رزرو هتل رزرو هتل های شهر وان ترکیه

اوقات شرعی تهران رمضان ۱۴۰۰

تاریخ بروزرسانی :
۱۲ فروردین ۱۴۰۰

اوقات شرعی تهران رمضان ۱۴۰۰ که از ۲۵ فروردین شروع و ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ به پایان می رسد را در دو جدول شامل وقت دقیق و ساعت اذان صبح تهران ، طلوع آفتاب تهران ، اذان ظهر ، غروب آفتاب ، اذان مغرب تهران و نیمه شب است برای شما به نمایش گذاشته ایم . اوقات شرعی تهران، ساعات مشخصی از شبانه روز هستند که توسط دین مشخص شده تا فرایض خاصی دراین زمان ها انجام شود. مثلا نمازهای روزانه و روزه و اذان ماه رمضان از جمله فرایضی هستند که اجرای آنها بدون اطلاع دقیق از اوقات شرعی رمضان ۱۴۰۰ میسر نیست. همچنین فایل PDF اوقاعت شرعی تهران در سال ۱۴۰۰ را قرار دادیم تا برای ماه های دیگر هم استفاده کنید. معیار ساعات شرعی ، موقعیت خورشید در آسمان میباشد.

نرم افزار محاسبه اوقات شرعی به تفکیک شهرهای ایران

ضمنا نرم افزار تعیین اوقات شرعی همه شهرهای ایران را که موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران تهیه کرده است را نیز در اینجا قرار دادیم تا هموطنان عزیز همه شهرها بتوانند اوقات شرعی شهر خود را ببینند.

برای مشاهده نرم افزار محاسبه اوقات سرعی شهرهای ایران اینجا کلیک کنید

اوقات شرعی تهران در رمضان امسال

تصاویر اوقات شرعی تهران با کیفیت هستند، میتوانید تصاویر فروردین و اردیبهشت ۱۴۰۰ را که مربوط به ماه رمضان می باشد را با کلیک روی آنها بزرگتر دیده و همچنین ذخیره کنید.

Tehran1400 page 001 scaled اوقات شرعی تهران رمضان 1400
Tehran1400 page 002 scaled اوقات شرعی تهران رمضان 1400

 

مبانی تعیین اوقات شرعی

مبانی فقهی تشخیص اوقات شرعی در دین اسلام بر مبنای مشاهده مکان خورشید درآسمان است. در حقیقت ناظر زمینی مکان خورشید را مشاهده میکند و براساس اصول فقهی ، اوقات شرعی به افق منطقه ای که درآن حضور دارد را مشخص مینماید. بعنوان مثال زمانیکه خورشید بیشترین ارتفاع را درآسمان یک منطقه داشته باشد، لحظه ظهر شرعی برای آن منطقه فرا رسیده است. مبانی فقهی تعیین زمان اذان های صبح و ظهر و مغرب و سایر اوقات شرعی در مذهب تشیع بطور خلاصه عبارتنداز:

اذان صبح : اولین روشنایی خورشید ( فجر صادق ) پدیدار شود و در سمت مشرق پخش گردد.
طلوع آفتاب : لبه بالای قرص خورشید از زیر افق بیرون بیاید.
اذان ظهر : خورشید بیشترین ارتفاع را در آسمان داشته و سایه شاخص به کمترین مقدارخود برسد.
غروب آفتاب : ناپدید و پنهان شدن قرص خورشید از افق غربی.
اذان مغرب : اندکی پس از غروب آفتاب و زمانیکه حمره مشرقیه (سرخی هنگام غروب آفتاب) به بالای سر ناظر برسد و یا از آن بگذرد.

دانلود فایل PDF اوقات شرعی تهران در ماه های سال ۱۴۰۰

برای دانلود فایل اوقات شرعی اینجا کلیک کنید

           
برو بالا
 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *