رزرو هتل ایران بوم گردی

آبگرم لاریجان

زمان مطالعه : 4 دقیقه - تاریخ بروزرسانی :
۲۰ شهریور ۱۴۰۱

آبگرم لاریجان در حدود ۶۰ کیلومتری شمال شرق تهران و ۲۶ کیلومتری شمال شرق شهرستان دماوند واقع است. در دامنه‌های البرز به ویژه اطراف قله دماوند، به دلایل خاص زمین‌شناختی، آب‌های معدنی با خواص مختلف درمانی وجود دارد که یکی از آنها در روستای “آبگرم” است. روستایی خوش آب‌وهوا که در دامنه قله دماوند قرار دارد. آبهای گرم معدنی این روستا با حرارتی حدود ۶۲ درجه سرشار از مواد گوگردی است و برای درمان دردهای استخوانی، انواع بیماریهای پوستی، مفاصل و روماتیسم مفید است.

آبگرم لاریجان می‌تواند یک مقصد گردشگری یک روزه‌ از مبدا تهران یا دیگر نقاط ایران باشد. چشمه‌های جوشان آبگرم لاریجان، از دل قله دماوند سرچشمه می‌گیرند و عمر زیادی دارند؛ علاوه بر این،‌ آبگرم‌های این منطقه از لحاظ درمانی خاصیت‌های زیادی دارند و همین سبب شده است تا روستای آبگرم لاریجان، امروزه از نظر گردشگری سلامت مورد توجه قرار بگیرد.

آبگرم لاریجان

خواص درمانی آبگرم لاریجان

املاح موجود در آب‌های آبگرم لاریجان شامل کلسیم، لیتیوم و گوگرد است که خاصیت درمانی زیادی دارند. این املاح سبب تحریک جریان خون، کاهش دردهای مفصلی و استخوانی، بهبود روند درمانی امراض پوستی، القای حس آرامش و موارد دیگری می‌شوند.

آبگرم لاریجان

امکانات روستای آبگرم لاریجان

امکانات مختلفی در روستای آبگرم لاریجان فراهم شده‌اند تا اقامت برای گردشگران بسیار راحت باشد. از حوضچه‎‌های جکوزی و استخر تا واحدهای اقامتی،‌ همگی برای رفاه گردشگران در دسترس هستند. روستای آبگرم لاریجان، تنها یک آبگرم عمومی دارد که با پرداخت هزینه می‌توان از آن استفاده کرد.

جدا از این آبگرم عمومی، منازل و سوئیت‌های مختلفی وجود دارند که هرکدام از آن‌ها، خوضچه آبگرم خصوصی و کوچک دارند؛ در سال‌های اخیر نیز چندین هتل در این روستا افتتاح شده‌اند که امکانات مجلل‌تری را در اختیار افراد قرار می‌دهند که شامل استخر و جکوزی آبگرم و آب‌سرد است.

توجه داشته باشید که به‌علت افزایش بی‌رویه منازل مجهز به آبگرم که در اختیار گردشگران قرار دارند، چشمه آبگرم لاریجان کفاف همه را نمی‌دهد؛ از همین رو،‌ در وسط هفته، آب بین منبع‌های آب این منازل و سوییت‌ها تقسیم می‌شود؛ سپس، در روزهای آخر هفته، این منبع‌ها گرم و به حوضچه‌ها سرازیر می‌شوند؛ این کار،‌ خاصیت گوگردی آب را از بین می‌برد؛ پس حتما قبل از تهیه منزل یا سوییت در روستای آبگرم لاریجان، به این موضوع توجه داشته باشید تا بتوانید به‌خوبی از خاصیت درمانی آبگرم بهره ببرید.
در روستای آبگرم لاریجان، تنها یک آبگرم عمومی وجود دارد که با پرداخت هزینه می‌توان از آن استفاده کرد؛ اگر تنها سفر می‌کنید، رفتن به آبگرم عمومی گزینه به‌صرفه‌تری است؛ اما چنانچه دوست ندارید به آبگرم عمومی بروید و قصد اقامت شبانه را نیز ندارید، می‌توانید سوییت‌ها و منازل مختلفی که در دسترس هستند را برای نیم روز یا به‌صورت شبانه کرایه کنید.

آبگرم لاریجان

زمان مناسب بازدید

زمان اول : اگر وقت کمی دارید و هدف فقط رفتن به آبگرم می باشد، از ساعت ۱۰ صبح تا حدود ۶ بعد از ظهر می‌توانید به آبگرم رفته و یک اتاق یا سوییت همراه با آبگرم را کرایه کنید.
زمان دوم : اگر اهل اقامت شبانه و اهل خوردن شام و صبحانه لطیف روستا هستید و اهل گردش روستایی، حتما توصیه می کنیم حدود ساعت ۴ یا ۵ بعد از ظهر (مثلا بعد از ظهر پنجشنبه) از تهران حرکت کنید. یک سوییت بگیرید با آبگرم. یعنی سوییت را برای یک شب تا صبح فردا اجاره کنید.
آبگرم لاریجان یکی از آبگرم های اطراف تهران است که به راحتی می توانید از آن لذت ببرید. گرچه می توان با اجاره یک منزل،سوییت یا ویلا شبی را در کنار خانواده از آبگرم گوگردی بطور خصوصی استفاده کرد اما استخرهای عمومی نیز در آنجا وجود دارد که مهمترین آن استخر شاه عباسی است که موقوفه شاه عباس صفوی است و بنظر می رسد بنای آن نیز باید جزو میراث فرهنگی باشد.

آبگرم لاریجان

نحوه دسترسی

آدرس : مازندران، شهرستان آمل، بخش لاریجان، نزدیک شهر رینه
لاریجان در استان مازندران قرار دارد و راه دسترسی به آن در جاده هراز قرار دارد. برای رفتن به آنجا از مبدا تهران، باید حدود ۷۰ کیلومتر را در جاده هراز طی کنید و سپس در نزدیکی شهر گزنک از راه اصلی به طرف شمال غربی خارج شده و در مسیر کوهستانی و آسفالته‌ای حرکت کنید که با تابلوی «رینه، لاریجان» مشخص شده است. این جاده انحرافی با طول تقریبی ۱۸ کیلومتر، دارای دو خروجی از جاده هراز است که در فاصله دو کیلومتری از یکدیگر قرار گرفته‌اند و روستای لاریجان تقریبا در میانه آن قرار گرفته است. خروجی اول شما را پس از هشت کیلومتر و با گذر از روستای رینه به لاریجان می‌رساند؛ در خروجی دوم پس از پیمودن ۱۰ کیلومتر و پس از عبور از روستای گزانه به آبگرم لاریجان خواهید رسید.

آبگرم لاریجان

آبگرم لاریجان

آبگرم لاریجان

آبگرم لاریجان

           
ما را در اینستاگرام دنبال کنید

لینک های مرتبط :

 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جاباما سایت ویلا و اقامتگاه آنلاین