بلیط هواپیما تور خارجی

اجلاس بین المللی همدان 2018 آغاز شد

تاریخ انتشار خبر :دوشنبه 5 شهريور 1397
2018-08-27

به گزارش ایرنا، در این اجلاس فراملی وزیران و سفیران چند کشور آسیایی، رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایران و دبیرکل ACD (اتحادیه همکاری های آسیایی) شرکت کردند.
همدان از پنجم شهریور به مدت 2 روز میزبان مهمانان خارجی شامل وزرای خارجی چند کشور آسیایی، دبیر کل ACD و چندتن از مسئولان ملی است.
پس از اجلاس امروز، پنل‌های تخصصی و تورهای بازدید از مناطق گردشگری استان همدان شامل گنجنامه، غار علیصدر، پیاده راه بوعلی، آرامگاه استر‌ومردخای، راسته بازار همدان و شهر سفال لالجین برگزار می شود.
در روز دوم این گردهمایی نشست های دوجانبه و چند جانبه بین رئیس سازمان میراث فرهنگی و مسئولان خارجی برگزار می شود.
انتخاب همدان به عنوان پایتخت گردشگری آسیا در سال جاری میلادی، مهمترین رویداد گردشگری کشورمان در سال 97 محسوب می شود که برنامه‌های گردشگری استان را تحت تاثیر قرار داده است.
پیشتر در اجلاس وزرای گردشگری کشورهای آسیایی در چین، پیشنهاد انتخاب همدان به‌ عنوان پایتخت گردشگری آسیا از سوی جمهوری اسلامی ایران ارائه شد که مورد موافقت اعضای این اجلاس قرار گرفت.
همچنین شهریور سال گذشته سازمان جهانی گردشگری، با پیشنهاد میزبانی یک رویداد بین المللی در بیست‌ و دومین نشست مجمع عمومی سازمان جهانی گردشگری موافقت کرد.
با این رخداد مهم، همدان در سال 2018 میزبان بیش از 150 کشور و 500 عضو وابسته به سازمان جهانی گردشگری در آبان ماه امسال است.
این اجلاس که برای نخستین ‌بار در ایران برگزار می شود، رونق گردشگری خارجی به کشور و نقطه عطفی در معرفی ظرفیت‌های گردشگری استان همدان در عرصه جهانی بشمار می رود.
برگزاری این 2 رویداد مهم بین المللی در سال 2018 به میزبانی همدان، بهترین فرصت برای معرفی ظرفیت بالای حوزه گردشگری این استان به جهانیان است که می تواند زمینه ساز افزایش آمار گردشگران خارجی و شتاب گیری روند توسعه همه جانبه این استان باشد.

اجلاس بین المللی همدان 2018 آغاز شد

PDFPrint

پربازدیدترین ها:

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

لطفا نظر خود را برای این مطلب بنویسید:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جاجیگا تور