رزرو هتل رزرو هتل های شهر وان ترکیه
۸ اردیبهشت ۱۴۰۲

گردنه بدرانلو بجنورد

اشتراک گذاری

گردنه بدرانلو بجنورد ، عنوان بلندی‌های سرسبز شرق بجنورد می باشد. به جهت توجه گردشگران به این منطقه به عنوان مکانی توریستی با چشم انداز و مواهب طبیعی نقش بسزایی در جذب علاقه مندان به مقوله گردشگری خراسان شمالی ایجاد کرده است. این گردنه واقع در استان خراسان شمالی، شهرستان بجنورد، با ارتفاع ۱,۱۰۰ متر. در ۲۵کیلومتری غرب شمالی بجنورد، سر راه بجنورد به گرگان، قرار دارد. تاکستان‌های بدرانلو ظرفیتی برای گردشگری سبز می تواند به شمار رود.

گردنه بدرانلو بجنورد

روستای بدرانلو

روستای کُردنشین بَدرانلوی بجنورد ( بَدران Kurmancî : Bedran ) در دهستان بدرانلو واقع در استان خراسان شمالی، شهرستان بجنورد، بخش مرکزی واقع شده است . مردم این روستا عموما از طایفه کُرمانج بدران (بدرانلو) یکی از طوایف ایل شادلوی بجنورد هستند. بدرانلو از نظر موقعیت جغرافیایی در طول ۵۷ درجه و ۵ دقیقه و ۲۵ ثانیه و عرض ۳۷ درجه و ۳۲ دقیقه و ۱۳ ثانیه و در ضلع غربی شهرستان بجنورد قرار دارد . به لحاظ توپوگرافی در پهنه ای کوهستانی واقع شده است.
دارای حدود ۳۰۰ خانوار سکنه ،۱۱۰۰نفر جمعیت ، در فاصله ۱۷کیلومتری شهربجنورد می باشد. به لحاظ واقع شدن بین دو محور اصلی بجنورد (خراسان شمالی ) به استان گلستان (محورهای جدید وقدیم بجنورد آشخانه) بعنوان پل ارتباطی جاده های مذکور و روستاهای شمال و جنوب دهستان ، دارای موقعیت ویژه و ممتازی می باشد.

روستای بدرانلو ۲ اثر ملی – تاریخی، مربوط به دوره اسلامی است. به نام های تپه غلامرضا(غلامرضا تپه) و تپه زمان بیک (زمان بیک تپه) در غرب روستا دارد. که فروردین ماه سال ۴۶ به شماره های ۷۱۲و ۷۱۳ در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده اند.

گردنه بدرانلو بجنورد

گردنه بدرانلو بجنورد

گردنه بدرانلو بجنورد

گردنه بدرانلو بجنورد

 

           
 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *