رزرو هتل رزرو هتل های شهر وان ترکیه

ایران امن ترین کشور جهان برای گردشگران است

تاریخ بروزرسانی :
۲۵ دی ۱۳۹۴

تاریخ خبر : ۱۳۹۴/۱۰/۲۵ – به گزارش ایرنا به نقل از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، اولگ سافونوف در دیدار با مرتضی رحمانی موحد معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایران،افزود: مقامهای روس بر این باورند که ایران کشوری کاملا امن است و هیچ شکی ندارم که دولت این کشور امکانات کافی برای تامین امنیت گردشگران روس را در اختیار دارد.
سافونوف در این دیدار که با حضور احمد حیدریان معاون سفیر ایران در مسکو برگزار شد،با اشاره به همکاری میان سازمان های گردشگری ایران و روسیه اظهار داشت: در عرصه بین المللی نیز با یکدیگر همکاری می کنیم و از این که تعامل بین سازمان های دو کشور وارد بستر تعامل بین شرکت های تورگردان می شود؛ خوشحال هستیم .
وی گفت: خوشحالم که همکاری ها میان دو کشور در عرصه گردشگری به خوبی توسعه می یابد. ذخایر و ظرفیت های بسیار بزرگی در عرصه گردشگری داریم و می توانیم جریان گردشگری میان دو کشور را چند برابر افزایش دهیم.
رییس آژانس گردشگری فدرال روسیه همچنین از پیشنهاد خود به وزارت امور خارجه این کشور برای ایجاد تسهیلات در صدور روادید برای گردشگران ایرانی و روسی اشاره کرد و گفت: فکر می کنم شرایط تردد اتباع ایرانی به روسیه و اتباع روس به ایران باید تسهیل شود.
وی افزود: در راستای تلاش ها برای افزایش سفر گردشگران دو کشور، تعداد پروازهای منظم میان دو کشور در سال ۲۰۱۶ افزایش می یابد.
سافونوف با اشاره به برگزاری نمایشگاه گردشگری در تهران در ماه آینده گفت: از ۱۶ تا ۱۹ ماه فوریه در تهران نمایشگاه برگزار خواهد شد و روسیه در آن شرکت می کند. در این مدت به تهران می آیم و از نمایشگاه بازدید می کنم.
رئیس آژانس گردشگری فدرال روسیه با بیان اینکه روسیه کشور کثیرالملل است، اظهار داشت: بخش قابل توجهی از جمعیت روسیه را مسلمانان تشکیل می دهند. می دانیم که مسلمانان شرایط خاصی دارند. برای گردشگران ایرانی امکان استفاده از غذای حلال در روسیه وجود دارد و مساجد فراوانی در این کشور وجود دارد که قابل دسترس هستند.
وی ادامه داد: برای معرفی شایسته ایران تلاش زیادی می کنیم و علاقمندیم جمهوری اسلامی نیز به نوبه خود برای معرفی روسیه به عنوان گردشگرپذیر به شهروندان خود تلاش کند. در این عرصه پتانسیل های بسیار بزرگی برای همکاری دو کشور وجود دارد. ایران کشور با سنت دیرینه است و فرهنگ ویژه غنی خود را دارد که بسیار جذاب است.
سافونوف خطاب به رحمانی موحد و هیات همراه گفت: آرزو دارم دیدار شما از مسکو منجر به توسعه همکاری های دو کشور در عرصه گردشگری شود.
81921064-70446688 ایران امن ترین کشور جهان برای گردشگران است

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟
[امتیاز: 0 میانگین: 0]
           
برو بالا
 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *