رزرو هتل رزرو هتل های شهر وان ترکیه

آبشار دامنه علی آباد

تاریخ بروزرسانی :
۳ مرداد ۱۴۰۲

آبشار دامنه علی آباد، یکی از چشم اندازهای بکر و مناظر زیبای شهرستان رشتخوار است. که طبیعت جذاب خود را حفظ کرده و هر سال به خصوص در بهار و تابستان گردشگران زیادی از آن بهره مند می شوند. آبشار دامنه علی آباد واقع در روستای علی آباد از توابع رشتخوار با مناظر جذاب و طبیعی چشم و گوش هر بیننده را به خود خیره می ‌کند. دو طرف این آبشار با دیواره‌ های طبیعی و سنگلاخ‌ ها که ارتفاع آن در بعضی نقاط به پنجاه متر نیز می ‌رسد. احاطه شده و موقع بارندگی، باران از دیواره‌ ها جاری می ‌شود.

آبشار دامنه علی آباد آبشار دامنه علی آباد
طول این حوزه بسیار دیدنی تقریبا سه کیلومتر است. در ابتدای آن چشمه ‌ای جوشان با آب زلال و گوارا دوستداران طبیعت را سیراب می کند. در اطراف آن رویش گیاهان متنوع و گل‌ های رنگارنگ در سینه سخت صخره ‌ها که برخی از آنها در منفذ سنگها روییده‌ اند. چشمان هر بیننده‌ ای را جلا می‌ دهد. دامنه علی آباد که سرآغاز آن از دره بزرگی شروع می‌ شود به تدریج با شیب تند و دره‌ های کوچک متعدد پر پیچ و خم به طرف بالای کوه راه خود را ادامه می ‌دهد و فرسایش صخره ‌ها در گذر زمان سبب شده منطقه بالا دست در دامنه به صورت پلکانی شکل درآید و سنگ‌ های بزرگ زیر پا هر لحظه امکان دارد که از جای خود تکان خورده و ته دره سقوط کند.

نحوه دسترسی به آبشار دامنه علی آباد

این آبشار در بالا دست روستای علی آباد واقع شده که در پانزده کیلومتری مرکز شهرستان در مسیر رشتخوار به تربت حیدریه قرار گرفته است.

آبشار دامنه علی آباد1 آبشار دامنه علی آباد

           
برو بالا
 

نطر کاربران

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *