بلیط هواپیما سوئیت تبریز

آب گرم سرعین

زمان مطالعه : 8 دقیقه - تاریخ بروزرسانی :
۷ بهمن ۱۳۹۷

چشمه های آب گرم سرعین اردبیل با تعداد ۱۱۸ دهنه آب های اسیدی دارای خواص پزشکی، برترین چشمه های اب گرم در غرب اسیا می باشند که سالیانه گردشگران ایرانی و خارجی فراوانی از آن بازدید به عمل می آورند، البته به علت خنک بودن آب و هوای استان اردبیل بهتر است که برای آب تنی و شنا در این چشمه ها برنامه سفر خود را بین ماه های اردیبهشت تا شهریور هر سال باشد.
برای مراجعه به آب گرم سرعین اردبیل باید به از اردبیل با طی کردن فاصله ای ۲۵ کیلومتری به شهر مشهور سرعین در همین استان بروید، شاید از خود بپرسید سرعین در زبان فارسی به چه معناست، بهتهر بگیم سرعین در زبان آذری به معنای سرچشمه می باشد و علت آن هم وجود تعداد زیادی چشمه های اب گرم در این شهرستان است.
حال که به شهر سرعین رسیدید باید وارد جاده سرعین به ویلا شوید و با طی کردن فاصله ای ۵ کیلومتری ، وارد همین دره شوید ، دره ای زیبا و چشم نواز به اسم ویلا که مقر چشمه های آب گرم سرعین اردبیل می باشد، به علت تعداد زیاده این چشمه ها به معرفی برترین و مشهورترین آنها همراه با توضیحات مختصر خواهیم پرداخت.

طب پزشکی و آب گرم سرعین

چشمه های آب گرم کوه های آتشفشانی در همه نقاط دنیا مورد توجه طب پزشکی قرار گرفته اند و مردم برای درمان بیماری های خود نظیر آرتروز، پوکی استخوان، مشکلات قلبی و عروقی، مشکلات پوستی و بهره مندی از فواید آنها به این نوع جاذبه ها سفر می کنند، استان اردبیل و شهر سرعین از این حیث در غرب قاره آسیا از شهرت بین المللی برخوردار بوده و علت آن هم تعداد ۱۱۸ چشمه آب گرم اسیدی و گازدار می باشد.

آب گرم سبلان سرعین

در واقع این مشهورترین مجتمع ابدرمانی در سرعین می باشد که در بیشتر بخش های خود آب به درون استخرهای سرپوشیده منتقل می شود و شما در تمام فصول سال می توانید به آن سفر کنید، مجتمع آب گرم سبلان سرعین دارای امکانات ویژه ای نظیر پارکینگ خودروهای سواری، وان های تک نفره، کادر پزشکی و مشاوره دهنده پوست و بیماری های دیگر، جکوزی و سونای خشک، بخش ویژه بانوان و حمام می باشد.

مجتمع آب درمانی و آب گرم سبلان سرعین به عنوان بزرگ ترین و برترین مجتمع آب درمانی غرب آسیا و خاورمیانه شناخته می شود و گردشگران خارجی فراوانی همیشه از آن بازدید به عمل می آورند.

آدرس مجتمع آب درمانی و آب گرم سبلان سرعین : آسیا، ایران، اردبیل، سرعین، خیابان دانش ، روبروی هتل بین المللی لاله.
ساعات کاری اب گرم سبلان : ۷ صبح الی ۲۰

آب گرم قره سو سرعین

دیگر مجتمع آب درمانی و چشمه آب گرم سرعین اردبیل که دارای شهرت زیادی است ، آب گرم قره سو می باشد، این چشمه که در تمام روزهای سال در حال جوشیدن است با درجه دمای ۴۴ درجه سانتیگراد جز داغ ترین آنها هم می باشد، همچنین آب موجود در آب گرم قره سو بدون رنگ و بدون بو بوده و دانشمندان در آن مواد معدنی نظیر سولفات، منیزیم، کلرور، انیون و کاتیون یافت کرده اند.

اگر مشکلات عصبی و بیماری روحی و روانی دارید بهترین انتخاب چشمه آب گرم قره سو سرعین می باشد و همچنین برای درمان درد های مفصلی بسیار مناسب هستند.

آدرس چشمه آب گرم قره سو سرعین : آسیا، ایران، اردبیل، سرعین، ۴ راه قره سویی، آب گرم ساری سو.
ساعات کاری : ۸ صبح الی ۱۹

چشمه های آب گرم قهوه خانه ممتاز سرعین

سرعین دارای دو شعبه قهوه خانه به نام های ممتاز شماره یک و دو می باشد که در صحن حیات خود دارای حوضچه های آب گرم می باشند و دارای خواصی نظیر کربنات، کلرو، پتاسیم، منیزیم، سدیم است و دمای آب در این حوضچه ها به ۴۷ درجه سانتیگراد می رسد.

آدرس آب گرم قهوه خانه ممتاز سرعین : آسیا، ایران، اردبیل، سرعین، شمال شهر سرعین
ساعات کاری : ۱۰ صبح الی ۲۳

چشمه آب گرم گوزسویی سرعین

این چشمه دارای دمای کمتری نسبت به سایر چشمه های آبگرم سرعین اردبیل می باشد و دمای آب در آن به ۲۱ درجه سانتیگراد می رسد، گوز سویی دارای خواص کربنیک می باشد و برای درمان بیماری های چشمی عالی است.

آدرس چشمه آب گرم گوز سویی سرعین : آسیا، ایران، اردبیل، سرعین، جنب قهوه خانه ممتاز
ساعات کاری : ۸ صبح الی ۱۸

چشمه آب گرم ژنرال سرعین

این چشمه در ارتفاع دوهزار متری از سطح دریا قرار دارد و با دمای ۴۳ درجه سانتیگراد جز گرم ترین آب های گرم سرعین می باشد، علت نامگذاری آن این است که در زمان جنگ جهانی دوم یکی از ژنرال های روسی پس از زخمی شدن به این چشمه پناه می برد و زخم های این فرد با آب این چشمه به طور معجزه آسایی مداوا می شود.

خواص درمانی این چشمه ها برای درمان بیماری های مفصلی و استخوانی مناسب می باشد.

آدرس آبگرم ژنرال سرعین : آسیا، ایران، اردبیل، سرعین، شمال شهر سرعین
ساعات کاری : ۸ صبح الی ۱۸

معرفی چشمه آب گرم گاومیش گلی سرعین

چشمه گاومیش گلی سرعین یکی دیگر از چشمه های آب گرم سرعین اردبیل می باشد که لقب بزرگ ترین و پر آب ترین چشمه آبگرم سرعین را هم یدک می کشد، دمای آب در این چشمه جوشان به ۴۶ درجه سانتیگراد می رسد و دارای خواصی نظیر کلروره، بی کربنات و کلسیک است.

جالبه بدونید که استخر موجود در این بخش از سرعین با عمق ۱۳۲ متر عمیق ترین استخر روباز آبگرم در خاورمیانه می باشد و از همین حیث جز مشهورترین و شلوغ ترین چشمه های آبگرم ایران است.

خواص درمانی این چشمه بیشتر برای درمان بیماری های روماتیسمی، بیماری های زنانه و پوستی مفید می باشد.

آدرس آبگرم گاومیش گلی سرعین : آسیا، ایران، اردبیل، سرعین، مرکز شهر سرعین
ساعات کاری : ۸ صبح الی ۱۹

معرفی چشمه آب گرم پهنلو سرعین

یکی دیگر از چشمه های اب گرم سرعین اردبیل ، چشمه آبگرم پهنلو می باشد، دمای آب در این چشمه به ۴۳ درجه سانتیگراد می رسد و از حیث عریض بودن ، این چشمه عریض ترین چشمه ابگرم سرعین می باشد، رنگ آب در این چشمه متمایل به سبز است و دارای امکاناتی مظیر حمام انفرادی، دوش های آب سرد، غرفه های فروشگاهی و اتاق تعویض لباس می باشد.

این چشمه ویژه استفاده آقایان است و بانوان اجازه ورود به آن را ندارند و خواص درمانی آن برای درمان بیماری های نظیر درد های مفصلی و عضلانی و گرفتگی مناسب است.

آدرس آبگرم پهنلو سرعین : آسیا، ایران، اردبیل، سرعین، خیابان ولیعصر (عج)، جنب هتل بین المللی ارشاد سرعین.
ساعات کاری : ۸ صبح الی ۲۰

معرفی مجتمع آب درمانی پنج خواهران سرعین

یکی دیگرر از چشمه های آب گرم سرعین اردبیل ، آبگرم پنج خواهران می باشد، این چشمه دارای خواصی نظیر سدیم، پتاسیم، منیزیم، بیکربنات سدیم و سولفات است که رنگ اب مایل به خاکستری و مزه ای ترش دارد، دمای آب در پنج خواهران به ۳۷ درجه سانتیگراد می رسد و امکاناتی که این مجتمع اب درمانی به گردشگران عرضه می کند شامل سونای بخار و خشک، جکوزی، استخرهای بزرگ و کوچک، کادر مجرب پزشکی جهت مشاوره و درمان، حمام و دوش های آب گرم و سرد، رستوران و کافی شاپ می باشد.

آدرس چشمه آبگرم پنج خواهران سرعین : آسیا، ایران، اردبیل، سرعین، مرکز شهر
ساعات کاری : ۸ صبح الی ۲۳

معرفی چشمه آب معدنی و آبگرم ارجستان

این چشمه از این جهت مشهور است که برترین آب معدنی طبیعی کشور در آن تولید می شود، آب معدنی مس کو در روستایی به اسم ارجستان در فاصله ۲۱ کیلومتری غربی شهر اردبیل قرار دارد و دمای آب در این منطقه به ۱۵ درجه سانتیگراد می رسد، شما می توانید علاوه بر استفاده از آبگرم ارجستان از آب معدنی مس کو هم برای خود خرید کنید.

آدرس آبگرم ارجستان : آسیا، ایران، اردبیل، ۲۱ کیلومتری غرب شهر اردبیل، روستای راجستان
ساعات کاری : ۸ صبح الی ۱۷

معرفی چشمه آب گرم ساری سو سرعین

در زبان اذری ساری به معنای زرد می باشد و علت آن رنگ زرد آب این چشمه ابگرم می باشد، این چشمه دارای آبی با مزه ترش است و دارای خواصی نظیر کلسیم؛ منیزیم، پتاسیم و سولفات بوده که برای درمان بیماری هایی نظیر دردهای روماتیسمی، گرفتگی عضلات و درد های استخوانی در تمامی نواحی بدن مفید می باشد.

این چشمه در تایم شب برای استفاده بانوان می باشد و در طول روز ویژه آقایان است.

آدرس چشمه آبگرم ساری سو سرعین : آسیا، ایران، اردبیل، سرعین، چهار راه قهوه سویی
ساعات کاری : ۲۴ ساعته

معرفی چشمه آبگرم حمام شفای سرعین

این بخش از سرعین در واقع حمامی می باشدکه از چشمه حمام شفا تغذیه می شود، شما می توانید علاوه بر شنا به استحمام خود هم بپردازید، خواص درمانی این آبگرم ویژه بیماری های مفصلی، پوستی و عصبی می باشد و دمای آب در آن به ۴۰ درجه سانتیگراد می رسد.

آدرس آبگرم حمام شفای سرعین : آسیا، ایران، اردبیل، سرعین، مرکز شهر
ساعات کاری : ۹ صبح الی ۲۰

معرفی مجتمع آب درمانی شهر آفتاب سرعین

یکی از مدرن ترین بخش های ابگرم سرعین ، مجتمع ابدرمانی شهر آفتاب سرعین می باشد که در ۴ طبقه مجهز ساخته شده است، در طبقه اول این مجتمع استخر بزرگ و کوچک ویژه بزرگسالان و خردسالان می باشد، همچنین حمام های انفرادی ، دوش های اب گرم و اب سرد، سونای خشک و بخار، جکوزی است، در طبقات دیگر اکانت رفاهی دیگری نظیر اینترنت وایرلس، رستوران، کافی شاپ، فروشگاه، کادر مجرب پزشکی جهت مشاوره و شهربازی ویژه کودکان می باشد.

آدرس آبگرم شهرآفتاب سرعین : آسیا، ایران، اردبیل، سرعین، خیابان ولیعصر (عج)، خیابان سلامت
ساعات کاری : ۸ صبح الی ۲۴

معرفی چشمه اب گرم ایرانیان سرعین

یکی دیگر از چشمه های آب گرم سرعین اردبیل ، ابگرم ایرانیان سرعین می باشد که دارای بزرگ ترین استخرهای آبگرم و کلی امکانات رفاهی دیگر است، همچنین امکانات دیگری نظیر سونای خشک و بخار، جکوزی، استخر ویژه کودکان، رستوران، کافی شاپ ، حمام و سالن های ورزشی می باشد.

آدرس آبگرم ایرانیان سرعین : آسیا، ایران، اردبیل، سرعین، بخش شمالی شهر
ساعات کاری : ۹ صبح الی ۲۳

معرفی آب گرم قهوه سویی سرعین

آبگرم قهوه سویی و هتل قهوه سویی انتخابی بی نظیر برای افردیست که قصد دارند چندین شبانه روز به درمان با ابگرم بپردازند، این مجتمع دارای هتلی با اتاق های یک تا ۴ تخته می باشد و ظرفیت کلی آن به ۱۸۰ نفر می رسد، همچنین امکانات دیگری نظیر رستوران ، کافی شاپ ، سرویس های بهداشتی اسلامی و فرنگی است.

این چشمه ها دارای خواص فراوانی از آهن است که برای درمان بیماری های مفصلی و پوکی استخوان مناسب می باشد.

آدرس آب گرم قهوه سویی سرعین : آسیا، ایران، اردبیل، سرعین، خیابان طالقانی
ساعات کاری : ۲۴ ساعته

چگونه به آب گرم سرعین اردبیل برویم

خوب برای مراجعه به شهر سرعین از تهران بهترین انتخاب جاده تهران به بریز، سپس به زنجان، از زنجان به میانه، از میانه به هشترود، از هشترود به بستان اباد، از بستان اباد به سراب و در آخر از سراب به اردبیل و از آنجا به سرعین مراجعه کنید.

اگر قصد مراجعه به آب گرم سرعین اردبیل از شهرهای دیگر را دارید بهتر از استان مازندران وارد استان گیان شوید و از جاده آستارا به اردبیل بهس رعین مراجعه کنید و از غرب کشور می توانید از تبریز وارد اردبیل شوید و از اردبیل به سرعین مراجعه کنید.
شرایط آب و هوایی سرعین چگونه است

خوب اگر نگوییم سردترین شهر ایران ولی جز ۱۰ شهر سرد سیر کشور می باشد و البته شما می توانید در تمام فصول به آن سفر کنید، اگر قصد آبدرمانی دارید بهتر از در فصول بهار و تابستان به سرعین مراجعه نمایید.

آب گرم سرعین
آب گرم سرعین آب گرم سرعین
آب گرم سرعین آب گرم سرعین
آب گرم سرعین آب گرم سرعین
آب گرم سرعین آب گرم سرعین

منبع:
intoday.ir

           
ما را در اینستاگرام دنبال کنید

لینک های مرتبط :

instagram
 

نظر کاربران :

 • الهام حاجی زاده

  آبگرم خوبی هست ما که رفتیم در فصل تابستان علارغم اینکه هوای سرعین خیلی سرد بود اما آب خیلی گرم بود و البته شلوغ بود و کثیف.آب اگر جنبه درمانی داشت.جنبه بیماری هم داشت

  ۱۰ بهمن, ۱۳۹۷ پاسخ دادن
 • مهرنوش زاده رفيع

  حتي اگر در فصل تابستان سفر مي كنيد به سرعين حتما لباس گرم و پتو همراه داشته باشيد. در فصل تابستان بسيار شلوغ است و براي رفتن به آب گرمها بايد ساعتها در صف بايستيد. قيماق و عسل سرعين را حتما امتحان كنيد

  ۱۰ بهمن, ۱۳۹۷ پاسخ دادن
 • نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *