بلیط هواپیما سوئیت تبریز

امامزادگان جعفر و حميده خاتون(ع) تهران

زمان مطالعه : 2 دقیقه
۲۵ فروردین ۱۳۹۷

بقعه متبركه امامزادگان جعفر و حميده خاتون(ع) است که با مساحت ۷۰۰۰ مترمربع در لویزان که در محدوده منطقه ۴ قرار دارد، واقع شده است. این بقعه مباركه امامزادگان جعفر و حميده خاتون(ع) در بلوار آيت‌الله اشرفی اصفهانی در محوطه‌ای گسترده، در مجاورت باغ‌های محله كن واقع شده است و از نظر فضای سبز نیز دارای درختان و گونه‌های گیاهی مختلف است.
در شبستان حرم این امامزاده‌ها دو ضريح با فاصله ۵.۵ متر از یکدیگر قرار دارند و ضريح سمت راست مربوط به امامزاده سيدجعفر(ع) و ضريح سمت چپ مربوط به سيده حميده خاتون(ع) است. زیارتگاه امامزادگان جعفر و حمیده خاتون(ع) از جمله یادگاری های بافت قدیمی ده باغ فیض است که در گذشته بنای امامزاده به صورت بنایی مخروبه شامل دو گنبد گلی و ساختمانی خشتی بوده است.
ضریح دو امامزاده ترکیبی از نقره و آب طلا است و داخل ضریح نیز با چوب و سنگ مرمر کار شده است. ضریح شرقی منسوب به بی بی حمیده خاتون (س) و غربی منسوب به امامزاده جعفر (ع) است.
بهترین مسیر دسترسی به بقعه مباركه امامزادگان جعفر و حميده خاتون(ع) استفاده از وسیله نقلیه شخصی است و شما می توانید با گذر از بزرگراه اشرفی اصفهانی به محله باغ فیض وارد و با عبور از خیابان ۲۲ بهمن به آستان مقدس این امامزادگان وارد شوید.

منابع : باشگاه خبرنگاران جوان , اسوه
امامزادگان جعفر و حميده خاتون(ع) تهران

امامزادگان جعفر و حميده خاتون(ع) تهران

امامزادگان جعفر و حميده خاتون(ع) تهران

امامزادگان جعفر و حميده خاتون(ع) تهران

                       
چاپ

لینک های مرتبط :

رزرو هتل جااینجاس
 

نظر کاربران :

  • محمد

    یک زیارتگاه خوب با یک حیاط باصفا. هم زیارت و هم استراحت و تفریح.

    ۹ بهمن, ۱۳۹۷ پاسخ دادن
  • نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *