رزرو هتل فضاگشت
۱۲ آبان ۱۴۰۰

پیست باگی کیش

اشتراک گذاری

پیست باگی کیش، یکی از تفریحات شگفت انگیز کیش می باشد . این پیست یکی از سایت های تفریحی و ورزشی در جزیره زیبای کیش بوده که امکان تجربه ای جدید و هیجان انگیزی را در اختیار گردشگران تور کیش قرار می دهد. باگی سواری در واقع همان ماشین های مخصوص شن نوردی است. اگر چه این پیست در فضای محدودی طراحی شده اما هیجانی که در انجام این تفریح وجود دارد باعث می شود که این مورد نادیده گرفته شود.

585 پیست باگی

باگی چیست ؟

باگی، موتور است یا ماشین؟ باگی هم موتور است هم ماشین! اصل و اساس این وسیله را موتور قدرتمند آن تشکیل می‌دهد. موتوری که قرار است نه دو بلکه چهار چرخ را به گردش درآورد.این وسیله یک بدنه بسته و کامل ندارد بلکه از ستون‌هایی تشکیل شده که کارشان همزمان حفظ شاکله باگی و محافظت از راننده آن است. این ماشین تفریحی انواع بسیار متنوعی دارد اما تقریبا ساختار همه آنها یکی است.از طرفی درست است که باگی‌ها نسبت به ماشین‌های معمولی جوان محسوب می‌شوند اما از دهه ۵۰ میلادی که ساخته شدند تا به امروز بسیار تکوین پیدا کرده‌اند.

در مجموع هدف از ساخت باگی ها تفریح و ماجراجویی بوده است. این وسیله‌های چموش که به نوعی ابزار ماشین‌بازی آدم بزرگ‌هاست، سیستم تعلیق بسیار قدرتمندی دارد. این سیستم تعلیق قوی، شرایط درنوردیدن تپه‌های خاکی، سواحل ماسه‌ای و بیابان‌ها و حتی صحرا را فراهم می‌کند.

پیست باگی سواری

محدوده ای که برای باگی سواری در این مجموعه درنظر گرفته شده است شامل ۴۰۰ متر می باشد و ماشین هایی دونفره برای انجام این تفریح در نظر گرفته شده است. این ماشین ها دارای یک موتور چهار چرخ ATV در جلو می باشند.در واقع این موتورها کاربرد خاصی دارند. نکته ای که درباره آن وجود دارد، این است که این موتور ها بسیار سبک تر و پرشتاب تر هستند. سیستم تعلیق این نوع ATV ها بلند بوده تا بتواند ضربه ناشی از فرود پس از پرش را دفع نماید. البته والدین و کسانی که از این تفریح استفاده می نمایند نگران نباشند زیرا یک راهنمای حرفه ای نیز باگ سواران را در این تفریح همراهی می کند.

یکی از ویژگی های مثبت استفاده از این تفریح این است که می توانید ضمن تفریح و لذت بردن از باگی سواری، یک تور تفریحی و گردشگری نیز داشته باشید. چرا که ضمن باگی سواری می توانید از کنار جاذبه هایی مثل درخت سبز، کلبه هور و کشتی یونانی عبور کنید و از این مناظر لذت ببرید.

buggi78 پیست باگی

سوالات متداول

آیا باگی امن است؟
هر چند باگی یک محفظه دربسته مثل سایر خودروهای عادی ندارد اما ایمن است چون سیستم تعلیق و ساختار آن قوی است. از طرفی کمبرندهای ایمنی باگی هم بسیار محکمند و راننده و سرنشینان را به صندلی میخکوب می‌کنند. نگران نباشید! باگی برای لذت از ریسک کردن به دنیا آمده است.

زمان معمول استفاده از باگی در پیست باگی کیش چقدر است؟
معمولا این زمان بین ۱۵ تا ۲۰ دقیقه است. مسلم است که استفاده از باگی‌هایی که قرار است مناظر را به شما نشان دهند خیلی بیشتر طول خواهد کشید و بستگی دارد که شما چه نوع بلیطی را تهیه کرده باشید.

آدرس پیست باگی در کیش کجاست؟
این پیست که حالا به یکی از جاذبه‌های گردشگری کیش تبدیل شده است، در مجموعۀ پارس سافاری کیش واقع شده است.

آیا می‌توان خانوادگی هم باگی سواری کرد؟
بله، چرا که نه! در مجموعه پارس سافاری کیش، تور باگی خانوادگی VIP هم هست که تا ۶ نفر ظرفیت دارد. راننده این باگی یکی از شما نیست بلکه یک راننده متبحر، لذت باگی سواری را به شما خواهد چشاند.

R77484Q پیست باگی

           
 

نظر کاربران :

 • الهام حاجی زاده

  ای کاش پیست کمی بزرگتر بود ولی اگر به کیش سفر کردید باگی رو ختما تست کنید پشیمون نمیشید

  ۲۸ دی, ۱۳۹۷ پاسخ دادن
 • رها مسعودی

  پیست باگی عالی بود قبلا سوار این موتور چهار چرخ شده بودم ولی این یکم متفاوت بود چون روی ماسه حرکت می کردیم یه جایی نزدیک نبود چپ بشم ولی ارزششو داشت

  ۷ دی, ۱۳۹۷ پاسخ دادن
 • نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *