایل پذیرایی
4: شیشه های دودی

ساعات فعالیت

پربازدیدترین ها:

روزهای کاری تله کابین حیران: (در صورت مساعد بودن شرایط جوی)
همه روزه آماده پذیرایی از مراجعین محترم می باشد.
ساعات کاری تله کابین حیران:
از ساعت 8 صبح تا 10:00 شب

قیمت بلیط
قیمت بلیط برای کابین های معمولی 25,000 تومان می باشد.
و قیمت بلیط برای کودکان زیر 10 سال قیمت (15,000 تومان) می باشد.

قیمت بلیط برای کابین های ویژه VIP (وی آی پی) 50/000 تومان می باشد.

تله کابین حیران

تله کابین حیران

تله کابین حیران

تله کابین حیران

PDFPrint

جاجیگا تور
 

نظر کاربران :

نظر بده، 5000000 ریال جایزه نقدی بگیر، بدون قرعه کشی !
  • مهدی شنبه 27 مرداد 1397 - ساعت 12:14:27

    در زمان سوار شدن مراقب باشید تا بلیط به شما به تعداد درست برگردانده شود. متاسفانه شگرد کارکنان تله کابین همینه که تعداد درست بلیط به شما بر نمی گردونن و شما باید برای برگشت مجددا بلیط بخرید. مراقب باشید.

    پاسخ دادن
  • لطفا نظر خود را برای این مطلب بنویسید:

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
    هر چقدر در جاذبه های بیشتری نظر بنویسید شانس برنده شدن بالایی خواهید داشت(شرایط دریافت جایزه)