رزرو هتل فضاگشت
۲۶ آبان ۱۳۹۲

گردشگری الکترونیک دارای نشان اطمینان می‌شود

اشتراک گذاری

خبرگزاری میراث فرهنگی – گردشگری – ساماندهی دفاتر خدمات گردشگری یکی از دغدغه‌های این حوزه است. این روزها نیز با گسترش فعالیت در دنیای مجازی و سایت‌های الکترونیکی این دغدغه بیش از گذشته نمود پیدا کرده‌است.

چنانکه چندی پیش لیستی متشکل از نام ۵۳ دفتر خدمات گردشگری غیر مجاز از سوی معاونت گردشگری به پلیس اماکن جهت پلمپ آنها ارسال شد که نام ۷ واحد خدمات گردشگری مجازی نیز در این لیست به چشم می‌خورد. پلمپ این واحدها به پلیس فتا گزارش شده‌است.

اجاره خودرو

در این میان با تشکیل کارگروه ساماندهی دفاتر خدمات مسافرتی قرار است با هدف شناسایی دفاتر خدماتی غیر مجاز، از این پس نشان اطمینان برای فعالان گردشگری در حوزه مجازی صادر شود.

«علی لطفی» مدیرکل دفتر امور مراکز و خدمات گردشگری کشور‌با اعلام این خبر به CHN‌ گفت: «با توجه به آنکه بیشتر دفاتر خدمات مسافرتی‌ فعال از طریق سایت‌ها و دنیای مجازی به جذب گردشگران و مسافران خود مبادرت دارند از این رو بر آن شدیم تا با شناسایی واحدهای غیر مجاز، از این پس از فعالیت این سایتها نیز جلوگیری کنیم.»

او افزود: «در این راستا با همکاری پلیس فتا، نحوه‌ شناسایی متخلفان در سایت‌ها، وب سایتها و درگاه‌ها مشخص شده‌است. با همکاری اعضای جامعه گردشگری الکترونیک و پلیس فتا، کمیته‌ای برای تدوین و طراحی نشان اطمینان به فعالان گردشگری تشکیل شده‌است.»

به گفته لطفی، در این طرح، فعالان مجازی در حوزه گردشگری موظف می‌شوند در مرحله اول مجوز بند (ب) را به صورت رسمی از معاونت گردشگری دریافت و سپس به فعالیت مجازی مبادرت کنند.

مدیرکل دفتر امور مراکز و خدمات گردشگری تصریح کرد: «نوع این نشان همانند نشان اطمینان سایت‌های صنعتی و بازرگانی فعال در دنیای مجازی است اما نوع طراحی آن متفاوت خواهد بود.»

IMAGE635202032454053877 گردشگری الکترونیک دارای نشان اطمینان می‌شود

           
 

نظر کاربران :

  • sophi

    با سلام خدمت جمعیت گردشگری الکترونیکی و.. یک نظر دارم اینکه در ایران مکانهایی وجود دارد که غیر محلی ها و طبیعت گردها و گردشگران کلا هیچکسی آشنایی ندارد و از لحاظ زیبایی میتوان گفت حرف اول را در دنیا میزنند ولی امکاناتشان فوق العاده ضعیف و در جایی میشود گفت حتی امکانات محلی هم کم است. اما این مکانها را رسانه ها باید اطلاع رسانی کنند. بدبختانه موقع اطلاع رسانی هم این مکانها را تخریب میکنند تا گردشگران و توریست گردی شود. و بخاطر همین خیلی از طبیعت گردهایمان معتقدند اینجاها رو معرفی نکنیم تا دست نخورده باقی بمانند. چرا که کافیست اسم توریسم به میان بیاید. مگر جنگل ابر را بخاطر این جریان خراب نکردند یا جاهای دیگر که همین جور جاده کشی میکنند. نه آقا صرف نداره. شما میگید چی کار کنیم.

    ۲۷ آبان, ۱۳۹۲ پاسخ دادن
  • نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *