بلیط هواپیما سوئیت تبریز

چگونه آخر هفته خوبی داشته باشیم؟

زمان مطالعه : 7 دقیقه - تاریخ بروزرسانی :
۲۳ دی ۱۳۹۹

شاید برای بسیاری از آدمها تعطیلات آخر هفته دلگیر و کسل کننده باشد چرا که هیچ برنامه ای برای آخر هفته خود به جز لم دادن روی مبل و تماشای تلویزیون چک کردن شبکه های مجازی ندارند . در این مقاله به اینکه چگونه آخر هفته خوبی داشته باشیم؟
می پردازیم . پیشنهاداتی را به شما ارائه می کنیم تا با انتخاب بعضی از آنها در طول هفته برای آخر هفته خود برنامه ریزی کنید تا نه تنها شاد باشید بلکه هفته جدید را با انرژی و قوای بیشتر شروع کنید .

آخر هفته را به گذراندن در کنار خانواده و دوستان اختصاص دهید

گذراندن زمان با خانواده و دوستان نزدیک در آخر هفته‌ها، یک ایدهٔ عالی است. به خصوص برای کسانی که در طول هفته وقت کافی برای بودن در کنار خانواده و دوستان‌شان ندارند.معمولا ما همیشه بهترین زمان‌هایمان را در کنار دوستانمان سپری می‌کنیم؛ اما گاهی برای تماس‌گرفتن و برنامه‌ریزی یک ملاقات تنبلی می‌کنیم. اگر برای یک بار هم که شده تلاش کنید تا برنامهٔ یک دورهمی با دوستانتان را هماهنگ کنید، متوجه می‌شوید که چقدر کار ارزشمندی انجام داده‌اید. اگر برنامه دقیق و مشخصی برای آخر هفته ندارید، همراه با دوستانتان می‌توانید دراین‌باره به نتیجه خوبی برسید.

چگونه آخر هفته خوبی داشته باشیم؟

تمرینات ورزشی انجام دهید

همه به ورزش نیاز دارند. و اگر شما از آن دسته افرادی هستید که در طول پنج یا شش روز کاری ِ هفته، وقت کافی برای ورزش کردن ندارید، باید قدر آخر هفته‌ها را بیشتر بدانید.انجام تمرینات سادهٔ ورزشی، علاوه بر کمک به سلامت جسم و تناسب اندام، ذهن شما را پاک و برای پرورش ایده‌های تازه و آغاز یک هفتهٔ پرانرژی آماده می‌کند.بد نیست گاهی به‌جای تماشا‌کردن مسابقات ورزشی از تلویزیون، خودتان نیز کمی فعالیت ورزشی داشته باشید. نیازی نیست خودتان را مجبور به فعالیت‌های ورزشی سنگین کنید؛ این کار فقط بیشتر خسته‌‌تان می‌کند. بهتر است باتوجه‌به شرایط بدنی و آمادگی جسمانی‌تان، فعالیت مناسبی را انتخاب کنید که موجب تقویت سلامتی‌ و احساس رضایت شما شود. گاهی هم می‌توانید برای تنوع به تماشای مسابقات ورزشی بروید. احتمالا این کار در شما انگیزه های بیشتری برای ورزش کردن ایجاد کند.

کمی با خودتان وقت بگذرانید

انجام تمام فعالیت‌های موردعلاقه‌تان، در تعطیلی آخر هفته، در عین لذت‌بخش‌بودن می‌تواند خسته‌کننده باشد. گاهی، حتی ممکن است این حس را پیدا کنید که در انجام این فعالیت‌ها زیاده‌روی کرده‌اید. تکرار مداوم این برنامه‌ها و بودن در جمع می‌تواند برخی افراد را دچار خستگی روحی و فیزیکی کند. بهتر است زمانی را فقط به خودتان اختصاص دهید و اگر مایل بودید، کتاب‌ بخوانید، به موسیقی گوش دهید، به گیاهان آپارتمانی رسیدگی کنید، چای یا قهوه بنوشید، یوگا کنید یا فقط روی مبل دراز بکشید. چند دقیقه سکوت و آرامش، حس خوبی به شما می‌دهد.

چگونه آخر هفته خوبی داشته باشیم؟

منابع ایجاد شور و اشتیاق را پیدا کنید

سعی کنید چیزهایی که در شما شور و هیجان ایجاد می‌کنند پیدا کنید. دنبال کردن آنها در آخر هفته‌ها، این روزها را برای شما مفید و جذاب می‌کنند.این اشتیاق می‌تواند یادگیری هر چیز، سرایش شعر، نقاشی کردن یا پرورش یک ایدهٔ قدیمی برای خودتان باشد. بسیاری از افراد موفق آخر هفته‌های خود را به دنبال همین نقاط مثبت هستند تا آنها را برای خود بسط دهند. انجامش دهید.

یک سرگرمی جدید پیدا کنید

با داشتن یک سرگرمی جدید، می‌توانید آخر هفته‌ای پربار و لذت‌بخش داشته باشید؛ چون باعث می‌شود چند تا از پیشنهادهای گفته‌شده در این مطلب، برایتان فراهم شود. شرکت در یک کلاس جدید و پیدا کردن دوستان جدید که گاهی برنامه‌هایی در محیط باز برپا می‌کنند، می‌تواند به آخر هفته‌ای مفرح تبدیل شود. به همین دلیل، در طول هفته، منتظر تعطیلات آخر هفته و پرداختن به سرگرمی جدیدتان خواهید بود و همین باعث دورشدن شما از روزمرگی و حس بی حالی و کسالت می‌شود.

چگونه آخر هفته خوبی داشته باشیم؟

به تعطیلات بروید

آخر هفته به معنی تعطیلی کار است. اگر مدتی‌ست که فشار کار زیاد شده، شاید لازم است چند روزی را در روزهای منتهی به آخر هفته مرخصی بگیرید تا روزهای بیشتری از تعطیلی لذت ببرید و یا مقدمات یک مسافرت کوتاه را بچینید.

چگونه آخر هفته خوبی داشته باشیم؟

از اینترنت و دنیای دیجیتال دور بمانید

بسیاری از افراد موفق، آخر هفته‌ها خودشان را از قید و بند روزمره‌ها رها می‌کنند و در عصر ما، اینترنت و ایمیل و دنیای دیجیتال، بخشی از روزمرّه‌گی بسیاری از ما شده است.

هر چند که برای اغلب‌مان، قطع اینترنت و کامل دور ماندن از آن غیرقابل تحمل و تقریباً غیرممکن به نظر می‌رسد، اما این آخر هفته را با پیاده‌روی بدون تلفن هوشمندتان امتحان کنید و مطمئن باشید که حس آزادی بیشتری دارید.

برای چند وعده آشپزی کنید

اگر از ماندن در خانه کلافه شدید، بهتر است به آشپزخانه بروید و مشغول تهیه چند وعده غذایی شوید. می‌توانید با غذاهای باقی‌مانده در یخچال خلاقیت به خرج دهید یا وعده غذایی‌ جدیدی تهیه کنید. آخر هفته، بهترین فرصت برای آشپزی سالم و پخت چند وعده غذا برای روزهای شلوغ پیش رو است. می‌توانید خوراکی‌ها را در ظرف‌های مخصوص و در فریزر نگه دارید.

چگونه آخر هفته خوبی داشته باشیم؟

نظافت را فراموش نکنید

آخر هفته، بهترین فرصت برای نظافت منزل، اتاق، سرویس‌بهداشتی، شستن و اتو کردن لباس‌ها و ملافه‌هاست. می‌توانید با یک تیر دو نشان بزنید: در حین انجام کارهای نظافتی، به پادکست یا برنامه رادیویی موردعلاقه‌تان هم گوش کنید. پس از پایان این کارها، می‌توانید حمامی طولانی بروید تا با انرژی بیشتری برای هفتهٔ کاری پیش رو آماده شوید.

به امور داوطلبانه بپردازید

چنانچه فرصتی برای انجام یک کار داوطلبانه و مناسب در اطرافتان وجود دارد، آن را حداقل برای بعضی از آخر هفته‌ها قبول کرده و انجام دهید.انجام امور نامرتبط با کار اصلی شما، باعث تخلیه موقت ذهن از آنالیزها و برنامه‌ریزی‌های پیچیدهٔ کاری و آماده سازی برای بهبود آنها می‌شود. همچنین، ممکن است در این حرکت‌های داوطلبانه با افراد جدیدی آشنا شوید، که به صورت بالقوه برای شما دوستان یا همکارانی خوب هستند.

چگونه آخر هفته خوبی داشته باشیم؟

از انجام امور روزمره پرهیز کنید

هر هفته ممکن است برخی وظایف و تسک‌ها در روز آخر کار هفتگی باقی بمانند و بخواهید آنها را در آخر هفته و کمترین زمان ممکن تمام کنید. پیشنهاد می‌شود امور روزمره را در آخر هفته انجام ندهید و به جای این کار، برای آخر هفته‌های خود، از میان نکات همین مطلب تعاریف و تکالیف تازه تعیین کنید.

درست برنامه‌ریزی کنید

برنامه‌ریزی برای انجام امور در هفتهٔ پیش رو بسیار موثر و مفید است. اما به شرطی که روزهای آخر هفته را از تقویم کارهای تعیین شده حذف کنید. آغاز هفته برای ما شنبه است.

دلیلی ندارد اگر روز پنجشنبه در حال برنامه ریزی برای هفته بعد هستید، جمعه را هم در نظر بگیرید. این مساله برای دیگران نیز صادق است. سعی کنید اگر مدیر بخشی هستید، تعاریف جدید را برای روزهای آخر هفته زیردست‌های خود نیز در نظر بگیرید و آنها را مجاب به انجام امور در روزهای آخر هفته نکنید.

چگونه آخر هفته خوبی داشته باشیم؟

با دیگران همراهی کنید

ما انسان‌ها مجموعاً موجوداتی وابسته به اجتماع هستیم. گذراندن وقت در کنار سایرین می تواند منجر به بروز احساسات خوب و مثبت در ما شود.اگر در روزهای هفته زمان کافی برای گذراندن وقت با سایر افراد ندارید، آخر هفته‌ها برای این کار مناسب است. برای مثال با اعضای خانواده یا دوستان خود به خارج از شهر بروید یا عضو یک گروه کوهنوردی شوید و هر هفته به یکی از کوه‌ها یا تپه‌های اطراف محل زندگی‌تان صعود کنید.حس خوشحالی و موفقیت جمعی، از بهترین عوامل افزایش انرژی و آغاز یک هفته خوب است.

اعمالی مانند باغبانی، نجاری، بازی‌های کامپیوتری، ورزش، آشپزی و فعالیت‌های فرهنگی را جدی بگیرید

این نکته برای کسانی که تمام هفته، در دفتر یا محل کار مشغول و درگیر هستند بسیار مهم و موثر است. اگر شما هم از این دسته افراد هستید، بهتر است آخر هفته خود را به اموری اینچنینی اختصاص دهید.

هر کدام که دوست دارید را به تناوب انجام دهید. همچنین می‌توانید به صورت ترکیبی دو یا سه مورد را انجام دهید. برای مثال، صبح جمعه را با باغبانی و کمی ورزش شروع کنید و عصر را به سینما یا تئاتر اختصاص دهید.

چگونه آخر هفته خوبی داشته باشیم؟

اعمال و وظایف هفته را بررسی کنید و در خود بازتابشان دهید

بسیاری از افراد موفق، آخر هفته‌ها را به بررسی کارهایی که در طول هفته انجام داده‌اند می‌پردازند. این مساله علاوه بر کسب بهتر تجارب، نهایتاً بازتاب و بروز عملکرد بهتر در موقعیت‌های مشابه را منجر می‌شود. ضمن اینکه آنها را در هفته‌های آینده، به مرور از عملکردشان خشنود ساخته و به کمال می‌رساند.

چگونه آخر هفته خوبی داشته باشیم؟

مراقبه کنید

آخر هفته را به جای درگیر کردن مجدد ذهن و فکرتان به امور روزمره، به مدیتیشن و آرامش ذهن بگذرانید. چه باور کنید، چه نه، آرام کردن ذهن‌تان از اغتشاش و افکار شلوغ روزمره بهترین لطفی‌ست که می‌توانید به جای تکرار کارهای روزمره، در آخر هفته انجام دهید. یک جای آرام با نور مناسب در خانه یا هر مکان دیگر پیدا کنید و آرامش را درون خود بجویید.

انرژی‌های از دست رفته را باز یابید

ما در دنیایی پر از رقابت زندگی می‌کنیم. بهتر است به جای تخلیه کامل انرژی باقی‌مانده‌ای که آخر هفته داریم، به بازیابی آن بپردازیم تا بتوانیم مانند افراد موفق، در این دنیای رقابتی سهمی داشته باشیم.

تمام نکات فوق می‌توانند این انرژی از دست رفته را به شما پس داده و برای هفتهٔ تازه آماده‌تان کنند.

افراد موفق ارزش زمان را می‌دانند و از میزان کافی اوقات فراغت نیز آگاهند. بهتر است به جای گذراندن ساعات و روزهای آخر هفته در کنار تلویزیون، خوابیدن برای ساعت‌های متمادی یا تکرار اعمال و رفتاری که در سایر روزهای هفته بروز می‌دهید، خود را با کمک نکات فوق برای یک هفتهٔ نو آماده کنید تا بتوانید به موفقیت‌هایی که انتظار دارید برسید.

 

چگونه آخر هفته خوبی داشته باشیم؟

           
چاپ

لینک های مرتبط :

 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

حداکثر سایز عکس : 2 مگابایت.