رزرو هتل رزرو هتل های شهر وان ترکیه
۵ مرداد ۱۳۹۳

اجرای سیرک سیروس قهرمانی با مجوز سازمان محیط زیست

اشتراک گذاری

تاریخ خبر: ۱۳۹۳/۰۵/۰۵ – خبرگزاری میراث فرهنگی- گروه محیط زیست- سازمان حفاظت محیط زیست به عنوان متولی حفاظت از گونه های جانوری و حیات وحش ایران در تازه‌ترین اقدام به اجرای سیرک سیروس قهرمانی در استان البرز مجوز داده است. اجرای این سیرک در جایی انجام می‌شود که چندی پیش پاسخ بیشتر مراجع به استفتائی در مورد سیرک و استفاده از جانوران این بوده که آزار و اذیت حیوانات در سیرک حرام شرعی است.

«شهرام امیری شریفی»، مدیر عامل انجمن دیده بان حقوق حیوانات در گفت و گو با CHN با اعلام این خبر گفت: «مسوولان سازمان حفاظت محیط زیست می‌گویند که این مجوز در پی شکایت سیروس قهرمانی برای اجرای این سیرک داده شده‌است.»

به گفته شریفی، گویا چندین بند برای اصلاح شرایط از سیرک خواسته شده و سیرک نیز شرایط این بندها را پذیرفته و در نهایت مجوز گرفته است.

مسوولان انجمن دیده بان حقوق حیوانات در صدد ملاقات با مسوولان سازمان حفاظت محیط زیست و پرسش در مورد این مجوز از آن‌ها هستند.

چندی پیش در یک استفتاء از ۱۴ مرجع تقلید و استاد حوزه علمیه در مورد سیرک حیوانات، تعداد قابل توجهی از مراجع در پاسخ گفتند که «آزار و اذیت حیوانات از نظر شرعی حرام است.»

آزار و اذیت حیوانات در سیرک ها مسبوق به سابقه است. چندی پیش عکسی منتشر شد که در آن ۳۰ شیر آفریقایی در قفسی تنگ روی هم حبس شده بودند.

IMAGE635419882328731751 اجرای سیرک سیروس قهرمانی با مجوز سازمان محیط زیست

           
 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *