جدیدترین ها
رزرو هتل رزرو هتل های شهر وان ترکیه

۵ مرحله درخواست ویزای همراه مجارستان

تاریخ بروزرسانی :
۴ شهریور ۱۴۰۲

خیلی از هموطنان که یا به مجارستان مهاجرت کرده یا مایل به اینکار هستند خواستار اطلاع از شرایط ویزای همراه مجارستان هستند. تا از این طریق بتوانند اعضای خانواده اشان را هم به این کشور اروپایی بیاورند. امری که قوانین کشور مجارستان آن را با اسپانسری شهروند مجاری و یا مقیم مجارستان امکان پذیر می داند. و برای اعضای خانواده (همسر و فرزندان) این دسته از متقاضیان ویزای اقامتی صادر می کند. پس با ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همراه باشید تا با جزییات بیشتری درباب این ویزا و نحوه اخذ آن آشنا شوید.
• دلایل مهاجرت به کشور مجارستان چیست؟
• برای انجام مهاجرت به مجارستان چه روشهایی وجود دارد؟
• شرایط انجام این مهاجرت اروپایی چیست؟
• ویزای همراه کشور مجارستان چه شرایطی دارد؟
• برای اخذ این ویزا مجارستان چه مدارکی لازم است؟
• و هزینه درخواست ویزای مذکور چقدر میباشد؟

چرا مهاجرت به مجارستان؟

مجارستان Hungary کشوری اروپایی است و از جمله کشورهایی پر بازدید این قاره نیز محسوب می شود. دلایل جذابیت مجارستان را نیز می توان در چشم اندازهای زیبا، معماری منحصر بفرد، غذاها و نوشیدنی های خوشمزه و فرهنگ مهمانواز و مردمان دوست داشتنی اش دانست. علاوه بر این مجارستان به سبب داشتن زیرساخت های پیشرفته شهری، صنایع و کارخانجات بزرگ، شرکت های تجاری بین المللی، کالج ها و دانشگاه های معتبر نیز مورد توجه مهاجران قرار دارد. با وجود اینکه سطح درآمدی در این کشور به مراتب پایین تر از سطح درآمدی در کشورهای همسایه است ولی هزینه زندگی پایین در مجارستان شرایط را به تعادل می کشد. همین امر نیز مجارستان را به مقصد مقرون به صرفه ای برای کار و زندگی تبدیل می کند.

%name 5 مرحله درخواست ویزای همراه مجارستان

همگان از هر کشوری می توانند به مجارستان مهاجرت کنند منتها مهاجرتشان تابع شرایطی است. اول از همه اینکه افراد برای مهاجرت به مجارستان نیازمند اخذ ویزا هستند. مگر اینکه آنها از اتباع کشورهای اروپایی و یا آمریکا باشند که در اینصورت برای سفر به مجارستان نیازی به اخذ ویزا ندارند. ضمنا بسته به مدت اقامت افراد در مجارستان آنها بایستی یکی از دو نوع ویزای زیر را انتخاب کرده و درخواست دهند:

%name 5 مرحله درخواست ویزای همراه مجارستان

و نکته آخر اینکه دارندگان ویزای بلند مدت کشور مجارستان در صورت تمایل به اقامت بیشتر بعد از ورود به این کشور حتما بایستی برای اخذ مجوز اقامتی خودشان اقدام بکنند.

روش های مهاجرت به مجارستان

مجارستان یکی از کشورهای اتحادیه اروپایی (EU) است که به دلیل کیفیت زندگی بالا و هزینه پایین زندگی مورد توجه اغلب مهاجران خارجی قرار دارد. آنها برای مهاجرت به مجارستان می توانند از روش های مختلفی بهره گیرند که انتخاب هر یک از این روش ها نیز به شرایط و علایق آنها بستگی دارد. این روش های مهاجرتی به کشور مجارستان ۲۰۲۳ از قرار زیر است:

%name 5 مرحله درخواست ویزای همراه مجارستان

پس یکی از روش های متداول جهت مهاجرت به مجارستان از طریق الحاق خانواده در این کشور می باشد که نهایتا منجر به اخذ مجوز اقامت موقت مجارستان می گردد. مقدمه اخذ این مجوز اقامتی نیز درخواست شرایط ویزای همراه مجارستان است که در حقیقت مجوزی برای ورود به این کشور است که در ادامه توضیحات بیشتری در این خصوص پرداخته می شود.

ویزای همراه مجارستان چیست؟

همسر و فرزندان شهروندان مجاری یا مقیم های مجارستان که مایل به الحاق به اعضای خانواده اشان هستند ملزم به درخواست ویزایی بنام ویزای همراه یا Hungary family reunification visa هستند. این ویزا به دارنده اش اجازه الحاق و زندگی در کنار خانواده اش را داده و نیز به او همان حقوق اعضای خانواده اش در مجارستان را می دهد. دولت مجارستان این ویزا را کلا برای ۳ دسته از متقاضیان صادر می کند:

%name 5 مرحله درخواست ویزای همراه مجارستان

از مهمترین شرایط ویزای همراه مجارستان نیز اثبات تمکن مالی توسط اسپانسر (شهروند مجارستانی یا مقیم مجارستان) می باشد. قانونا اسپانسر ویزای همراه مجارستان نیز می تواند یکی از افراد زیر باشد:

%name 5 مرحله درخواست ویزای همراه مجارستان

فرآیند درخواست ویزای همراه مجارستان

مانند دیگر ویزاهای کشور مجارستان، شما برای درخواست ویزای همراه مجارستان نیز بایستی به سفارت این کشور مراجعه کنید. و مراحل مختلف زیر را هم به ترتیب طی بکنید:

مرحلهشرح مراحل
مرحله ۱ارتباط با سفارت مجارستان برای اخذ وقت مصاحبه
مرحله۲تکمیل فرم درخواست
مرحله ۳جمع آوری مدارک لازم
مرحله ۴تحویل فرم درخواست ویزا و مدارک لازم
مرحله ۵انتظار برای دریافت پاسخ

درباره درخواست ویزای همراه مجارستان نیز اداره مهاجرت این کشور مسئول رسیدگی و تصمیم گیری نهایی است. ولیکن کل پروسه رسیدگی بسته به شرایط متقاضیان ممکن است ۱ ماه یا بیشتر طول بکشد. در ضمن هزینه رسیدگی به ویزای همراه مجارستان نیز حدود EUR60 (یورو) برای هر نفر می باشد. اما اقدامات پس از اخذ این ویزای مجارستان چیست؟ پس از اخذ ویزای مذکور و ورود به مجارستان، دارنده ویزا برای گزارش ورود و ثبت آدرس اسکان بایستی به اداره مهاجرت محلی مراجعه کند و از اداره سلامت محلی نیز کارت بیمه سلامت (TAJ Card) را دریافت بکند. که درخواست این کارت هم برای همگان رایگان است.

%name 5 مرحله درخواست ویزای همراه مجارستان

مدارک لازم جهت درخواست ویزای همراه مجارستان

یکی از اصلی ترین شرایط ویزای همراه مجارستان حضور در سفارت و تحویل مدارک ضروری است. از جمله این مدارک نیز می توان به موارد ذیل اشاره کرد:
• فرم درخواست ویزای مجارستان (که از سفارت این کشور دریافت می شود)
• پاسپورت ملی معتبر با اعتبار حداقل ۳ ماه
• دو قطعه عکس پاسپورتی جدید
• گواهی اسکان در مجارستان مثل اجاره نامه
• گواهی تمکن مالی (که در ادامه به شرح مفصل آن می پردازیم)
• بیمه سلامت با اعتبار حداقل EUR30000 (یورو) جهت پوشش مخارج درمانی
• مدارک برای اثبات روابط خانوادگی مثل کپی سند ازدواج، کپی شناسنامه، کپی پاسپورت و …
پس ارایه مدرک تمکن مالی از ضروریات اخذ ویزای همراه مجارستان است. تمامی دسته های متقاضیان این ویزا بایستی گزارش بانکی ترجمه شده و صورتحساب بانکی خودشان را (برای ۶ ماه اخیر) با شرایط زیر تحویل دهند:

دسته متقاضیانشرایط اثبات تمکن مالی
دانشجویاننامه اسپانسری از والدین
کارگراننامه از کارفرمای مجارستانی شامل شماره نامه، سطح درآمدی، VÖEN، آدرس و اطلاعات تماس
بیزینس من های خصوصیگواهی ثبت شرکت (VÖEN) به همراه ترجمه به زبان انگلیسی و نیز نامه رسمی از وزارت مالیات AR در خصوص گزارشات مالیاتی ۶ ماه اخیر
کارآفرینان خصوصیگزارش رسمی از ثبت بیزینس

%name 5 مرحله درخواست ویزای همراه مجارستان

مدت اعتبار ویزای همراه مجارستان

همان طوری که در مطالب بالا هم عنوان شد، ویزای همراه مجارستان یک نوع ویزای بلند مدت است که نهایتا تا ۱ سال اعتبار خواهد داشت. بنابراین دارندگان این ویزا پس از ورود به خاک مجارستان بایستی برای اخذ مجوز اقامتی خودشان اقدام بکنند. که خود این مجوز اقامتی نیز تا ۳ سال اعتبار خواهد داشت. پس از آن هم این مجوز اقامتی امکان تمدیئ برای ۳ سال دیگر را هم خواهد داشت. در ضمن ویزایتان نیز تا زمانی که مجوز اقامتتان منقضی نشده معتبر است.

شرایط کار و تحصیل با ویزای همراه مجارستان

مطمئنا این سوال جزء سوالات اغلب متقاضیان ویزای همراه مجارستان نیز به شمار می رود. اینکه آیا دارنده ویزای همراه مجارستان امکان کار در این کشور اروپایی را دارد و اگر بله کارش تحت چه شرایطی قانونی است؟ خیر، دارنده ویزای همراه مجارستان مجاز به کار کردن در این کشور نیست. در صورت تمایل به کار در این کشور نیز او بایستی مراتب را به اداره مهاجرت محلی مجارستان گزارش دهد تا برایش مجوز کاری صادر شود. ولیکن شخص مذکور تا مدت اعتبار مجوز اقامتیش مجاز به تحصیل در مجارستان است.
برای همگان معلوم است که تحصیل در مجارستان آسانترین و بهترین روش مهاجرتی به این کشور اروپایی محسوب می شود. از همین رو نیز شما عزیزان از طریق تماس با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می توانید در جریان کلیه شرایط و قوانین اعزام دانشجو به مجارستان قرار بگیرید.

           
برو بالا
 

نظر کاربران : با ورود به حساب کاربری از نوشتن نظر خود امتیاز کسب کنید

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.