فروشگاه اینترنتی لوازم کوهنوردی عکاسی

دره انار

لینک های مرتبط :
دره انار استان خوزستان گتوند

دره انار از زیباترین و بکرترین مناطق دزفول واقع در جنوب سردشت و شمال شهر گتوند می باشد. دره انار دره ایست با دیوارهای بسیار بلند اما عرض کم که سبب شده اغلب اوقات سایه مانند باشد و از نظر آب و هوایی نیز معتدل و خنک باشد.

این دره پوشش گیاهی متنوع و بیشتر گیاهان وحشی و خودرو و آب روان از بهترین تفرجگاه های استان خوزستان به شمار می رود که در برخی از نقاط آن شدت آب قسمت عمده ای از بدن را در بر می گیرد.

از جمله گیاهان این منطقه گیاهان دارویی ، درخت‌های انار و انجیر و بوته‌های سرخس را می توان نام برد. چشمه های جوشانی نیز در طول منطقه جوشانند که بر زیبایی این محیط افزوده اند.

گرچه مسیر دسترسی به این دره اندکی مشکل و نیاز به پیاده روی فراوان دارد اما این دره به قدری بکر و زیبا می باشد که چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کند. بدون شک نصب یک تابلو راهنما در جاده اصلی و مسیر دسترسی به این دره و ایجاد یک پلکان و پلی به طول ۵/۱ متر شرایط را برای رفت و آمد آسان هر گردشگر محلی و غیر محلی آسان می کند.

دره انار

دره انار

دره انار

دره اناردره انار
جاباما تور
اگر به هر دلیلی مکان مطلب فوق در نقشه درست نمایش داده نشد، قبلاً از شما پوزش می خواهیم.
مشاهده فاصله دره انار تا:
دسته بندی :
برچسب ها :

شاید این مطالب را هم بخواهید ببینید:

در حال بارگزاری...

نظر کاربران:

 • احمدعلی حقیقی شنبه 14 مرداد 1396 - ساعت 01:46:44

  با سلام و تشکر از دست اندرکاران سایت وزین سیری در ایران
  محترما بعرض میرساند که دره انار از توابع شهرستان گتوند بوده و این شهر با شهر باغملک همسایگی نداشته و فاصله زیادی با هم دارند .

  پاسخ دادن
  • اسلوب سه‌شنبه 17 مرداد 1396 - ساعت 09:11:59

   با سلام و تشکر از شما متن اصلاح شد .

 • لطفا نظر خود را برای این مطلب بنویسید:

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.