بلیط هواپیما سوئیت تبریز

تخریب سه باب خانه تاریخی در شیراز

زمان مطالعه : 2 دقیقه - تاریخ بروزرسانی :
۲۰ خرداد ۱۳۹۴

تاریخ خبر :۱۳۹۴/۰۳/۲۰-به گزارش روز چهارشنبه گروه فرهنگی ایرنا، «محمدحسن طالبیان» اظهار کرد: بر اساس توافق میان سازمان میراث فرهنگی، وزارت راه و شهرسازی و مجموعه حرم مطهر شاه چراغ مقرر شد مدیریت اجرایی اقدامات ساخت و ساز به مجری ساختمان های دولتی وزارت راه سپرده شود تا هر اقدامی می خواهند در بافت تاریخی شاه چراغ انجام دهند، بر اساس برنامه و طرح مصوب اتفاق بیافتد.

وی افزود: علاوه بر ایجاد تخریب در خانه صادقی در ضلع شرقی حرم مطهر شاه چراغ (ع) در شامگاه ۱۷ خرداد ماه که با پیگیری فوری معاونت میراث فرهنگی از طریق ارسال نامه به استاندار، شورای عالی وشهرسازی و مدیر کل استان مواجه شد، شب گذشته نیز سه خانه ارزشمند تاریخی دیگر تخریب شدند که نشان دهنده یک کار بدون برنامه و طرح است.

بر اساس گزارش سازمان میراث فرهنگی، طالبیان درباره پیگیری قضایی این تخریب ها تاکید کرد: پس از انجام این اقدامات بدون فکر و برنامه با اقدام مدیرکل فارس احکام قضایی مبنی بر جلوگیری از تخریب آثار ارزشمند تاریخی فرهنگی دریافت شد اما عوامل اجرایی تخریب آثار توجهی به این احکام نکردند.

وی ادامه داد: امروز نیز نامه ای از سوی معاونت میراث فرهنگی سازمان به استاندار فارس به عنوان بالاترین مقام عالی استان و به خصوص به عنوان رییس شورای تامین اعتبار استان مبنی بر اینکه در اسرع وقت عاملان تخریب را شناسایی کرده و احکام قضایی را پیگیری کند ارسال شد.

وی تصریح کرد: معاونت میراث فرهنگی به عنوان بخش متولی و پیگیر در حوزه آثار تاریخی بر اساس وظیفه و رسالت خود این امر را پیگیری می کند.

طالبیان اظهار کرد: در همین راستا سازمان میراث فرهنگی طبق بند ۱۱ قانون اساسنامه سازمان میراث فرهنگی کشور مصوب اول اردیبهشت ۱۳۷۴، تعقیب قضایی تخریب کنندگان بناهای مذکور را پیگیری می کند.

وی افزود: همچنین به دبیر شورای عالی شهرسازی نیز اعلام شد که بر اساس توافق نامه بین دستگاهی از ادامه تخریب آثار تاریخی و فرهنگی به عنوان رویه غیر علمی و غیرمنطقی که بازتاب منفی در میان عموم شهروندان و فرهیختگان جامعه دارد جلوگیری کند.

1746 تخریب سه باب خانه تاریخی در شیراز

           
ما را در اینستاگرام دنبال کنید

لینک های مرتبط :

instagram
 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

داغ ترین ها