رزرو هتل رزرو هتل های شهر وان ترکیه

آبشار کبوترخوان شمیران

تاریخ بروزرسانی :
۲ خرداد ۱۴۰۲

آبشار کبوترخوان شمیران – دارآباد در استان تهران واقع است. رودخانه دارآباد، شرقی‌ترین رودی است که از رشته کوه توچال وارد تهران می‌شود. این دره که از لحاظ ساختار طبیعی از خصوصیات منحصر به فردی برخوردار است، در منتهی‌‌الیه شمال شرق تهران قرار دارد و در واقع آخرین دره مشرف به تهران از سمت شمال شرق به حساب می‌آید. همچنین در مقایسه با سایر دره‌های مشرف به تهران مانند سنگون، درکه و دربند از مزایای کوهنوردی بیشتری برخوردار است. این رودخانه از داخل محله ی دارآباد تهران عبور کرده و پس از بزرگراه ازگل در جنوب آن در کنار بزرگراه دارآباد (امام علی) به‌صورت سرپوشیده جریان می‌یابد.

479 آبشار کبوترخوان شمیران

دره دارآباد

دره دارآباد در روزهای پنجشنبه بیشتر مورد مراجعه عموم قرار می‌گیرد و روزهای جمعه نیز استفاده‌کنندگان از این دره بیشتر جوانان هستند. مسیر کوهنوردی این روددره سال گذشته توسط شهرداری تهران بازسازی و مبلمان مناسبی در این مسیر نصب شد. در این مسیر شما می‌توانید از آبشار غلاک، آبشار چال پونه، آبشار چال مگس، آبشار کبوترخوان و آبشار دم‌اسبی و چشمه‌های درازلش، آب حیات و چهون و… و باغچه خلیل هم دیدن کنید.

478 آبشار کبوترخوان شمیران
برای دیدن بقیه جاهای دیدنی تهران می توانید اینجا کلیک کنید.

مسیر دسترسی به آبشار کبوترخوان شمیران

در ادامه مسیر کوهنوردی دارآباد و پس از گذشتن از آبشار غلاک و کمی بالاتر از محل اردوها، آبشار کبوترخوان بر فراز تخته سنگی بزرگ، شکوه و زیبایی طبیعت را به رخ می کشد. این آبشار به ارتفاع تقریبی ۱۵ متر برای مسافران و کوهنوردان جلوه جالبی دارد. در بالای این آبشار و در ادامه دره به آبشارهای کوچک و بزرگ و چشمه های زیبای دیگری نیز برمی خورید که هنوز اسمی ندارند! در اواسط فصل بهار می توان در این دره زیبا و آرام آثار برف و یخ را نیز تماشا کرد.

477 آبشار کبوترخوان شمیران

480 آبشار کبوترخوان شمیران

منبع تصاویر : پرویز شجاعی

           
برو بالا
 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *