بلیط هواپیما سوئیت تبریز

پایانه های سفر ارومیه

۱۰ تیر ۱۳۹۵پایانه های سفر ارومیه آذربایجان غربی ارومیه

فرودگاه بین المللی ارومیه

فرودگاه ارومیه که به عنوان یکی از فرودگاههای مهم شمالغرب می باشد در سال۱۳۴۲ در شمال شهر ارومیه مرکز استان آذربایجانغربی در ۳۴۳ هکتار ساخته شد و سه سال بعد در سال ۱۳۴۵ به بهره برداری رسید. فاصله فرودگاه تا شهر ارومیه ۱۵ کیلومتر و ارتفاع آن از سطح دریا ۶۱/۱۳۲۴(۴۳۴۳پا) میباشد.

استان آذربایجانغربی بخاطر همسایه بودن با سه کشور خارجی دارای موقعیت خاص و استراتژیک می باشد و این فرودگاه که به عنوان مرز هوایی محسوب می شود قابلیت پذیرش انواع هواپیماهای پهن پیکر (متناسب با CAT ایمنی زمینی فرودگاه )و هواپیماهای متوسط و هواپیماهای بدنه باریک و هواپیماهای سبک و انواع هلی کوپتر را دارد .

باند ۳۲۵۰ متری این فرودگاه با عرض ۴۵ متر مجهز به چراغهای آستانه و کناره باند (جهت استفاده در ساعات شب و یا شرایط دید کم ) جهت فرود مناسب پروازها باند فرودگاه و دارای چراغهای نشان دهنده شیب فرود (PAPI) و سیستم پیشرفته ILS همراه با ۹۰۰ متر چراغ نشان دهنده سمت باند می باشد. سیستم پیشرفته ILS سیستمی است که جهت فرود ایمن هواپیماها در شرایط عادی و یا شرایط دید کم در این فرودگاه نصب گردیده است

سنگین ترین و پهن ترین هواپیمای قابل پذیرش در این فرودگاه B747 SP میباشد و نوع فضای ارائه سرویس مراقبت پرواز D میباشد

محدوده کنترل پروازی این فرودگاه به شعاع ۴۰ کیلومتر می باشد و برج مراقبت پرواز فرودگاه نیز مجهز به دستگاه AMD است که پرسنل مراقبت پرواز توسط این دستگاه کلیه تحرکات هواپیماها را در این محدوده زیر نظر دارند . دستگاه AMD اطلاعات خود را از رادارهای منطقه شمالغرب کشور گرفته و در اختیار پرسنل مراقبت پرواز قرار می دهد.

فرودگاه ارومیه دارای دو ترمینال داخلی به مساحت ۴۲۰۰ متر مربع و ترمینال خارجی به مساحت ۴۴۰۰ متر مربع می باشد و هر دو ترمینال مجهز به دستگاههای تفتیش بار و مسافر هستند.در حال حاضر نزدیک به ۳۰۰۰۰ مسافر از ترمینال داخلی این فرودگاه تردد مینمایند.

پایانه های سفر ارومیه

پایانه های سفر ارومیه

پایانه های سفر ارومیه

پایانه های سفر ارومیه

پایانه اتوبوسرانی

تاریخچه سفرهای جاده ای با اتوبوس به سال ۱۳۲۸ بصورت پراکنده توسط بخش خصوصی با تاسیس گاراژهای مخصوص اتوبوسها وسواریهای بین شهری بین شهرهای تبریز وتهران آغاز شدو ازسال ۱۳۳۴ فعالیت این بخش وسفرهای جاده ای رسما به شهرستان ارومیه با تاسیس گاراژها تسری پیدا کرد… وتاریخچه تاسیس اولین ترمینال رسمی ودولتی کشور در سال ۱۳۵۲ به شهر تبریز برمیگردد.که در زمستان سال ۱۳۵۲ اولین اتوبوس به صورت رسمی از ترمینال تبریزباحرکت به مقصد شهرستان مراغه فعالیت خودرا آغاز کردو در تيرماه سال ۱۳۵۹، دومین پايانه مسافربري در تهران ، با عنوان ترمينال خزانه در اراضی خزانه تهران شروع بفعالیت کرده ودر ارومیه نیز ازسال ۱۳۵۹ ترمینال موجود ودرسال ۱۳۶۲ پایانه شرق وازسال ۱۳۶۳ پایانه غرب ارومیه فعالیت خودرا آغاز کرده است. ازاسفند ماه سال ۱۳۷۲ برای ساماندهي فعاليتهاو خدمات پايانه هاي مسافربري، لايحه قانوني احداث پايانه هاي مسافربري وممنوعيت تردد خودروهاي مسافربري برون شهري در داخل شهرهابا اصلاحات مربوطه تصویب شده که بموجب آن مالكيت ومديريت تأسيسات پايانه هاي مسافربري شهرداريها ووصول عوارض مربوط به حمل مسافر( اعم از حمل ونقل بین شهری زمینی،دریایی، وهوایی) برعهده شهرداريها وبهره برداري وسياست گذاري وتعيين نرخ در امر مسافربري برون شهري ونظارت بر كيفيت عرضه خدمات در شركتهاي مسافربري برعهده وزارت راه وترابري قرار گرفته همچنين شهرداريها موظف شده اند در شهرهاي بيش از پنجاه هزار نفر جمعيت پايانه هاي مسافربري برون شهري احداث نمايند. بدنبال تصویب این قانون از سال ۱۳۷۸ با آغاز فعالیت شوراهای شهرها زمینه تاسیس و تشکیلات سازمان شدن مدیریت پایانه های مسافربری شهرداریها ایجاد شد و سازمان پایانه های ارومیه نیز از سال ۱۳۸۴ باگذراندن مراحل قانونی خود فعالیت سازمانی مستقل خودرا آغاز کرده است.

پایانه های سفر ارومیه

پایانه های سفر ارومیه

 

پایانه های مسافربري شهرداری اروميه

پایانه مسافربری شهیدان کاملی
پایانه های سفر ارومیه
نام شهرستان : اروميه

نام پايانه مسافربري : پايانه شهیدان کاملی

نوع پايانه :دولتي-نيمه متمركز

سال تاسيس: ۱۳۵۹

مساحت : ۳ هکتار

وضعيت مالكيت پايانه :شهرداري

آدرس و موقعيت پايانه : بلوار ۷تير پايانه مسافربري شهیدان کاملی شهرداري اروميه

تلفن گويا : ۲۳۵۸۳۱۸-۲۳۶۸۶۳۶

تلفن شكايات : ۲۳۳۱۳۱۳

آدرس اينترنتي : www.terminal.urmia.ir

نام پايانه مسافربري : پايانه شهید سلیمانی
پایانه های سفر ارومیه
نوع پايانه:دولتي- نيمه متمركز

سال تاسيس:۱۳۶۳

مساحت :۱۳۵۰۰ متر

وضعيت مالكيت پايانه:شهرداري

آدرس پايانه مسافربري :بلوار ميرزاي شيرازي پايانه غرب

تلفن پايانه مسافربري شهید سلیمانی :۲۷۷۱۷۳۰

نام پايانه مسافربري : پايانه شهید علیزاده
پایانه های سفر ارومیه
نوع پايانه:دولتي- نيمه متمركز

سال تاسيس:۱۳۶۲

مساحت : ۷۰۰۰ متر

وضعيت مالكيت پايانه:شهرداري

آدرس پايانه مسافربري: بلوار شيخ شلوت پايانه مسافربري شهید علیزاده

تلفن پايانه مسافربري شهید علیزاده :۲۳۵۱۰۱۳

بلیط هواپیما ارزان تخفیف تفریحات کیش
 

نظر کاربران :

 • الهام حاجی زاده

  ترمیتال ارومیه خیلی جالب بود.کلا یکخط برای سوار دن اتوبوس در کنار هم داشت.یعنی ۵۰ تا اتوبوس در کنار هم پارک کردن برای سوار کردن مسافران

  ۸ بهمن, ۱۳۹۷ پاسخ دادن
 • آرش واعظی

  این فرودگاه شهر ما است یکی از بهترین فرودگاه های ایران است وسیع ، بزرگ ، با امکانات

  ۱۲ دی, ۱۳۹۷ پاسخ دادن
 • سفریتو

  من بین فرودگاه ارومیه و ترمینال مسافر بری ترمسنال انتخاب میکنم چون هم سرگرم کننده بود برام و هم در موقعیت خوبی از شهر قرا داشت

  ۲۷ آذر, ۱۳۹۷ پاسخ دادن
 • یاشاسین آذربایجان یاشاسین اورمیه

  به اورمیه خوش اومدین
  به ترکی :
  اورمییه خوش گلیبسیز
  یاشاسین آذربایجان یاشاسین اورمیه

  ۷ آبان, ۱۳۹۶ پاسخ دادن
 • نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *