بلیط هواپیما سوئیت تبریز

آرامگاه خواجه مراد

۲۹ تیر ۱۳۹۶آرامگاه خواجه مراد خراسان رضوی مشهد

هرثمه بن اعين» مشهور به خواجه مراد از ياران امام رضا (ع) بوده است كه در سال ۲۱۰ ه. ق وفات يافته است

اكنون مقبره وي در ۱۴ كيلومتري جنوب شرقي مشهد در بلنديهاي مشرف بر بينالود قرار گرفته است . حاج محمد علي درويش ملقب به نور عليشاه اين محل را در زمان معاصر ساخته و هم تحت مراقبت و حفاظت خود قرارداده . و تعمير نموده است .وي با اين كار موجبات رفاه مسافرين را فراهم آورد . اين بنا اكنون توسط اداره اوقاف و امور خيريه خراسان اداره مي شود .
زمينهاي خواجه مراد در جنوب مشهد ، ادامه همان گرانيت هاي مشهد است كه به دليل سختي بسيار زياد و مقاومت در برابر عوامل فرسايشي به صورت قلل كم و بيش مرتفع در سطح زمين نمود كرده اند
در بالاي اين ارتفاعات آرامگاه خواجه مراد يكي از ياران امام رضا ( ع ) قرار دارد . كه به واسطه اين مكان زيارتي فروشگاهها و مغازه هاي زيادي در ارتفاع با حركت به سمت قله پديد آمده اند و اين مكان زيارتي با وجود كوههاي جالب و مغازه هاي متعدد براي كوهنوردان به نوعي تبديل به يك مكان سياحتي نيز شده است .
جداي از جذابيتهاي صخره ها و كوههاي بوجود آمده ، اين مكان از نظر كاني شناسي بسيار غني بوده و برخي از كاني هاي كمياب در آنجا يافت مي شود
به عنوان مثال مسكويت پرمانند يكي از اين كانيهاست كه در شرايط تشكيل مواد آذرين در توده هاي گرانيتي اين پهنه يافت مي شود . ضمن اينكه بلورهاي زيبا و كشيده تورمالين نيز در اين مكان به وفور به چشم مي خورد .
براي رفتن به اين مكان جالب از مسير فرعي جاده بهشت رضاي مشهد يك انشعاب به سمت دست راست جاده جدا مي شود كه با قرار گرفتن در اين مسير به سمت اين كوههاي زيبا حركت مي كنيد .

آرامگاه خواجه مراد

آرامگاه خواجه مراد

آرامگاه خواجه مراد

آرامگاه خواجه مراد

بلیط هواپیما ارزان

لینک های مرتبط :

 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *