بلیط هواپیما سوئیت تبریز

بقعه متبركه امامزادگان هارون و هاشم (ع)

۲۲ خرداد ۱۳۹۸بقعه متبركه امامزادگان هارون و هاشم (ع) البرز آسارا

بقعه متبركه امامزادگان هارون و هاشم (ع) كه از نوادگان حضرت امام موسی كاظم (ع) به شمار می روند، در شمال پل روستای ليلستان قرار دارد. این بقعه در جاده كرج _ چالوس در ميان فضای سبز درختان روستای زیبا لیلستان قراردارد. وجود دو اصله درخت كهنسال در محوطه آستانه امامزادگان هارون و هاشم (ع) حكايت از قدمت آن دارد. بنايی جهت اسكان زائرين در اين بقعه متبركه امامزادگان هارون و هاشم (ع) احداث گرديده است .روستای ليلستان روستايی زيبا و ديدنی از توابع بخش آسارا است که از طريق جاده کرج – چالوس پس از ۱۰ کيلومتر فرعی قابل دسترسي است. این روستا در دهستان آدران قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۲۸۴ نفر (۷۳خانوار) بوده‌است. مردم روستا به زبان تاتی سخن می‌گویند.

بنای اصلی زيارتگاه كاملا جديد و شامل فضای كوچكی است كه ضريح آلومنيومی در وسط آن قرار گرفته و ايوانی با سقف مسطح از سه طرف آرامگاه را در ميان گرفته است.بنايی جهت اسكان زائرين در اين بقعه احداث گرديده است .زمین حاصلخیز و هوای خوش با مردمانی میهمان‌نواز و وجود امامزادگان هارون و هاشم(ع) در این روستا از ویژگی‌های بارز آن محسوب می‌شود.
نحوه دسترسی
مسیر خودروی شخصی
برای رسیدن به این روستا می‌بایست فاصله‌ای چهل و پنج کیلومتری از استان البرز تا منطقه پل‌خواب جاده چالوس را پیمود و پس از طی مسیری ده کیلومتری در جاده فرعی به این منطقه زیبا رسید.

بقعه متبركه امامزادگان هارون و هاشم (ع)

منابع:
بزنیم بیرون
ویکیپدیا

رزرو هتل جااینجاس

لینک های مرتبط :

 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *